Αγορά Projection Screen απο ταξίδι στην Αμερική

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

glober

Established Member
4 December 2007
109
Καλησπέρα,

Σε δύοο εβδομάδες θα ταξιδέψω στην Αμερική και σκέφτομαι να αγοράσω οθόνη προβολής καθώς η χειροκίνητη που έχω ήδη άρχισε να κάνει κούρμπα.

Έχω τον Sony VPL-HW40ES στο ταβάνι και προβάλω απο περίπου 3,5 μέτρα.

Θέλω οθόνη 90 ή 100 ιντσών ηλεκτρική, tensioned η οποία να έχει και τουλάχιστον 20 εκατοστά επιπλέον drop.

Έχετε να μου προτείνετε κάποια γύρω στο 500$-600$? (εδώ με αυτά τα χαρακτηριστικά πάω στ; 1000 ευρώ).

Επίσης αν έχετε καμία συμβουλή για φτηνή μεταφορά (για να συμφέρει το προτζεκτ, πχ με παπόρι) θα το εκτιμήσω.

Ευχαριστώ

Βαγγέλης
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Αν δεν εχεις το βαλιτσακι του Sport Billy, μη το σκεφτεσαι καν

Μονο μεταφορικά και τελωνεια θα σου ερθουν ο κουκος αηδόνι
 

Sevastos

Senior Member
4 October 2011
345
Κάρπαθος
Για μεταφορική από ΗΠΑ δες εδώ. Το κόστος μέχρι την κοντινότερη μεταφορική σε εσένα είναι περίπου 6-7$ ανά κυβικό πόδι (ft³). Για εκτελωνισμό κλπ στείλε μου ένα pm το κινητό σου και τα λέμε τηλεφωνικά
 

glober

Established Member
4 December 2007
109
Re: Απάντηση: Αγορά Projection Screen απο ταξίδι στην Αμερική

Σε ευχαριστώ πολύ Σεβαστέ, σου έστειλα PM!

Μία ερώτηση σχετικά με το "ποιά οθόνη"

Βρήκα οτι η Spectrum tab tension της Elite είναι σε πολύ καλή τιμή (494$ οι 96αρα) αλλά στην φωτο και στην περιγραφή δεν φαίνεται να έχει extra drop για να έρχεται χαμηλά... παίζει να μπορώ να το ζητήσω σαν εξτρα χαρακτηριστικό η μπα?

http://shop.elitescreens.com/cinetension-b.aspx

Έχετε υπ'όψιν σας κάποια ανάλογη?