Τηλεόραση Sony KDL 32L 4000 με mpeg2 μπορεί να παίξει mpeg4;

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Οπως λέει κι ο τίτλος έχω τη συγκεκριμένη τηλεόραση εδώ και 10 χρόνια, το κακό είναι ότι για να βλέπω tv έχω εξωτερικό δέκτη ο οποίος είναι ούτως ή άλλως χρήσιμος μιας και δίνει και τηλεοπτικό σήμα στον προτζέκτορα. Το πρόβλημά μου είναι άλλο, ο δέκτης είναι συνδεδεμένος με avr ενισχυτή κι έτσι με τις δύο εξόδους hdmi που έχει έχω εικόνα και στον προτζέκτορα και στην τηλεόραση όποτε θέλω, όμως για να μην ανοίγω ενισχυτή και ηχεία και τελικούς ο δέκτης έχει επιλεχθεί ως pass through συσκευή με αποτέλεσμα όταν θέλει ο γιος να παίξει PS3 αναγκαστικά να ανοίγω δύο ενισχυτές. Μέχρι πρόσφατα είχα hdmi splitter το οποίο παρέδωσε πνεύμα και δεν θέλω να πάρω άλλο γιατί ήδη γίνεται χαμός από καλώδια, η τηλεόραση έχει μία υποδοχή PCMCIA CARD SLOT, υπάρχει κάτι που να μπαίνει σ αυτή την υποδοχή ώστε να γίνει η τηλεόραση mpeg4 ή αυτή η υποδοχή είναι για άλλη χρήση; Υπάρχει κάποια άλλη πατέντα που μπορώ να κάνω; Κάτι που δεν έχω σκεφτεί; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

lesarros

AVClub Addicted Member
6 February 2008
1,392
Athens,Greece
Υπάρχει αυτή της Neotion:https://www.skroutz.gr/s/2596426/Neotion-FTA-NP4-Cam-Module.html
αλλά δεν είναι συμβατή με ολες τις τηλεοράσεις και δεν παίζει τα HD κανάλια.Την είχα μέχρι πριν 3-4 χρόνια σε μια Sharp και έπαιζε μια χαρά χωρίς προβλήματα,εκτός από το HD κανάλι της ΕΡΤ που εκεί είχε μόνο ήχο.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Re: Απάντηση: Τηλεόραση Sony KDL 32L 4000 με mpeg2 μπορεί να παίξει mpeg4;

Υπάρχει αυτή της Neotion:https://www.skroutz.gr/s/2596426/Neotion-FTA-NP4-Cam-Module.html
αλλά δεν είναι συμβατή με ολες τις τηλεοράσεις και δεν παίζει τα HD κανάλια.Την είχα μέχρι πριν 3-4 χρόνια σε μια Sharp και έπαιζε μια χαρά χωρίς προβλήματα,εκτός από το HD κανάλι της ΕΡΤ που εκεί είχε μόνο ήχο.

Ευχαριστώ αλλά θα είναι οπισθοδρόμηση για μένα, τα απλά τα έχω σβήσει κι έχω μόνο τα υψηλής ευκρίνειας και δεν συμβιβάζομαι με κάτι άλλο εκτός απ αυτά.
Κάτι μου λέει ότι θα πάω για νέα τηλεόραση με δόσεις και να βάλω αυτή στην κρεβατοκάμαρα.