oled LG OLED TV 55EC930V

pennas

New member
29 April 2011
77
ειναι καλη ρε παιδια για 750 ευρω που την βρηκα σε σχεση με την 910 κατι ειδα για πανελ 8 εναντι 10 bit και δεν ξερω τι ειναι
υποψιν η τιβι εγινε επιστροφη στο καταστημα <εγγυηση 10 ημερων και αλλαξαν ενα ανταλακτικο> την ειδα ειναι σαν καινουρια
εχει πανω τις ζελατινες και μπροστα και πισω να την παρω η να παω στην 910 αλλα στα λεφτα ειμαι τσιμα τσιμα
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,985
The Dutch Mountains
ειναι καλη ρε παιδια για 750 ευρω που την βρηκα σε σχεση με την 910 κατι ειδα για πανελ 8 εναντι 10 bit και δεν ξερω τι ειναι
υποψιν η τιβι εγινε επιστροφη στο καταστημα <εγγυηση 10 ημερων και αλλαξαν ενα ανταλακτικο> την ειδα ειναι σαν καινουρια
εχει πανω τις ζελατινες και μπροστα και πισω να την παρω η να παω στην 910 αλλα στα λεφτα ειμαι τσιμα τσιμα

Δεν θα είχα πρόβλημα να πάρω την EC930 σε αυτήν την κατάσταση και τιμή, δεν ξέρω όμως αν θα πίστευα τον πωλητή για το πρωτο..
Προσωπικά θα ζητουσα να δω τις ώρες απο το service menu.

Αν εχει οντως ελάχιστες ώρες, τότε είναι καλη περίπτωση γιατι μπορείς οποιαδήποτε στιγμή στην διετία να κάνεις την επέκταση εγγύησης στα 5χρόνια, της LG Hellas.
 

pennas

New member
29 April 2011
77
Ναι αλλα δεν την πρόλαβα την προσφορα επισεις πως θα δω το σερβις μενου με ποιον τροπο?
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,985
The Dutch Mountains
Αν αγοράζεις απο την ίδια την LG, έχουν το service remote control που χρειάζεται, απο κατάστημα θα πρέπει να έχεις συσκευή android με IR και να εγκαταστήσεις εφαρμογή. Επιπλέον μπορεί να χρησιμοποιηθεί κάποιο remote Logitech Harmony.
 

pennas

New member
29 April 2011
77
Αν αγοράζεις απο την ίδια την LG, έχουν το service remote control που χρειάζεται, απο κατάστημα θα πρέπει να έχεις συσκευή android με IR και να εγκαταστήσεις εφαρμογή. Επιπλέον μπορεί να χρησιμοποιηθεί κάποιο remote Logitech Harmony.



απο καταστημα ειναι κοτσοβολο σησκευη android εχω το IR τι ειναι σορρυ κιολας και ποια εφαρμογη πρεπει να εγκαταστησω?αν μπορεις να βοηθησεις ευχαριστω
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,985
The Dutch Mountains
Ir = infra red. Θες μια συσκευή που να εκπέμπει υπέρυθρες, όπως τα τηλε-κοντρόλ.
Η εφαρμογή είναι η "service menu explorer"
 

pennas

New member
29 April 2011
77
Ir = infra red. Θες μια συσκευή που να εκπέμπει υπέρυθρες, όπως τα τηλε-κοντρόλ.
Η εφαρμογή είναι η "service menu explorer"


την πηρα παιδια μεγια μου η τηλεοραση ανοιχτηκε απο την συσκευασια πριν μια βδομαδα
και δεν ανοιγε καθολου πηγε πισω στην lg και αλλαξαν το inverter κατι τετοιο μου ειπαν αν θυμαμαι καλα θα το ξαναρωτησω δεν εχει παιξει ουτε λεπτο
παω σε λιγο να την παραλαβω για 719 ευρω νομιζω οτι ειναι καλη αγορα και 2 χρονια εγγυηση απο την μαμα μου ειπαν οτι αν θελω να βαλω 5 χρονια 90ευρω
εγγυηση κωτσοβολου θα μου δωσουν και ενα σι ντι για να την καλιμπραρο με τον φωτισμο του σπιτιου μου