Πρόβλημα με youtube σε sony w905

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

aggelos29

AVClub Enthusiast
22 October 2011
761
Καλημέρα,έχω την συγκεκριμένη από τέλη του 13 και δουλεύει απροβληματιστα, μέχρι σήμερα που πάω να μπω στο youtube και μου λέει για ανανέωση περιεχομένου ίντερνετ.Το κάνω,μου λέει ότι είναι οκ,πάω να μπω κ πάλι το ίδιο.Την έκλεισα,της έκλεισα κ το ρεύμα,ξαναπροσπάθησε, έκλεισα κανονικά του ρούτερ,αλλά τίποτα.Οταν την αγόρασα είχα κάνει κ 5ετη επέκταση εγγύησης.Μπορω να κάνω κάτι ή απευθύνομαι στο κατάστημα αγοράς; Επίσης έχει κ εφαρμογή facebook,η οποία δούλευε,αλλά εδώ και κάμποσο καιρό μου βγάζει μύνημα ότι δεν υποστηρίζεται,δεν έδωσα σημασία, γιατί δεν το χρησιμοποιώ, αλλά το youtube το θέλω για τα παιδιά απαραίτητα.
 

click

AVClub Addicted Member
27 July 2007
2,362
Κάνε restore to factory default και μετά ξαναεγκατέστησε τις εφαρμογές. Και εμένα μου το είχε κάνει κάποτε. Εναλλακτικά αν δεν δουλέψει αγόρασε ένα στικάκι Chromecast και ξεμπέρδεψες με το youtube streaming στην τηλεόραση και είναι και πιο γρήγορο.
 

aggelos29

AVClub Enthusiast
22 October 2011
761
Ευχαριστώ για την απάντηση.Μηπως μπορείς να μου πεις από πού κάνω το restore;
 

aggelos29

AVClub Enthusiast
22 October 2011
761
Βασικά αν δεν δουλέψει με τον τρόπο που αναφέρει ο click παραπάνω,θα με καλύψει φαντάζομαι η εγγύηση που έχω έτσι δεν είναι;Με την εγγύηση θα πάει σε service ,της sony,όχι στο κατάστημα από όπου την αγόρασα;
 

click

AVClub Addicted Member
27 July 2007
2,362
Κάπου στο μενού έχουν οι SONY επιλογή restore, ψάξε το δεν την έχω τώρα μπροστά μου. Λογικά το youtube θα στο περάσει αυτόματα αλλά χωρίς τις ρυθμίσεις που πιθανώς είχες κάνεις στο ενδιάμεσο, όλες τις άλλες εφαρμογές που θα χάσεις (π.χ. facebook κλπ.) πρέπει να τις εγκαταστήσεις πάλι από την αρχή μέσα το app store της sony (opera TV store ή google play).
 

aggelos29

AVClub Enthusiast
22 October 2011
761
Άμα έλα μου που δεν βρίσκω στο μενού factory default.Καποιος να βοηθήσει;
 

aggelos29

AVClub Enthusiast
22 October 2011
761
Έκανα την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τζιφος,το πρόβλημα παραμένει...
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,789
Θεσσαλονίκη
Οταν συμβαινει αυτο στις smart tv, ως συνηθως
οφειλεται στην αλλαγη καποιου πρωτοκολου στην ιντερνετικη υπηρεσια
οποτε παυει η συμβατοτητα με την TV. Μετα χρειαζεται update
το firmware της TV. (αν υπαρξει ποτε update)
 

Mamoulinos

Established Member
27 January 2013
264
Δοκίμασε αυτό.

Κατάργησε την εφαρμογή YouTube από τις εφαρμογές.
Μετά πάτα το SEN να δεις αν εμφανίζονται όλες.
Αν δεν εμφανίζονται πάτα ΗΟΜΕ --> Εφαρμογές --> Όλες οι εφαρμογές (τέρμα αριστερά) και άστο να φορτώσει. Λογικά θα βρεις ξανά το YouTube και δεν θα κολλάει στην ανανέωση περιεχομένου.
Αν ξανασυμβεί ακολουθείς τα ίδια βήματα.