Αλλαγή ονόματος υπολογιστή σε 10άρια

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,350
ο υπολογιστής ήρθε απ τη μάνα με ένα όνομα του τύπου DESKTOP-ΔΞΔΞ9883

Θέλω να τον πω πχ ABC

Τρία γράμματα.
για κάποιο λόγο δεν μου το δέχεται...
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: αλλαγή ονόματος υπολογιστή σε 10άρια

Μηπως θελει λογαριασμο administrator; Εγω μολις τον ονομασα ABC και μετα απο την επανεκκινηση το δειχνει κανονικα.
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,350
Re: αλλαγή ονόματος υπολογιστή σε 10άρια

το μήνυμα που παίρνω ειναι οτι δεν είναι αποδεκτό το όνομα. οχι ότι δεν υπάρχει δικαίωμα. ...
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Re: αλλαγή ονόματος υπολογιστή σε 10άρια

το μήνυμα που παίρνω ειναι οτι δεν είναι αποδεκτό το όνομα. οχι ότι δεν υπάρχει δικαίωμα. ...
Το δοκιμασα και στο laptop της γυναικας μου μολις τωρα. Ιδιοτητες συστηματος- αλλαγη ονοματος , αλλαξα και την περιγραφη σε ABC κι μου εβγαλε μυνημα οτι θα ολοκληρωθει μετα την επανεκκινηση. Περιεργο προβλημα.
 

Attachments

  • ΓŽΒ£Γβ€žΓŽΒΉΓŽΒ³ΓŽΒΌΓŽΒΉΓΕ’Γβ€žΓβ€¦Γβ‚¬ΓŽΒΏ ΓŽΒΏΓŽΒΈΓΕ’ΓŽΒ½ΓŽΒ·Γβ€š (2).png
    ΓŽΒ£Γβ€žΓŽΒΉΓŽΒ³ΓŽΒΌΓŽΒΉΓΕ’Γβ€žΓβ€¦Γβ‚¬ΓŽΒΏ ΓŽΒΏΓŽΒΈΓΕ’ΓŽΒ½ΓŽΒ·Γβ€š (2).png
    57.3 KB · Views: 80

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Re: αλλαγή ονόματος υπολογιστή σε 10άρια

Η αλλαγή ολοκληρώνεται με επανεκκίνηση, δεν είναι πρόβλημα αυτό. Αν βάλεις 3 γράμματα χωρίς κενά θα πρέπει να τα πάρει.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: αλλαγή ονόματος υπολογιστή σε 10άρια

Δοκιμασε εναν απο τους δυο τροπους που περιγραφει εδω. Επειδη δεν μου αρεσει το Modern UI ενστικτωδώς το κανω οπως το εκανα απο τα xp... Μηπως ειχες κανενα "space" επιπλεον στο ονομα στην αρχη ή το τελος του ABC και σου εκανε τη ζημια;
https://www.groovypost.com/howto/rename-windows-10-computer/
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Re: αλλαγή ονόματος υπολογιστή σε 10άρια

Η αλλαγή ολοκληρώνεται με επανεκκίνηση, δεν είναι πρόβλημα αυτό. Αν βάλεις 3 γράμματα χωρίς κενά θα πρέπει να τα πάρει.
Οχι , αναφερομαι στον supersonic . Εγω απλα γραφω απο το laptop της γυναικας και βαριεμαι να κανω επανεκκίνηση για να ολοκληρωθει :p Ξερω οτι δεν ειναι προβλημα.
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,350
Re: αλλαγή ονόματος υπολογιστή σε 10άρια

θα το δοκιμάσω αύριο παιδιά
ευχαριστώ.
τώρα έχω ανοιχτά άλλα θέματα...
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,350
Re: αλλαγή ονόματος υπολογιστή σε 10άρια

έγινε.
admin ήταν ο λογαριασμός ούτως ή άλλως, απλά υπήρχε στο δίκτυο και άλλος υπολογιστής με το όνομα ABC....