Sharp XV-C1E προβολέας

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

transporterjim

New member
2 May 2017
3
Γεια σας παιδια . Εχω στην κατοχή μου έναν Sharp XV-C1E προβολέα.ειχε καεί η λάμπα και έφτιαξα μια δικιά μου χρησιμοποιώντας λάμπα απο απλό προβολέα . Ειχα οπως καταλάβατε όρεξη για πειραματισμους . Αυτο που πέτυχα ειναι εκει που δεν άνοιγε ο προβολέας καθόλου με την πατέντα χαχαχα να λειτουργεί μεν συνεχεια αλλα να ανάβει η λάμπα για δευτερόλεπτα και μετα να σβήνει . Κατόπιν μετα απο 10 περίπου δευτερόλεπτα αναβει για 1-2 δευτερόλεπτα και μετα ξανα σβήνει ενώ ο προβολέας ανεμιστήρες κτλ λειτουργούν συνεχεια . Να σημειώσω οτι το λαμπάκι αντικατάστασης της λάμπας αναβοσβήνει και οτι εχω κανει reset του προβολέα που χρειάζεται να γίνει με την αλλαγή λάμπας . Η ερώτηση μου ειναι εαν ξέρετε κάποια λύση για να τον κάνω να λειτουργήσει χωρις την αγορά νέας λάμπας η καμία αλλη πατέντα . Στο ιντερνετ εχω διαβάσει τον τροπο να παρακάμπτεις τον έλεγχο της λάμπας αλλα στον συγκεκριμένο δεν βγάζω άκρη αν και το προσπάθησα !!!!
 
17 June 2006
23,579
Αθήνα
Οταν αλλάζεις λάστιχα στο αμάξι βάζεις ότι διαστάσεις βρεις, μπροστά πίσω αρστερά δεξιά, αρκεί να πατάει το αμάξι σε λάστιχα;

Ελπίζω να καταλαβαίνεις από το παράδειγμά μου τι εννοώ.