Benchmarks, Επιδόσεις, πυρήνες, επεξεργαστές και άλλες κοροιδίες

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,124
ΑΘΗΝΑ
Αφορμή για τον τίτλο μου έδωσε η παρακάτω εμπειρία μου.
Ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια στο κινητό είναι το Trials Frontier.Το παιχνίδι το κατέβασα πριν 3 χρόνια στο Note 3.
Παρατηρούσα ότι όσο πέρναγε ο καιρός,το κινητό ζεσταινόταν όλο και πιο πολύ με αποτέλεσμα το παιχνίδι είτε να σταματάει συχνά είτε να φαίνεται ότι παίζεις σε αργή κίνηση.
Έχοντας το νέο μου κινητό,το Galaxy A9 ακόμα για επισκευή,χρησιμοποιώ εδώ και 3 ημέρες περίπου το S7 Edge της συζύγου.
Κινητό 3 χρόνια νεότερο από το Note 3,με ουάου επιδόσεις στα benchmarks,με καραουάου επεξεργαστές και πυρήνες,μνήμες κτλ.
Είτε το πιστεύετε είτε όχι,στο Τrials Frontier έχει σχεδόν τα ίδια συμπτώματα με το Note 3!!!
To "σχεδόν" το έβαλα γιατί δεν ζεματάει όπως το Note,όμως κολλάει και αυτό κάθε 3 και λίγο και έχει και αυτό σε απαιτητικές πίστες το φαινόμενο της αργής κίνησης.
Το χειρότερο απ´όλα είναι ότι το παιχνίδι το έχω εγκατεστημένο και σε ένα ταπεινό και για πολλούς άθλιο ZTE Blade V580 και δεν έχει κολλήσει ποτέ!!!
Ρωτάω λοιπόν.
Πόσο κορόιδα είμαστε;
 
19 June 2006
35,671
Απάντηση: Benchmarks,Επιδόσεις,πυρήνες,επεξεργαστές και άλλες κοροιδίες.

Θεωρώ ότι η σωστή ψύξη για τα παιχνίδια (ανεξαρτήτως που τα παίζεις) είναι το Α και το Ω. Η σωστή ψύξη είναι περισσότερο ή εξίσου σημαντική με τα σπεκς.