Ερωτηση συνδεσης.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Thomas_GR700

Established Member
17 December 2006
278
Μου "περασαν" καποια μουσικα αρχεια υψηλης αναλυσης στο laptop μου κ το foobar.Aν εχετε την καλοσυνη ,μπορειτε να μου πειτε εαν μπορω να ακουω ,τα αρχεια αυτα στο στερεοφωνικο συστημα μου ,συνδεοντας την εξοδο usb με την ομοαξονικη εισοδο του cdplayer μου (Sugden 21 Fusion) η θα χρειαστω αλλου ειδους Dac;υπαρχει τετοιο ψηφιακο καλωδιο Usb/Rca;Αν δεν μπορει να γινει η συνδεση αυτη,μπορειτε να μου προτεινετε ενα Dac με λαμπα μεχρι 300-400 ;
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,333
η έξοδος usb δεν είναι συμβατή με την ομοαξονική.
Συνεπώς θα χρειαστείς ένα dac μεταξύ του laptop και του προενισχυτή ή ενισχυτή σου...
πχ λέω τυχαία ένα όνομα ifi micro


το cd player το ξεχνάς για την ακρόαση αυτών των αρχείων.
 

Thomas_GR700

Established Member
17 December 2006
278
Ευχαριστω για την βοηθεια.Επιμενω ομως ,υπαρχει κανενα dac της προκοπης με λαμπα στα 300 περιπου ;
 

Thomas_GR700

Established Member
17 December 2006
278
Απάντηση: Re: Ερωτηση συνδεσης.

Tα αρχεια που εχω τωρα ειναι flac ,αλλα μολις μπω στο εγκλιματιστω,ας εχει προοπτικη για οτι νεωτερο κ καλυτερ.
 

sportteo

AVClub Addicted Member
19 December 2007
2,811
Θεσσαλονίκη
Επομένως κάποιο dac που να παίζει όλα τα φορμάτ, γιατί όμως θες λαμπάτο ;φοβάσαι κάτι ;
Στα 300 ευρο με λάμπα δύσκολο και να το έχει βέβσια κάποιος ακούσει ωστόσο στο ebay ,amazone υπάρχουν κινέζικα με λάμπα αλλά πώς παίζουν ;
Άποψή μου είναι να δανειστείς ένα μη λαμπάτο από κάποιον γνωστό σου να το αξιολογήσεις μόνος σου μήπως αλλάζεις γνώμη!
 
Last edited:

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
300 ευρώ και λάμπα πάντως,τι από όλα θα είναι προκοπής πάνω του;
Κάπου ή συνολικά θα υπάρχουν μεγάλοι συμβιβασμοί στα υλικά για να συγκρατηθεί το κόστος.
 

Thomas_GR700

Established Member
17 December 2006
278
Εχω καμποσες προενισχυτριες ,που χουν να παιξουν χρονια .Ειπα μηπως τις χρησιμοποιησω.
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,333
Re: Απάντηση: Ερωτηση συνδεσης.

Εχω καμποσες προενισχυτριες ,που χουν να παιξουν χρονια .Ειπα μηπως τις χρησιμοποιησω.

βγάλτες στις αγγελίες μπας και βολευτεί κανας χριστιανός και κάνεις και συ καμιά καλύτερη αγορά.
 

tasanto

AVClub Addicted Member
31 August 2006
1,701
Athens
πουλα τις λυχνιες και παρε απο το γερμανικο αμαζον ενα dac denon DA-300usb,ξεστοκαρουν και με τα μεταφορικα μαζι κοστιζει 270 ευρω......
Λαμπατο με 300 ευρω μονο καμια κινεζια αλλα προσωπικα δεν θα στο συνιστουσα.
 

Thomas_GR700

Established Member
17 December 2006
278
Απάντηση: Re: Ερωτηση συνδεσης.

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια,ψαχνω κ χωρις να πουλησω τις λαμπες .Γλυκοκοιταζω τη Schiit ,που εχει μεγαλη γκαμα τυπων κ τιμων.Το Αyazi ,που ειναι ελληνικο ,ειναι πολυ ακριβο.
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,313
Θεσσαλονίκη
Re: Απάντηση: Re: Ερωτηση συνδεσης.

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια,ψαχνω κ χωρις να πουλησω τις λαμπες .Γλυκοκοιταζω τη Schiit ,που εχει μεγαλη γκαμα τυπων κ τιμων.Το Αyazi ,που ειναι ελληνικο ,ειναι πολυ ακριβο.

Schiit modi multibit.
και ξέχνα τα delta sigma dacs.