βοήθεια για αγορά smart τηλεόρασης

geomit

New member
9 March 2010
4
Καλησπέρα, Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη.

Δυστυχώς μετά από 13 χρόνια, είχα αγοράσει μια Philips μοντέλο 32pw9767 θα πρέπει να την αντικαταστήσω γιατί άρχισε να έχει προβλήματα . Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία της επισκευής της, ίσως και να είναι η αφορμή μου για να περάσω στην νέα γενιά τηλεοράσεων.
Από χθες διάβασα αρκετά post για τις νέες τεχνολογίες που ενσωματώνουν οι νέες τηλεοράσεις και μαζί κριτικές.
Για να μην μακρυγορώ να σας πω ότι η σπόσταση θέασης είναι από 2,5 με 3 μέτρα παρακολουθούμε επίγεια (digea) προγράμματα, αρκετά αθλητικά ( kodi, sat) και ταινίες - σειρές (torrent - kodi).
Δική μου εκτίμηση από αυτά που διάβασα δεδομένων των συνθηκών , θα δω ποιά μεταξύ των Lg55b6v, Samsung ue55ks8000 "ταιριάζει στα μάτια μου". Προφανώς όποια άλλη γνώμη θα βοηθούσε να πετύχω ανάγκες μου - ποιότητα - τιμή.
Στην τελική μου απόφαση σε όλα τα προιόντα σημαντικό ρόλο παίζει υποστήριξη (service αναβαθμίσεις) και συχνές βλάβες.
Ευχαριστώ! No code has to be inserted here.
 

redemption

Senior Member
5 February 2009
658
Καλώς ήρθες Χριστός Ανέστη.

Η Β6V είναι καλύτερη τηλεόραση. Άμεση σύγκριση νοείται μεταξύ ίδιων τεχνολογιών (IPS ή VA ή OLED), η OLED είναι πολύ νεώτερη τεχνολογία, η αντίθεση της είναι ουσιαστικά άπειρη και το μαύρο της άριστο, βέβαια δες τες από κοντά μήπως δεις κάτι στην KS8000 που θα σε τραβήξει περισσότερο, αλλά κομματάκι δύσκολο.
 

geomit

New member
9 March 2010
4
Τελικά αγόρασα την lg55b6v. Την περιμένω μες την εβδομαδα που μας έρχεται.
Είδα τις δύο παραπάνω μαζί με κάποια μοντέλα του 2017. Ελπίζω να αποδεχθεί και αξιόπιστη.
 

redemption

Senior Member
5 February 2009
658
Kαλορίζικη! Όταν φτάσει ο καιρός επέκτεινε την εγγύηση στα 5 χρόνια, κατά προτίμηση από την ίδια την LG.