Μαθηματικά με Φρούτα (Android Game)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Marios94

New member
22 June 2017
11
καλησπερα εφτιαξα ενα παιχνιδι μεταξυ φρουτων που εχουν ενα αθροισμα και πρεπει να βρεις το αποτελεσμα..
αν θελει καποιος να το δοκιμασει να μου πει εντυπωσεις καθως και ιδεες! ευχαριστω!


για Download πατηστε εδω:
https://play.google.com/store/apps/details?id=gametimez.fruitmath


bWtGShi.png
TGjav2H.png
8vn7aSU.png
 
Last edited by a moderator:

kostis

AVClub Enthusiast
26 January 2007
876
Κόρινθος
Απάντηση: Μαθηματικά Με Φρούτα (Android Game)

Συγχαρητηρια
Το εγκατέστησα σήμερα στο ταμπλετακι της κόρης (τελείωσε την τρίτη τάξη) και το έχει βρει ενδιαφέρον. Μου αρέσει και μένα ως εκπαιδευτικού.
Ίσως να βάλεις και επίπεδα γιατί όταν δυσκολεύει πολύ απο μόνο του απογοητεύονται.
Αλλά όχι και απαραίτητα.
Ευχαριστούμε πάντως.
 

Marios94

New member
22 June 2017
11
Re: Μαθηματικά Με Φρούτα (Android Game)

καλησπερα ευχαριστω για την δοκιμη! συνηθως βαζω 10 πιστες πιο ευκολες,10 πιο δυσκολες για να υπαρχει ενδιαφερον,ειμαι στην σκεψη για προσθεση περισσοτερων "modes" ισως καποιο με πιο ευκολα για τους μικρους μας φιλους.. επισης εχω βαλει βοηθεια να σου ξεκλειδωσει την απαντηση (και να την δειξει).. αν σου αρεσει και θες κανε και μια αξιολογηση στο playstore :)
 
Last edited:

kostis

AVClub Enthusiast
26 January 2007
876
Κόρινθος
Απάντηση: Μαθηματικά Με Φρούτα (Android Game)

Ok θα κάνω. Μπορώ να κάνω reset και να ξεκινήσω απο την πίστα Νο1 ενώ είμαι στην 38;
 

Marios94

New member
22 June 2017
11
Re: Απάντηση: Μαθηματικά Με Φρούτα (Android Game)

Ok θα κάνω. Μπορώ να κάνω reset και να ξεκινήσω απο την πίστα Νο1 ενώ είμαι στην 38;

ναι μπορεις αλλα θα χαθουν τα νομισματα που εχεις και ολα.. πηγαινε στης ρυθμισεις του κιν/ταμπλετ και μετα στης εγκατεστημενες εφαρμογες, βρες τo παιχνιδι στην λιστα και κανε εκαθαρηση δεδομενων.. ουσιαστικα σβηνει τα save του παιχνιδιου :)
οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαι!
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Re: Μαθηματικά Με Φρούτα (Android Game)

Μπραβο, πολυ καλη εφαρμογή για παιδιά (και όχι μόνο :) ). Στο level 29, βαλε καλυτερα τη φραουλα και το αχλάδι μεσα σε παρενθεση γιατι αν καποιος παει με τη σειρα (πολλαπλασιασμους/διαιρεσεις/προσθαφαιρεσεις) δε βγαινει λυση με ακεραιο αριθμό το μουρο ;)
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Μαθηματικά Με Φρούτα (Android Game)

Μπραβο, πολυ καλη εφαρμογή για παιδιά (και όχι μόνο :) ). Στο level 29, βαλε καλυτερα τη φραουλα και το αχλάδι μεσα σε παρενθεση γιατι αν καποιος παει με τη σειρα (πολλαπλασιασμους/διαιρεσεις/προσθαφαιρεσεις) δε βγαινει λυση με ακεραιο αριθμό το μουρο ;)

Επικό ποστ :p

Εγω απο την αλλη, θα ηθελα και ενα εντελώς entry level επίπεδο για να μαθει πχ η διχρονη κορη μου τους αριθμους... Ζηταω πολλα? :p
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Re: Μαθηματικά Με Φρούτα (Android Game)

Να της τα μάθει ο μπαμπάς της ;-)
 

Marios94

New member
22 June 2017
11
Re: Μαθηματικά Με Φρούτα (Android Game)

καλησπερα παιδια! ευχαριστω για τα σχολια! θα φτιαξω αρκετα πραγματα απλα δεν βρισκω χρονο επειδη ασχολουμε και με την νεα εφαρμογη.. απο αυριο θα γινουν αρκετα updates, ισως και μια κατηγορια για παιδια συντομα :)
 

Marios94

New member
22 June 2017
11
Re: Μαθηματικά Με Φρούτα (Android Game)

ενημερωση (8/7/2017)
ΤΙ ΝΕΟ ΥΠΑΡΧΕΙ:
- Προσθήκη κομπιουτεράκι για επιπλέον βοήθεια στις δύσκολες πράξεις.
- 5 Καινούργιες πίστες
- Γενικές Διορθώσεις