Αγορά νέας tv 49"-55"

makis_st

New member
7 June 2013
12
Καλησπέρα στο forum..
Ψάχνω να αγοράσω καινούργια τηλεόραση από 50-55 ίντσες για master bedroom..Η χρήση της θα είναι λίγο απ όλα..Digea,Otetv,gaming,πολύ ποδόσφαιρο,ταινίες κ σειρές (kodi)..Η απόσταση θέασης είναι 4,5m από το κρεββάτι κ 2,5m από την πολυθρόνα..3D δεν μ ενδιαφέρει καθόλου,οπως επίσης δεν θέλω curved γιατί θα τοποθετηθεί στον τοίχο.
Το budget είναι μέχρι 700 ..
Ευχαριστώ προκαταβολικά..
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Samsung 6200. 55", VA panel, 100 Hz. Αν δεν βιάζεσαι, ίσως πετύχεις το 60" μοντέλο εντός budget στις επερχόμενες εκπτώσεις.
 

makis_st

New member
7 June 2013
12
Re: Απάντηση: Αγορά νέας tv 49"-55"

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. θα έχω το νου μου στα newsletter των αλυσίδων..
 

makis_st

New member
7 June 2013
12
Κοιτούσα και την Sony KDL -55W7xxC..
Αν την βρω εντός του budget μου μήπως είναι καλύτερη από την Samsung που μου πρότεινε ο φίλος από πάνω;;;
 

makis_st

New member
7 June 2013
12
Η γνώμη σας για την Sony kd 55x8505b που έχω βρει σε μτχ ποια είναι ;; ευχαριστώ πολύ
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,985
The Dutch Mountains
Οταν λες μτχ εννοείς απο ιδιώτη ή κατάστημα? Μιλάμε για μοντέλο του 2014, υπάρχει κάποια εγγύηση?

Σε κάθε περίπτωση βέβαια, μιλάμε και για ένα μοντέλο με IPS panel.. Κοίτα καλύτερα την 60" με το VA που σου προτάθηκε.
 

makis_st

New member
7 June 2013
12
Καλησπέρα κ πάλι .. βρήκα από φίλο μια Sony 55w805b , σφραγισμένη με εγγύηση 2 χρόνια κ doa 14 ημερών , στα 400 .. Αξίζει η αγορά της η είναι αρκετά παλιά για τα σημερινά δεδομένα ;; ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Αγορά νέας TV 49"-55"

Εφόσον πρόκειται για καινούργια τηλεόραση και με εγγύηση, σίγουρα αξίζει.
 

makis_st

New member
7 June 2013
12
Δηλαδή Μιχάλη άσχετα του ότι είναι τηλεόραση τριετίας θα σταθεί καλά στην χρήση που θέλω να κάνω ;; Ειδικά για τα χρήματα που θα μου κοστίσει ..
Επίσης Μου είπε ένας πωλητής ότι στην τελευταία αναβάθμιση η Sony έκοψε τους browser στις παλιές τηλεοράσεις .. ισχύει κάτι τέτοιο ;;
 

bsp.

New member
20 July 2017
6
Φιλε προσεχε γιατι αν ειναι απο αυτες που πουλανε απο cosmote ενδεχεται να ηταν δειγμα που μπηκε παλι στο κουτι του και εχει παιξει και εγω δεν ξερω ποσο καιρο, αν μπορεις να δεις αν και ποσο εχει παιξει τοτε αξιζει...
 
Last edited: