Guilty Pleasure Films

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

auteur

Banned
12 March 2009
9,072

A guilty pleasure is something, such as a film, a television program or a piece of music, that one enjoys despite feeling that it is not generally held in high regard,
or is seen as unusual or weird.[SUP][1][/SUP][SUP][2][/SUP]

Fashion, video games, music, theatre, television series, films, food and fetishes can be examples of guilty pleasures.



O Todd Solondz σε ενα περίεργα όμορφο φιλμ με το γνωστό μαυρο χιουμορ του.


 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,570
Αθηνα
Re: Guilty pleasure films

Εξαιρετικο θεμα!

Για εμενα ειναι ολα τα Fast & Furious. Προσπαθω να πηγαινω σινεμα (με φιλους και οχι τη συζυγο) να τα βλεπω και καθολη τη διαρκεια της ταινιας εχω ενα χαζο χαμογελο ζωγραφισμενο στο προσωπο μου!
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Re: Guilty pleasure films

@superfly
@avpap

μη γίνεστε Γαλεν, συγκεκριμένα πράγματα, τουλάχιστον ενα imdb link ή trailer.

Hot Fuzz (2007)
σουπερ!!!

Scott Pilgrim seriously??

Fast & Furious ενα που ειχα δει τοτε που ειχε βγει η ταινιαρα mad max, μου άρεσε πολύ.
το 6 ηταν;
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,570
Αθηνα
Re: Guilty pleasure films

Βαζω λινκ του Fast Five (2011) που θεωρειται το καλυτερο της σειρας (μεχρι στιγμης).

Μαλλον στο 7 πρεπει να αναφερεσαι γιατι το 7 και το mad max ειναι ταινιες του '15. Το 7 ειναι αυτο που εχει γυρισματα στο Dubai και πηδαει ενα αυτοκινητο απο εναν ουρανοξυστη
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Απάντηση: Re: Guilty pleasure films

@superfly
@avpap

μη γίνεστε Γαλεν, συγκεκριμένα πράγματα, τουλάχιστον ενα imdb link ή trailer.

Hot Fuzz (2007)
σουπερ!!!

Scott Pilgrim seriously??

Fast & Furious ενα που ειχα δει τοτε που ειχε βγει η ταινιαρα mad max, μου άρεσε πολύ.
το 6 ηταν;

1ον Δε με χαλαει να γινομαι Γκαλεν ποτε ποτε (κι ας ειναι βαζελος).
2ον Ενα googlaρισμα αρκει για οποιον ενδιαφερεται...

Oσον αφορα το Scott Pilgrim...you bet your ass seriously..
Aλλωστε μιλαμε για guilty pleasures,or am i wrong?
Οπως καποτε (πανε χρονια) μιλαγαμε σε ενα θρεντ για "σκελετους στη ντουλαπα" με παρεμφερη θεματολογια...
Άλλα δυο guilty pleasures που εχω ειναι τα κολληταρια Guy Ritchie και Matthew Vaughn.
Εχω ενα κολλημα με τους Βρεττανους...
 
Last edited:

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Re: Απάντηση: Re: Guilty pleasure films

1ον Δε με χαλαει να γινομαι Γκαλεν ποτε ποτε (κι ας ειναι βαζελος).
2ον Ενα googlaρισμα αρκει για οποιον ενδιαφερεται...

Oσον αφορα το Scott Pilgrim...you bet your ass seriously..
Aλλωστε μιλαμε για guilty pleasures,or am i wrong?
Οπως καποτε (πανε χρονια) μιλαγαμε σε ενα θρεντ για "σκελετους στη ντουλαπα" με παρεμφερη θεματολογια...
Αλλα δυο guilty pleasures που εχω ειναι τα κολληταρια Guy Ritchie και Matthew Vaughn.
Εχω ενα κολλημα με τους Βρεττανους...

