Πρόβλημα με synology nas και κατέβασμα αρχείων

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

achillesgk

AVClub Addicted Member
19 September 2009
1,578
Καλημέρα! Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το nas 916+ και το κατέβασμα αρχείων από easybytez. Αν το αρχείο πχ αποτελείται από 10 συμπιεσμένα αρχεία, τις περισσότερες φορές 1-2 δεν κατεβαίνουν σωστά, ενώ στο dowload station φαίνονται ότι έχουν κατέβει σωστά, με αποτέλεσμα να πρέπει να τα ξανακατεβάσω. Όλες τις φορές, τα προβήματικά αρχεία έχουν μέγεθος 9.82 kb. Το ίδιο μου κάνει και το 2ο nas που έχω, synology 213j. Επίσης, το ίδιο συμβαίνει και σε φίλο μου με synology 216. Αντιμετωπίζει κανένας παρόμοιο πρόβλημα?
 

AnDas

AVClub Enthusiast
19 June 2006
1,103
Αθήνα
Καλημέρα! Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το nas 916+ και το κατέβασμα αρχείων από easybytez. Αν το αρχείο πχ αποτελείται από 10 συμπιεσμένα αρχεία, τις περισσότερες φορές 1-2 δεν κατεβαίνουν σωστά, ενώ στο dowload station φαίνονται ότι έχουν κατέβει σωστά, με αποτέλεσμα να πρέπει να τα ξανακατεβάσω. Όλες τις φορές, τα προβήματικά αρχεία έχουν μέγεθος 9.82 kb. Το ίδιο μου κάνει και το 2ο nas που έχω, synology 213j. Επίσης, το ίδιο συμβαίνει και σε φίλο μου με synology 216. Αντιμετωπίζει κανένας παρόμοιο πρόβλημα?
Είσαι σίγουρος ότι εκείνη τη στιγμή που έχει έρθει η σειρά τους να κατέβουν ο server που βρήκεται το αρχείο δεν έχει μπει σε service mode και μετά όταν πας να το ξανάκατεβάσεις, έχει επανέλθει;

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

achillesgk

AVClub Addicted Member
19 September 2009
1,578
Δεν μπορώ να ξέρω, αλλά παλιότερα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Να συμβαίνει στα 9 στα 10 αρχεία? Και πάλι, δεν θα έπρεπε όμως να μου το κατεβάσει μετά, παρά να μου δείχνει ότι έχει κατέβει σωστά?
 

AnDas

AVClub Enthusiast
19 June 2006
1,103
Αθήνα
Σε εμένα που κατεβάζω σε υπολογιστή με IDM, δείχνει ότι ολοκληρώθηκε το κατέβασμα, αλλά αντί για rar πχ με το κανονικό μέγεθος, το αρχείο είναι html με το μέγεθος που είπες. Αυτό δείχνει ότι το easybytez ανταποκριθηκε με σελίδα λάθους. Μπαίνω χειροκίνητα στο link αυτό και βλέπω αν έχει αφαιρεθεί το αρχείο, οπότε τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι ή αν ο server βρίσκεται σε service mode οπότε και ξαναδοκιμάζεις μετά από κάποιες ώρες

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

achillesgk

AVClub Addicted Member
19 September 2009
1,578
Δεν αποκλείω να είναι και πρόβλημα του easybytez ή να θέλει ενημέρωση το download station, αλλά το πρόβλημα το αντιμετωπίζω καθημερινά. Παλιά πάντως δεν συνέβαινε αυτό.
 

achillesgk

AVClub Addicted Member
19 September 2009
1,578
Έχει βγάλει σήμερα update to download station. Από την synology μου είπαν ότι λύνει το πρόβλημα.
 

hablando

New member
15 March 2012
69
Γεια σας,
Επανέρχομαι στο θέμα παραθέτοντας την επίσημη απάντηση της Easybytez στο request που έκανα (support ticket).

Greetings,
i have the following issue on my Synology Nas.
I cant use links of type...(lets name it Type1)
http://www.easybytez.com/c5k8on7z7ill/YxmXW6RGN2pK.part01.rar

but i can use the following (lets name it Type2) converted link which appears after i hit Create Download Link
http://str20.ezbytez.com/files/6/u3cmqvkas7goe5/YxmXW6RGN2pK.part01.rar

so... My question is about how could i load multiple files and convert those to the proper type of links, so i can throw them in Synology's Download station..

Και η απάντηση τους...

link 1 is a proper download link, link 2 is a temporarily download link which will be created when clicking link 1 and is only active for 4 hours and only for the IP address requested link 1.
It is not possible to have link 2 types only but your device needs to accept redirection and cookies.

Πώς θα μπορούσαμε να το κάνουμε αυτό; Παίζει μήπως κατι με το script που χρησιμοποιεί ο Download Station του Synology, το οποίο δούλευε μια χαρά στο παρελθόν αλλά πλέον δεν...;

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk