Help!!!Από τους "ειδικούς"

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Όπως σας είχα γράψει πριν λίγες μέρες περίμενα από Κωτσοβολο την oled c7!Οι μέρες περνούσαν και η τηλεόραση άφαντη! Τα είχα βρει όλα με το καταστημα (θα την άνοιγα πριν για τυχόν προβλήματα pixels κτλ ) και είχα πετύχει και καλή τιμή!Όμως ενώ μου είχαν πει "Ετοιμοπαράδοτη" είχα κλείσει μια βδομάδα και κάνεις από τον κότσοβολο δεν μου έδινε ειλικρινη απάντηση πότε θα έρθει!Είχα δώσει και μεγάλη προκαταβολή!Για να μην πολυλογώ παίρνω τα κεντρικά και μου είπε ένα παλικάρι ότι θα παραλάβω σε μια βδομάδα!!Μόλις κατάλαβα την πονηριά που μου είχε παίξει ο Κωτσοβολος Ηλιούπολης αμέσως πήγα και πήρα την προκαταβολή πισω!Να μην σας πω τι προσπάθειες έκανε ο κοτσοβολος για να μου αλλάξει γνώμη όταν είδαν οτι θα χάσουν τόσα μετρητα!!Μέχρι και καλύτερη τιμή μου εκαναν!όπως και να έχει τα λεφτά τα πήρα και στα καπάκια ψάχνομαι Skrutz πετυχαίνω ένα κατάστημα στο Αιγάλεω με καλές κριτικές και αμέσως επικοινώνησα μαζί του.Ακομα καλυτερη τιμη(200ευρω κατω απο κότσοβολο)Την C7 δεν την είχε Ετοιμοπαράδοτη ειχε όμως την B7 και μάλιστα μου έδινε ίδια τιμή την Ε7.θα ήθελα να ρωτήσω ανάμεσα στην B7 και Ε7 ποιες οι διαφορές εκτός από οπτικά που η μια έχει ηχομπαρα σαν χαρακτηριστηκα ποια είναι καλύτερή γιατί διαβάζω ότι η Ε7 είναι mid range κατηγορια!
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Μου είπανε ότι είναι στα συνεργαζομενα κατάστηματα!Ποιες οι διαφορές Ε7 με Β7 στα χαρακτηριστικα;
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Ο Aσλανιδης είναι Electro net..και μου είπε και αυτός ότι είναι συνεργαζομενο κατάστημα!
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,735
ΑΘΗΝΑ
εαν ειναι electronet και εχεις εγγυηση επισης αντιπροσωπειας δεν το συζηταμε.
για διαοφρες ριξε μια ματια στα reviews που κυκλοφορουν στο διαδικτυο.
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,124
ΑΘΗΝΑ
Απάντηση: Re: Help!!!Από τους "ειδικούς"

ειναι μεσα στα συνεργαζομενα καταστηματα με την Lg παρτην.εαν οχι ρισκο...
Τι σημαίνει "συνεργαζόμενα με την LG καταστήματα";
Δηλαδή αν αγοράσει κάποιος μια LG η οποία έχει εισαχθεί από χώρα της Ε.Ε.,αν πάθει κάτι,η LG στην Ελλάδα δεν θα την καλύψει;
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Λοιπόν διάβασα αρκετα!Επειδή κλείνω προς Ε7 για την ηχομπαρα η τηλεόραση παίρνει πολύ καλές κριτικές και μάλιστα έχει διορθωθεί και το πρόβλημα με το image retention που είχαν μέχρι και τα περσινά μοντέλα!πολλές βελτιώσεις φέτος input lag 21ms μια χαρα!Αύριο πρωί πρωί θα πάω να παραλάβω με δικό μου φορτηγάκι αφού την τσεκάρω πρώτα!Εννοείται θα ρωτήσω εάν είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας και εάν όχι από πια χώρα,ελπίζω όλα να πάνε καλα!Αύριο γράφω εντυπώσεις..
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,735
ΑΘΗΝΑ
Re: Απάντηση: Re: Help!!!Από τους "ειδικούς"

Τι σημαίνει "συνεργαζόμενα με την LG καταστήματα";
Δηλαδή αν αγοράσει κάποιος μια LG η οποία έχει εισαχθεί από χώρα της Ε.Ε.,αν πάθει κάτι,η LG στην Ελλάδα δεν θα την καλύψει;

επειδη στην Ελλαδα ζουμε,προσωπικα τετοια ρισκα σε συσκευες που κοστιζουν ακριβα δεν περνω.
θα προτιμησω ενα επωνυμο μαγαζι που στην στραβη θα εχω να κανω με αυτον-καταρχην-και μετα με την αντιπροσωπεια,παρα να τρεχω και να μου λενε "ναι μεν αλλα..."
οποιος δεν εχει προβλημα και ειναι σιγουρος οτι εαν χρειαστει θα καλυφθει 100% σαν να εχει γινει η αγορα απο Ελλαδα,αγοραζει οτι και οσο θελει..
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,735
ΑΘΗΝΑ
Λοιπόν διάβασα αρκετα!Επειδή κλείνω προς Ε7 για την ηχομπαρα η τηλεόραση παίρνει πολύ καλές κριτικές και μάλιστα έχει διορθωθεί και το πρόβλημα με το image retention που είχαν μέχρι και τα περσινά μοντέλα!πολλές βελτιώσεις φέτος input lag 21ms μια χαρα!Αύριο πρωί πρωί θα πάω να παραλάβω με δικό μου φορτηγάκι αφού την τσεκάρω πρώτα!Εννοείται θα ρωτήσω εάν είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας και εάν όχι από πια χώρα,ελπίζω όλα να πάνε καλα!Αύριο γράφω εντυπώσεις..

καλοριζικη-αναμενουμε εντυπωσεις..:firstprize:
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Μόλις παρέλαβα άψογα!Κάνενα πρόβλημα με pixels η τηλεόραση είναι πανέμορφη!Τι μαγαζί best,η τιμή που την πήρα δεν υπάρχει Ελληνικής αντιπροσωπείας!Περισσότερα το απόγευμα που θα την ξεζουμισω!!
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Η τηλεόραση είναι άψογη όντως σε όλα!!κανένα μειονεκτήμα δεν έχει ίχνος banding,dirty screen,καμμένα pixel..Η κίνηση της σε άριστα επίπεδα Η ομοιομορφία της χωρίς υπερβολή όλα άριστα,ακόμα και στης στατικές εικόνες που η oled 930ν που είχα συμπεριφερόταν άσχημα.. η Ε7 καμία σχέση!Επιτέλους μια άριστη(για εμένα) Τηλεόραση!
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
κάποια ψιλό κολλήματα προσωρινά σε διαφορες άσχετες στιγμές τα έκανε,κυρίως σε gaming!και στης στατικές εικόνες στα λογότυπα των καναλιών δεν με ενοχλούσε που έριχνε για λίγο τον φωτισμό για προστασία αυτό που με ενοχλούσε που δημιουργούσε γύρω από την στατική εικόνα μαύρο συννεφάκι γύρω γύρω!Εννοείται αυτό φέτος δεν υπάρχει!Ευχαριστώ πολύ όλους για της ευχές σας!!