1ον δεν μας χαλαει που δεν σε χαλάει να γινεσαι Γκάλεν (νεο nickname!) εσεις εξάλλου εχετε και πραγματικές μαζορέτες :p
2ον μιλαμε για πληροφοριες και οσο πιο γρηγορα τις βρισκουμε τόσο καλύτερα και δεν σπαταλάμε χρόνο απο την ζωη μας για ανευ ουσιας πράγματα.
το να παραθέσει καποιος ενα λινκ απαιτεί δευτερόλεπτα, ενω σωζει, δευτερόλεπτα απο ΟΛΟΥΣ οσους ψάχνουν..

μεγάλο πραγμα και η κινηματογραφική οικονομία και ελλειπτική αφήγηση!

για το scott απλα αναρωτιέμαι γιατι ηταν τόσο κακό που το έκλεισα.
φυσικά και βάζει ο καθένας ότι θέλει..

αριστουργηματικες χορογραφίες ακα ξυλίκι

The Raid: Redemption (2011)
The Raid 2 (2014)
 
Last edited:

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Guilty pleasure films

1ον δεν μας χαλαει που δεν σε χαλάει να γινεσαι Γκάλεν (νεο nickname!)
2ον μιλαμε για πληροφοριες και οσο πιο γρηγορα τις βρισκουμε τόσο καλύτερα και δεν σπαταλάμε χρόνο απο την ζωη μας για ανευ ουσιας πράγματα.
το να παραθέσει καποιος ενα λινκ απαιτεί δευτερόλεπτα, ενω σωζει, δευτερόλεπτα απο ΟΛΟΥΣ οσους ψάχνουν..

μεγάλο πραγμα και η κινηματογραφική οικονομία και ελλειπτική αφήγηση!

Οποιος θελει να ψαξει πραγματικα τοτε ψαχνει,χωρις να το ενδιαφερει ο χρονος που θα σπαταλησει.
Αν καποιος βαριεται να ψαχνει,δεν τον σωζουν ουτε τα λινκ.-bye-

Οντως πολυ μεγαλο πραγμα.Σε κανει να ψαχνεις...-bye-
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Guilty pleasure films

Οποιος θελει να ψαξει πραγματικα τοτε ψαχνει,χωρις να το ενδιαφερει ο χρονος που θα σπαταλησει.
Αν καποιος βαριεται να ψαχνει,δεν τον σωζουν ουτε τα λινκ.-bye-

Οντως πολυ μεγαλο πραγμα. Σε κανει να ψαχνεις...-bye-

απο οικονομία χρονου δεν τα πας καλα ε; εκτος και αν θέλεις να κάνεις το google πλουσιότερο και την κατανάλωση πόρων/ρευματος μεγαλύτερη..
δεν εχει να κάνει με την βαρεμάρα, εξάλλου ενας που ψάχνει γενικά,
δεν θα βρει ενδιαφέρον σε αυτό ή στα άλλα κινηματογραφικά νήματα καθως υπάρχουν αλλα site πολύ καλύτερα ενημερωμένα

φιλικούς χαιρετισμους
-bye-
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Re: Guilty pleasure films

Βαζω λινκ του Fast Five (2011) που θεωρειται το καλυτερο της σειρας (μεχρι στιγμης).

Μαλλον στο 7 πρεπει να αναφερεσαι γιατι το 7 και το mad max ειναι ταινιες του '15. Το 7 ειναι αυτο που εχει γυρισματα στο Dubai και πηδαει ενα αυτοκινητο απο εναν ουρανοξυστη

θυμάμαι μια σκηνη με ενα τραίνο στην αρχή (ή μηπως ηταν σε κανα james bond) αυτο ηταν το 7;
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Απάντηση: Guilty pleasure films

Kοιτα,οπως εγω το βλεπω,εδω μεσα ειναι φορουμ,πραγμα που σημαινει οτι ολοι οσοι μπαινουν εχουν χρονο για πεταμα ή οταν εχουν χρονο γουσταρουν να τον σπαταλανε εδω.
Αν θελουν οργανωση θα μπουν σε ενα εξειδικευμενο κινηματογραφικο site,οπως ειπες και συ.
Εδω ειναι-πανω απ'ολα-μια μικρη κινηματογραφικη γωνια συζητησης,τα πραγματα ειναι περισσοτερο....αναρχικα και διασκεδαστικα.
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Re: Απάντηση: Guilty pleasure films

Kοιτα,οπως εγω το βλεπω,εδω μεσα ειναι φορουμ,πραγμα που σημαινει οτι ολοι οσοι μπαινουν εχουν χρονο για πεταμα ή οταν εχουν χρονο γουσταρουν να τον σπαταλανε εδω.
Αν θελουν οργανωση θα μπουν σε ενα εξειδικευμενο κινηματογραφικο site,οπως ειπες και συ.


και εγώ το αποκαλώ ιντερνετικό καφενείο, αλλα και πάλι θεωρώ οτι για μια συζήτηση, η ακρίβεια και η ευκολία στην πρόσβαση της πληροφορίας, πρεπει να είναι εύκολη και άμεση. (οι βασικές αρχές του information design) γενικά πάντα εχω μια συμπάθεια στην οικονομια πόρων (στο οτι δεν ξοδεύω το χρόνο του άλλου, εκτός απο τις περιπτώσεις που επιβάλλεται ο χαβαλές, δηλ σε κάθε τι που εμπεριέχεται (ίσως και με μεταφυσικό τροπο) ο κ. Γάλεν/Γκάλεν.

Εδω ειναι-πανω απ'ολα-μια μικρη κινηματογραφικη γωνια συζητησης,τα πραγματα ειναι περισσοτερο....αναρχικα και διασκεδαστικα.

κρατάω αυτο!
 
Last edited:

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Απάντηση: Guilty pleasure films

Btw αλλα guilty pleasures που εχω ειναι η φατσα του Will Ferrell και ο Sacha Baron Cohen.
Δυστυχως οι κωμωδιογραφοι εχουν εξαφανιστει,υποθετω θυματα της μεσα στη φορμολη politically correct εποχης μας.
Οι δυο παραπανω...παλαβρες,αν ειχαν εναν-τροπον τινα-Billy Wilder της εποχης μας να τους βαλει ενα,καλως εννοουμενο,χαλιναρι θα ειχαν κανει παπαδες στην κωμωδια.
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Re: Απάντηση: Guilty pleasure films

Btw αλλα guilty pleasures που εχω ειναι η φατσα του Will Ferrell και ο Sacha Baron Cohen.

αγαπημένος ο μέγας σαχλαμαράκιας Sacha Baron Cohen τον οποίο τον γνωρισα όταν ακόμα εκανε το
Da Ali G Show

 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,570
Αθηνα
Re: Guilty pleasure films

Οι κωμωδίες δεν είναι εμπορικές. Περισυ βγήκε το popstar που είχε καλές κριτικές αλλά πάτωσε στο box office. Νομίζω έχουμε να δούμε κωμωδία που τα πήγε εμπορικά καλά από το bridesmaids και αυτό ήταν έκπληξη. Όμως γίνονται πολύ ενδιαφέροντα πράγματα στο χώρο της τηλεόρασης. Louie ck, master of none και άλλα.
 

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,613
Αθηνα
Απάντηση: Re: Guilty pleasure films

1ον Δε με χαλαει να γινομαι Γκαλεν ποτε ποτε (κι ας ειναι βαζελος).
2ον Ενα googlaρισμα αρκει για οποιον ενδιαφερεται...

Oσον αφορα το Scott Pilgrim...you bet your ass seriously..
Aλλωστε μιλαμε για guilty pleasures,or am i wrong?
Οπως καποτε (πανε χρονια) μιλαγαμε σε ενα θρεντ για "σκελετους στη ντουλαπα" με παρεμφερη θεματολογια...
Άλλα δυο guilty pleasures που εχω ειναι τα κολληταρια Guy Ritchie και Matthew Vaughn.
Εχω ενα κολλημα με τους Βρεττανους...

Μπραβο ρε συ!
Μου θυμισες να ψαξω την πρωτη ταινια του Βων.:grinning-smiley-043

Μιας και ο λογος για πρωτες ταινιες, χτες ειδα το Incendies, την πρωτη του πολυαγαπημενου σου Βιλνεβ.
Παρα το ποσο ψηλα εχω στην εκτιμηση μου ολες τις ταινιες του, αυτη παιζει να ηταν η καλυτερη!

