Samsung RM48D Panel Problem

Uerofighter

New member
20 April 2017
6
Καλησπέρα σε όλους πριν 6 μήνες αγόρασα απο Κωτσόβολο την εν λόγω τηλέοραση απο χθές εντελώς ξαφνικά μου παρουσίασε πρόβλημα στο πάνελ,την πήγα σε εκπρόσωπο του service samsung στη Μυτιλήνη οπου και διαμένω και που είπε πως η τηλέοραση έχει σπασμένο Πάνελ η τηλεόραση ακόμα για να καταλάβατε ειναι με τα ναύλον της αρχικής αγοράς και έχει χρησημοποιηθεί ελάχιστα δεν υπάρχει πάνω της ουτε γρατσουνιά.Αφου ο τύπος εβγαλε φωτογραφίες την τηλεοραση και τις εστειλε στα κεντρικά με πήραν σήμερα και μου είπαν απο τη samsung πως δεν δικαιολογείται επισκευη και ίσως η βλάβη να έχει προκλειθεί απο καποιο ζώο πιθανόν σκύλο!!!!Έμεινα !@λακας,βέβαια ουτε σκύλο έχω ουτε παπαγάλο να τη φάει.Ακόμα τη τηλεόραση θα την πληρώνω για αλλα 2 χρόνια ειμαι έξω φρενόν με την απάθεια τους,θα ήθελα απο κάποια έμπειρα μέλη να μου πούν τι θα μπορούσα να κάνω?¨Εκανα σήμερα καταγγελια μεσω της ηλεκτρονικής φορμας του 1520 πιστευετε οτι ιδρωνει το αυτί τους με μια καταγγελια?Ευχαριστω εκ τον προτέρων για οποιαδήποτε βοηθεία

 

hxostil

AVClub Addicted Member
Καλησπέρα σε όλους πριν 6 μήνες αγόρασα απο Κωτσόβολο την εν λόγω τηλέοραση απο χθές εντελώς ξαφνικά μου παρουσίασε πρόβλημα στο πάνελ,την πήγα σε εκπρόσωπο του service samsung στη Μυτιλήνη οπου και διαμένω και που είπε πως η τηλέοραση έχει σπασμένο Πάνελ η τηλεόραση ακόμα για να καταλάβατε ειναι με τα ναύλον της αρχικής αγοράς και έχει χρησημοποιηθεί ελάχιστα δεν υπάρχει πάνω της ουτε γρατσουνιά.Αφου ο τύπος εβγαλε φωτογραφίες την τηλεοραση και τις εστειλε στα κεντρικά με πήραν σήμερα και μου είπαν απο τη samsung πως δεν δικαιολογείται επισκευη και ίσως η βλάβη να έχει προκλειθεί απο καποιο ζώο πιθανόν σκύλο!!!!Έμεινα !@λακας,βέβαια ουτε σκύλο έχω ουτε παπαγάλο να τη φάει.Ακόμα τη τηλεόραση θα την πληρώνω για αλλα 2 χρόνια ειμαι έξω φρενόν με την απάθεια τους,θα ήθελα απο κάποια έμπειρα μέλη να μου πούν τι θα μπορούσα να κάνω?¨Εκανα σήμερα καταγγελια μεσω της ηλεκτρονικής φορμας του 1520 πιστευετε οτι ιδρωνει το αυτί τους με μια καταγγελια?Ευχαριστω εκ τον προτέρων για οποιαδήποτε βοηθεία


εφοσων δεν υπαρχει γρατζουνια η χτυπημα στην επιφανεια του πανελ τοτε πως μπορουν να σου πουν αυτο??ναι οντως φαινεται σαν να χτυπηθηκε το πανελ αλλα μπορει να στο επιβεβαιωσει ο τεχνικος που ηρθε να την δει απο κοντα την κατασταση του πανελ...δεν δεχεσαι και επιμενεις μεχρι να στο αλλαξουν...με επιμονη και επιμονη (και ευγενεια) θα στο αλλαξουν πιστευω
 

Uerofighter

New member
20 April 2017
6
ήδη μου έχουν απαντήσει αρνητικά,και τεχνικος μου είπε να παώ να πάρω τη τηλέοραση απο το μαγαζί
 

Uerofighter

New member
20 April 2017
6
δυστυχώς με ενημέρωσαν απο το συνηγορο του καταναλωτή πως επειδή η ίδοι δεν εχουν εμπιρογνωμονα τεχνικό μόνο αν πληρώσω εγω τεχνικό να βγάλει καποιο πόρισμα και μετά να πάω δικαστικά με δηκιγόρο.
 

anthpao

New member
26 January 2008
27
Θεσσαλονίκη
Μίλησε με τον Κωτσόβολο απευθείας. Από εκεί πήρες την TV, αυτοί είναι υπεύθυνοι για την αντικατάσταση - επισκευή.
 

Uerofighter

New member
20 April 2017
6
Μίλησα με το Κοτσόβολο η ίδιοι δεν φέρουν λέει καμία ευθύνη επι του θέματος εστειλα σήμερα γραπτη ανοαφόρα στο συνήγορο καταναλώτη προσπαθώ να μη το βάλω κάτω παράλληλα εκάνα και καταγγελια στο τρομακτικό,τι να πώ ειναι δυσκολόχονευτο,περίμενα καλύτερη αντιμετόπιση απο την εν λόγω εταιρία.Το θέμα ειναι πως ποντάρουν πως κανένας δεν θα κινηθεί νομικά απέναντι σε ενα τετοιο κολοσό
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
το θεμα με της εγγυησης ειναι θολο για μενα ..π.χ σου δεινει επεκταση ο καθε κοτσωβολος.....αυριο επεσε εξω ,εκλεισε το μαγαζι και
αυτος που θα την πληρωση παλι ειναι ο αγοραστης ...καλο ειναι και νομιζω ποιο σωστο να την παρεχει την επεκταση η εκαστοτε
εταιρια με αναλογο αντιτιμο ετσι ειναι το σωστο ....ορισμενες βεβαια το εφαρμοζουν ....
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,669
--------------------
φαινεται σπασμενη και να σου πω και κατι ακομα μπορει να σπασει χωρις να εχει κανενα σημαδι δυστυχως για αυτο σου τα λενε αυτα ,μιλα εσυ ο ιδος με την samsung ζητα καποιον παραπανω απο τον απλο εκπροσωπο

στα λεω αυτα εχοντας χρονια πειρα σε επισκευες φορητων υπολογιστων και εχοντας δει αναλογες περιπτωσεις που δεν υπηρχαν εμφανη σημαδια ,ακομα και οτα ειχαμε την καλη θεληση να αλλαξουμε οθονη η μαμα εταιρια μας τις γυρναγε πισω με την ενδειξει σπασμενη οποτε η την χρεωνομασταν εμεις η το κοστος πηγαινε στον πελατη που φυσικα δεν το δεχοταν,οποτε σταματησαμε να εχουμε καλη θεληση

σου ευχομαι να βρεις ακρη
 

Uerofighter

New member
20 April 2017
6
δεν νομίζω πως η samsung θα έπεφτε εξω αλλαζωντας ενα πάνελ.και στη τελική πως δέν ξέρω εγω πως ήταν εξ αρχής προβληματικό.Δεν νομίζω πως θα βγαλω άκρη αλλα το παλευω ακόμα πάντως.Τους ενόχλησε που εκανα post sto tromaktiko και το εκανα upload.sto facebook τους