Βοήθεια και γνωμες για Sharp tv

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

bouklas

New member
26 November 2012
6
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΛΟΓΩ ΧΑΜΗΛΟΥ BUDGET(ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΙΔΙΟΜΟΡΦΙΩΝ ΣΤΙΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΠΗΓΩΝ) ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ SHARP LC48CFF6002E. .ΕΙΧΑ ΤΗΝ SHARP LC37D65E ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ SHARP ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 2015.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ SHARP TV

Το συγκεκριμένο μοντέλο δεν το βρίσκω πουθενά σε ελληνικό μαγαζί. Γενικά οι Sharp είναι μια άχαρα τηλεοράσεις, αλλά δεν μας είπες για τι χρήση την θέλεις ούτε τι budget έχεις. Αν μας πεις θα μπορούμε να απαντήσουμε πιο εύστοχα.

Καλώς Όρισες στο Forum! -bye- (αν θες γράφε με μικρά, είναι μέσα στους κανονισμούς του Forum)
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ SHARP TV

H Sharp έχει αποσυρθεί από την κατασκευή τηλεοράσεων στην ευρωπαϊκή αγορά εδώ και χρόνια και έχει παραχωρήσει τα δικαιώματα χρήσης της επωνυμίας της στην τούρκικη Vestel...
 

bouklas

New member
26 November 2012
6
Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ SHARP TV

Καλησπερα,το budget μου ειναι μεχρι 450.Η χρηση εχει απο ολα....κονσολες ps ,vodafone tv ,συνδεση με υπολογιστη ,digea.Ευχαριστω για την συμβουλη!!!
 

bouklas

New member
26 November 2012
6
Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ SHARP TV

Καλησπερα ,αλλα αυτο τι σημαινει?Να μην εμπιστευτω το ονομα SHARP?
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,663
--------------------
Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ SHARP TV

Καλησπερα ,αλλα αυτο τι σημαινει?Να μην εμπιστευτω το ονομα SHARP?

δεν ειναι στην ουσια sharp αυτό σου λέει το ίδιο αν δεν κάνω λάθος έχει γίνει και με την philips το κομματι τις τηλεόρασης το έχουν πάρει οι Κινέζοι αν δεν κάνω λάθος

τώρα αν θα εμπιστευτείς το όνομα ειναι δικό θέμα ,εγώ δεν θα έπαιρνα
 

bouklas

New member
26 November 2012
6
Re: ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ SHARP TV

δεν ειναι στην ουσια sharp αυτό σου λέει το ίδιο αν δεν κάνω λάθος έχει γίνει και με την philips το κομματι τις τηλεόρασης το έχουν πάρει οι Κινέζοι αν δεν κάνω λάθος

τώρα αν θα εμπιστευτείς το όνομα ειναι δικό θέμα ,εγώ δεν θα έπαιρνα
Ευχαριστω...,,,Εχεις να μου προτεινεις κατι σε αυτα τα λεφτα και για την χρηση που θελω?
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Μπορείς να δεις τη Sony WD650. Μέχρι τα 450 ευρώ είναι μάλλον είναι καλύτερη επιλογή. Υπόψιν πως όλες οι 48"-50" σε αυτό το budget έχουν 50 Hz panels. Επίσης, αν η απόσταση θέασης υπερβαίνει τα 2.5 μέτρα, καλύτερα να ανεβάσεις το budget ή να περιμένεις για κάποια προσφορά σε μοντέλο 55".
 

stempi

Established Member
13 May 2010
244
Απάντηση: Re: Βοήθεια και γνωμες για Sharp tv

Εχω μια 60"sharp εδω και 2,5 χρονια και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Ειναι made in japan.Απ'οτι ειχα δει τοτε οι ανω των 60" ηταν απο ιαπωνια και οι μικροτερες απο πολωνια και σλοβακια οι οποιες ομως ειχαν καποια προβληματα.