αριστουργηματικες χορογραφίες ακα ξυλίκι

The Raid: Redemption (2011)
The Raid 2 (2014)

Τα Raid ειναι πολυ παραπανω απο χορογραφιες. Ο τροπος που σκηνοθετει ο τυπος ειναι πρωτοφανης στο ειδος.
Επ'ευκαιρια να προτεινω και την δικη του πρωτη, το Merantau, που δεν το εχει δει σχεδον κανεις. Σιγουρα οχι η καλυτερη του, αλλα ακρως απολαυστικη.
Πιο guilty pleasure πεθαινεις...

και εγώ το αποκαλώ ιντερνετικό καφενείο, αλλα και πάλι θεωρώ οτι για μια συζήτηση, η ακρίβεια και η ευκολία στην πρόσβαση της πληροφορίας, πρεπει να είναι εύκολη και άμεση. (οι βασικές αρχές του information design) γενικά πάντα εχω μια συμπάθεια στην οικονομια πόρων (στο οτι δεν ξοδεύω το χρόνο του άλλου, εκτός απο τις περιπτώσεις που επιβάλλεται ο χαβαλές, δηλ σε κάθε τι που εμπεριέχεται (ίσως και με μεταφυσικό τροπο) ο κ. Γάλεν/Γκάλεν.



κρατάω αυτο!

Γκαλέν

Btw Οταν ανοιγετε τετοια ωραια νηματα να μου το λετε, γιατι μπορει να το παρω χαμπαρι μετα απο κανα χρονο και θα πανε χαμενα τα πειραγματα σας προς εμενα. :p
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Re: Απάντηση: Re: Guilty pleasure films

Μπραβο ρε συ!
Μου θυμισες να ψαξω την πρωτη ταινια του Βων.:grinning-smiley-043

Μιας και ο λογος για πρωτες ταινιες, χτες ειδα το Incendies, την πρωτη του πολυαγαπημενου σου Βιλνεβ.
Παρα το ποσο ψηλα εχω στην εκτιμηση μου ολες τις ταινιες του, αυτη παιζει να ηταν η καλυτερη!



Τα Raid ειναι πολυ παραπανω απο χορογραφιες. Ο τροπος που σκηνοθετει ο τυπος ειναι πρωτοφανης στο ειδος.
Επ'ευκαιρια να προτεινω και την δικη του πρωτη, το Merantau, που δεν το εχει δει σχεδον κανεις. Σιγουρα οχι η καλυτερη του, αλλα ακρως απολαυστικη.
Πιο guilty pleasure πεθαινεις...



Γκαλέν

Btw Οταν ανοιγετε τετοια ωραια νηματα να μου το λετε, γιατι μπορει να το παρω χαμπαρι μετα απο κανα χρονο και θα πανε χαμενα τα πειραγματα σας προς εμενα. :p

1ον αν δεις το ποστ που παραθέτεις, η σουπερμύγα, δεν έβαλε τόνο, οποτε άδραξα την ευκαιρία για ένα ακόμα nickname. (αν και το Δρακουμέλ ή Δρακουλιάρης σε εκφράζουν καλυτερα)
:p
2ον λες οτι σου αρέσει ο Βιλνέβ αλλα ούτε τις ταινίες του δεν γνωρίζεις.. (για μένα ειναι σκηνοθέτης του 7, τον βλεπεις με όρεξη, περνάς σχετικά καλα, τον ξεχνάς πολύ ωραία)
3ον τουτο δω δείχνει να τα έχει όλα

 
Last edited:

Gal'en

Supreme Member
2 July 2012
8,613
Αθηνα
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Guilty pleasure films

Τι εννοεις δεν γνωριζω τις ταινιες του?
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Re: Απάντηση: Re: Guilty pleasure films

Μιας και ο λογος για πρωτες ταινιες, χτες ειδα το Incendies, την πρωτη του πολυαγαπημενου σου Βιλνεβ.
Παρα το ποσο ψηλα εχω στην εκτιμηση μου ολες τις ταινιες του, αυτη παιζει να ηταν η καλυτερη!

δεν ειναι η πρωτη του ταινία..