Νέος Canon XEED 4K500ST (true 4K LCOS projector)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Στην έκθεση "ήχος & εικόνα" που θα γίνει αυτό το Σαββάτο στην Θεσσαλονίκη θα παρουσιαστεί και ο καινούργιος 4Κ προβολέας της Canon.

O 4K500ST της σειράς XEED της Canon έχει σαφώς επαγγελματικό προσανατολισμό, είναι τεχνολογίας LCOS και διαθέτει native ανάλυση 4096Χ2400 με aspect ratio 17:10 (!).

A_001.png


Eπειδή θα παραβρεθώ και εγώ αυτό το ΣΚ στην Θεσσαλονίκη βοηθώντας στην παρουσίαση του νέου αυτού μοντέλου, όσοι μπορέσετε να παρευρεθείτε στην έκθεση ελάτε βρε να πούμε ένα γεια και από κοντά :gossip::grinning-smiley-043

http://www.projectorjunkies.com/%ce%b7-%ce%ad%ce%ba%ce%b8%ce%b5%cf%83%ce%b7-%ce%ae%cf%87%ce%bf%cf%82-%ce%b5%ce%b9%ce%ba%cf%8c%ce%bd%ce%b1-on-tour-%cf%83%cf%84%ce%b7%ce%bd-%ce%b8%ce%b5%cf%83%cf%83%ce%b1%ce%bb%ce%bf%ce%bd%ce%af/
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Είσαι πολύ κακός, ξύνεις πληγές! Σοβαρά τώρα απ τη φωτό που έχει βάλει ο Νίκος προσωπική άποψη το μηχάνημα είναι πανάσχημο, απ την άλλη επαγγελματικό προσανατολισμό με 4Κ δεν το βλέπω κι απαραίτητο.
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Είσαι πολύ κακός, ξύνεις πληγές! Σοβαρά τώρα απ τη φωτό που έχει βάλει ο Νίκος προσωπική άποψη το μηχάνημα είναι πανάσχημο, απ την άλλη επαγγελματικό προσανατολισμό με 4Κ δεν το βλέπω κι απαραίτητο.

Γιατί το βλέπεις απαραίτητο στο home cinema προσανατολισμό? :p
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Γιατί το βλέπεις απαραίτητο στο home cinema προσανατολισμό? :p

Οχι βέβαια, το 8Κ όμως ναι θα το έβλεπα απαραίτητο, με το 4 απλά δεν θ ασχοληθώ. Για πες κι εσύ η ιδέα μου είναι ή όντως είναι άσχημος;
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Οχι βέβαια, το 8Κ όμως ναι θα το έβλεπα απαραίτητο, με το 4 απλά δεν θ ασχοληθώ. Για πες κι εσύ η ιδέα μου είναι ή όντως είναι άσχημος;

Ο προβολέας είναι mad max. Δεν υπάρχει ούτε μία περιττή βίδα πάνω του. Σχεδιαστικά είναι Canon, δεν μοιάζει με τίποτα και με κανέναν. Ποιότητα από άλλο πλανήτη. To αν αρέσει μια σχεδίαση είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου, για εμένα ένας από τους αρτιότερους σχεδιαστικά προβολείς της μεγάλης professional κατηγορίας.


canon-xeed-4k500st.jpg





(8Κ??Κώστα έλα πες...έχεις στα πλάνα σου να φτιάξεις home cinema με οθόνη από τα village ε? :flipout:)