4Κ TV Media Player

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

payback

New member
16 November 2012
64
καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω την Samsung UE49KU6400 εκείνο που με προβληματιζει είναι ακόμα και εάν κατεβαζεις ταινίες 4κ που δεν είναι και τόσο διαδεδομένες ακόμα μπορεί ο ενσωματωμενος player να της παίξει?
ι θα χρειαστείς κάποια άλλη συσκευή εξωτερική


ι KU6400 49 είναι στα 699 ενω κ5500 55 στα 749
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Re: 4Κ TV MEDIA PLAYER

εγω στην Lg 4Κ μεσω ενσυρματου δικτυου,στριμαρω 4Κ ανετα.
ουσιαστικα σου ειναι απαραιτητο το πλειερ,μονο εαν θες hd audio.
διαφορετικα βολευεσαι με dd&dts μεσω της οπτικης ινας που βγαζει η τιβι και που-λογικα-περναει ανετα αυτα τα 2 φορμα ηχου.
 

payback

New member
16 November 2012
64
Re: 4Κ TV MEDIA PLAYER

ποσα gb ειναι μια 4k ταινια ? απο usb player δοκιμασες ποτε?
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,712
ΑΘΗΝΑ
Re: 4Κ TV MEDIA PLAYER

30,40 και 50 Gb που εχω δοκιμασει τα παει τρενο.
απο Usb δεν το εχω τσεκαρει.
οταν με το καλο την παρεις,τεσταρεις και βλεπεις-αν και δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλημα.
οι ενσωματωμενοι πλειερς των smart,ειναι πια πληρεστατοι,εκτος απο το κομματι του Hd audio.
 

payback

New member
16 November 2012
64
Re: 4Κ TV MEDIA PLAYER

απλα σκέφτομαι μήπως ειναι λιγο άχρηστη αυτή τι στιγμή η 4κ και ειναι καλύτερα με τα ιδία χρήματα να παω σε 55 απο full hd
 

icy20

Senior Member
5 June 2009
695
Re: 4Κ TV MEDIA PLAYER

Ο μονος λογος που παει καποιος σε 4Κ ειναι το future proof. Εφοσον φανταζομαι δεν αγοραζεις τηλεοραση καθε 3 χρονια δηλαδη...Και εγω ειναι η αληθεια οτι με τον player της b6 θα ημουν ΟΚ αν δεν ειχα ηδη android box καλο.
 

leonkoum

Supreme Member
20 December 2008
4,872
Απάντηση: 4Κ TV MEDIA PLAYER

Το 'αχρηστη' ειναι σχετικο...
Υλικο σε 4Κ ακομα δεν υπαρχει σε πληροτητα (οσα δισκακια υπαρχουν τα φερνουμε απεξω και τα αρχεια που κυκλοφορουν το διαδικτυο ειναι συμπιεσμενα) και αν πραγματικα θες να απολαυσεις ολα τα νεα καλουδια (4Κ, HDR) σε ολη τους την εκταση πρεπαι να σκεφτεις και την αγορα ενος 4K Ultra HD Blu-ray ωστε να βλεπεις 'σωστα'.
Οποτε η γνωμη μου ειναι εαν εισαι τυπος που αλλαζει tv καθε 3-4 χρονια να περιμενεις λιγο ακομα, αλλιως εαν εισαι απο αυτους που αλλαζουν σπανια ή εισαι λατρης της τεχνολογιας (ή τελος παντων ..τρωγεσαι :antlers:) παρε οτι καλυτερο μπορεις..
 
Last edited:

payback

New member
16 November 2012
64
Re: 4Κ TV MEDIA PLAYER

ειμαι στην δεύτερη κατηγορία να φανταστείς ι sony που εχω τωρα την εχω απο το 2006
 

ikaros13

AVClub Addicted Member
27 March 2017
1,548
Συγνώμη αλλα τι ταχύτητα έχεις και στιμαρεις άνετα 4Κ; Και τώρα το αστείο.... Πιάνω 7αρα μαξ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

webserfer

New member
15 February 2012
5
Καλησπέρα απόκτησα πρόσφατα μια sony KD-55XD8599 4k με android. Το πρόβλημα είναι ότι δικτυακά που παίζω 4κ ταινίες, ο player της sony δεν βλέπει srt υποτίτλους και ας έχουν το ίδιο όνομα με την ταινία και κωδικοποίηση uth-8 από την άλλη οι players που κατεβασα kodi,vlc,κτλ. δεν παίζουν τα 4κ κολλάνε!!!
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Εγώ έχω μια Samsung UE H6400 .
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το
Media Player της τηλεόρασης , παίζει πολύ καλά και με άριστη ποιότητα εικόνας .
Περίμενα ότι τα καλά εξωτερικά Media Player που έχω θα έπαιζαν καλύτερα .
Την έχω ένα 128 gb στικάκι με ταινίες-σειρές , και μου παίζει και με κωδικοποιήση x265 ταινίες, σειρές σε μεγαλύτερο ποσοστό από την LG 4K που έχω στο υπνοδωμάτιο .
Το τελευταίο καιρό το σκέφτομαι για αγορά Samsung 4k το επόμενο διάστημα , οπότε θα με ενδιέφερε "να καταθέσει" την άποψή τους όσοι γνωρίζουν αν και τα 4Κ μοντέλα κάνουν ότι και τα προηγούμενα μοντέλα .