Ερώτηση για αγορά νέων ηχείων και ενισχυτή..

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ace-mc

New member
21 September 2008
45
[FONT=&quot]Καταρχάς καλησπέρα σε ολοι την παρέα! Βρίσκομαι σε ένα χώρο 70 τετραγωνικών μέτρον και βλεπω ταινίες απο έναν βιντεοπροβολέα Sony hw15 παλιό μοντέλο μεν αλλα την δουλεια του την κανει ακομα..λογο τρέλας με την μουσική σε μικρή ηλικία είχα κανει αγορά δυο μόνιτορ ενεργά 15 ιντσών τα jbl eon g2 τα οποία τα σύνδεσα με ένα μικτή taskam όταν αγόρασα τον προβολέας έκανα σύνδεση για ήχο το PS3 πανό [/FONT][FONT=&quot]στον μικτή όποτε έβλεπα ταινίες με αυτα τα ηχεία μπορεί να μην είχε τόσο ποιότητα αλλα στον χώρο αυτόν που ειμαι ειναι σοφίτα με χαμηλό ταβάνι και ιδιόρρυθμες γωνιές ο ήχος γέμιζε όλο το δωμάτιο πολυ ωραια ακομα και στα χαμηλά ήταν [/FONT][FONT=&quot]γεμάτος σκέφτομαι όμως πλέον να πάρω κατι σε καθαρά για homecinema κατάσταση το θέλω μόνο για ταινίες δεν Ακουο τόσο μουσική πλέον σχεδόν καθόλου...έχετε καπια πρόταση οτι προτείνετε να έχετε υπόψη σας οτι τα εν λόγο ηχεία που εχω ειναι πολυ δυνατά οσο για το χρηματικό ποσο θα τα κανω σιγά για δυο πύργους στην αρχή και έναν ενισχυτή δίνω και [/FONT][FONT=&quot]3000 ευρώ θέλω ένα σύστημα που να μην με μπλέξει καθόλου με τελικούς ενισχυτές......να ειναι δυνατό απο μόνο του και να μπορεί να απόδοση χωρις την βοήθεια τελικού με λιγα λόγια!! Ουφ είπα πολλα το ξέρω [/FONT]
1f609.png
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,377
Θεσσαλονίκη
Δοκίμασε να ακούσεις κάποια ηχεία της cerwin vega σειρα xls. Εχεις μαθει με μεγάλες μονάδες οποτε...
Είναι και ο χώρος μεγαλος.
Ενισχυτικά οποίον avr γύρω στο χιλιάρικο πάρεις θα την κανει "καλά" τη δουλεια. Μετα είναι θέμα γούστου.
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,377
Θεσσαλονίκη
Καλη επιλογή. Πολλοί κάτοχοι και ευχαριστημένοι. Και σίγουρα πιο κομψά. Αλλά νομιζω οτι οι χάρες του 15ιντσου είναι άλλες