Γεμισε γραμμες ολη η οθονη.πανελ;;;

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

opcast

New member
4 June 2010
14
Παιδια καλημερα,οποιος γνωριζει ας με διαφωτισει.ξαφνικα ολη η οθονη της tv(samsung μοντελο 2010) γέμισε καθετες χρωματιστες γραμμες.το πληθος και η πυκνοτητα των γραμμων αλλαζει καθε φορα που ανοιγω την τηλεοραση.αν πιεσω με αρκετη δυναμη την οθονη στην πισω πλευρα καμια φορα φτιαχνει,αλλα οχι τελεια εικονα και ουτε για μεγαλο χρονικο διαστημα.
Αν καποιος γνωριζει τι μπορει να φταιει και αν αξιζει να φτιαχτει.ευχαριστω πολυ.
b318a78815750e2168127d9a0cef3e2c.jpg
b0cc9f9f1c0d9d556c0963fd259c1a8b.jpg


Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

opcast

New member
4 June 2010
14
Να μην ασχοληθω καθολου με επισκευη;ειναι ασυμφορο, ή δεν επισκευαζεται;

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kleanthis1

AVClub Enthusiast
27 July 2013
913
99% ειναι panel. Σιγουρα θα υπάρχει, αλλά το σίγουρο είναι ότι θα καταλήξει ασύμφορη η αντικατάσαση. Αλλά δεν χάνεις και τίποτα να ρωτήσεις σε εξουσιοδοτημένο service.
 

opcast

New member
4 June 2010
14
Αν ειναι πανελ γιατι οταν την πιεζω φτιαχνει για λιγο;δεν θα επρεπε να υπαρχουν συνεχεια οι γραμμες ανεξαρτητα αν την πιεζω η οχι;

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kleanthis1

AVClub Enthusiast
27 July 2013
913
Απάντηση: Re: Γεμισε γραμμες ολη η οθονη.πανελ;;;

Ισα- ισα αφου την πιέζεις και τροποποιούνται οι γραμμές είναι σημάδι panel, αν έφταιγε κάποια πλακέτα γνώμη μου δεν θα άλλαζε κάτι αν την πίεζες. Αλλά για να είσαι σίγουρος δεν βλάπτει πουθενά να κάνεις μια ερώτηση στο service.
 

opcast

New member
4 June 2010
14
Οκ καταλαβα.συγγνωμη για τις ερωτησεις αλλα ειμαι λογο ασχετος.θα παρω και το service βεβαια.ευχαριστω πολυ παντως ετσι και αλλιως

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kleanthis1

AVClub Enthusiast
27 July 2013
913
Υπάρχει και μια πολύ μικρή πιθανότητα να οφείλεται σε κάποια φίσα που καταλήγει στο panel, όλα αυτά συζητημένα με ηλεκτρονικό πάντα !!!
 

opcast

New member
4 June 2010
14
Με τη μια ναι.βεβαια εχει περασει μαρτυρια η καημενη η τηλεοραση απο τους 2 μικρους.εχουν γινει crash test με παιχνιδια,με τον τοιχο πισω και παραλιγο με το πατωμα.οποτε δεδομενων των συνθηκων θεωρω οτι αντεξε και πολυ

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kleanthis1

AVClub Enthusiast
27 July 2013
913
Κατεπειγόντως στο service ΙΣΩΣ γλυτώσεις την απόσυρση της :a0210:
 

Ζαχος

New member
31 October 2019
2
Παιδια καλημερα,οποιος γνωριζει ας με διαφωτισει.ξαφνικα ολη η οθονη της tv(samsung μοντελο 2010) γέμισε καθετες χρωματιστες γραμμες.το πληθος και η πυκνοτητα των γραμμων αλλαζει καθε φορα που ανοιγω την τηλεοραση.αν πιεσω με αρκετη δυναμη την οθονη στην πισω πλευρα καμια φορα φτιαχνει,αλλα οχι τελεια εικονα και ουτε για μεγαλο χρονικο διαστημα.
Αν καποιος γνωριζει τι μπορει να φταιει και αν αξιζει να φτιαχτει.ευχαριστω πολυ.
b318a78815750e2168127d9a0cef3e2c.jpg
b0cc9f9f1c0d9d556c0963fd259c1a8b.jpg


Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/QU


Καλησπέρα είδα το πρόβλημα στην τηλεόραση μπορεις να μου πεις τη έκανες την έφτιαξες και τη ακριβώς είχε.
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε μια Sony tv
Σε ευχαριατω