Αγορα 55' 4κ hdr tv 1000-1100Ε

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

vagos1983

New member
27 July 2017
5
Καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω 55αρα για αποσταση 2-2,5 μετρα κυριως για ταινιες,tv shows και gaming ps4 pro οποτε θελουμε χαμηλο input lag.10 bit panel και μαυρο της αβυσου!
Το budget μου ειναι γυρω στα 1000-1100.
μια πρωτη προτιμηση εχω για samsung και μετα sony.Τι προτεινετε?
Αυτες τις μερες να ενημερωσω εκανα μια γυρα στα μεγαλομαγαζα και οι τιμες υποτιθεται καιρος εκπτωσεων μου φανηκαν ακριβες ειδικα για μοντελα 2017 η νεα σειρα της samsung mu για παραδειγμα καλα qled ουτε κατα διανοια.
Επισης να αναφερω ειδα περσινο μοντελο 55ks9000 απο 1200 με παζαρι μου την αφηναν στα 1080 εκθεσιακο μοντελο βεβαια το οποιο με φοβισε αλλα ειχε απιστευτη εικονα.
Με προσθηκη πενταετης εγγυησεως μου ειπαν οτι δεν εχω λογο να φοβαμαι επειδη ειναι εκθεσιακο και δικαιουμαι σε περιπτωση προβληματος κανονικα με αντικατασταση και του νεοτερου μοντελου.
ισχυει κατι τετοιο η ειναι παπατζα?αξιζει το ρισκο?
σας ευχαριστω για τον χρονο σας.
 

chriskourou

Senior Member
24 December 2009
381
Προσωπικά και χωρίς δεύτερη σκέψη θα αγόραζα τη https://www.skroutz.gr/s/7835229/LG-55EG910V.html. Οι KS9000 είναι εντυπωσιακές (τη σκεφτόμουν κι εγώ πριν καταλήξω στη B6), αλλά σε κάποιους έχουν τύχει ελαττωματικά μοντέλα, οπότε αυτό συν το γεγονός ότι μιλάμε για εκθεσιακό μοντέλο, και πάλι προσωπικά, θα με απέτρεπε από την αγορά τους.
 

vagos1983

New member
27 July 2017
5
ωραια η oled αλλα κοστιζει 1500....1100 ειναι το ταβανι μου..μακαρι να μου το επετρεπε η τσεπη να παω σε oled b6 για παραδειγμα οπως και εσυ η οποια ειναι μια κατηγορια μονη της.
Και γω το φοβαμαι το εκθεσιακο αλλα με την 5ετη θελω να πιστευω οτι με καλυπτει.Γενικα η ks σειρα απο οτι ρωτησα ειναι προς εξαφανιση σε στοκ για καινουρια δεν εχει κανεις τιποτα.
Ειχε βαλει και το plaisio μια Panasonic dx780e 55' στα 899 φοβερη τιμη αλλα εξαφανιστηκε.Εχει ο αδερφος μια plasma φοβερες tv γενικοτερα οι Panasonic.
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
η αλήθεια είναι ότι είσαι σε κακή εποχή. τα παλιά καλά μοντέλα έφυγαν από την αγορά και τα νέα καλά είναι ακριβά ακόμα.
στα 1000 ευρώ θα βρεις καλά μοντέλα στις 55 ίντσες, αλλά λίγους μήνες αργότερα.
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
η καλυτερη εποχή για να αγοράσεις τηλ. ειναι γενικως από Φλεβαρη μεχρι πασχα.εχει τις χαμηλότερες δυνατες τιμές με επαρκή διαθεσιμότητα.
 

Dimitris

Established Member
29 September 2006
113
Αν μπορείς να κάνεις λίγο ακόμα υπομονή, θα αγοράσεις λίγο αργότερα , πολύ καλή τηλεόραση σε συμφέρουσα τιμή.
Τα περισσότερα μαγαζιά αυτή την εποχή ξεστοκάρουν, και τα παλαιά μοντέλα της Ευρώπης που δεν πολύ πήγαν καλά εμπορικά , τα στέλνουν Ελλάδα στις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων σε προσφορές...!
Απο το Φθινόπωρο και κυρίως γύρω στις γιορτές των Χριστουγέννων , θα πέσουν οι τιμές αρκετά και οι προσφορές θα αξίζουν τον κόπο , στα νέα μοντέλα.
 

vagos1983

New member
27 July 2017
5
Το θεμα ειναι ποιος περιμενει...ειμαι με μονιτορ τοσο καιρο εχω κουραστει να παιζω στο γραφειο η να βλεπω ταινια απο 24 ιντσες!Ξερω οτι και τις γιορτες ισως παιζει τιποτα προσφορες αλλα οχι και τιποτα απιθανες να περιμενω αλλους 5 μηνες.
θα βγω κλασσικα στην γυρα παλι μπας και βρω κατι ενδιαφερον σε καλη τιμη γιατι δεν παλευεται η κατασταση.
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
απο τις καινούριες παίζει κάτι σε samsung MU7xxx, ή sony σειρά XE8xxx, για τα λεφτά αυτά, αυτή τη στιγμή. κοίτα και στο displayspecifications.com να δεις να έχει va panel καλυτερα.
από lg δεν τρελαίνομε και ιδιαίτερα από τα μεσαία μοντέλα της.

στα 1100 ευρώ παίζει να μπορείς να πάρεις και 60ρα ή 65 αν ενδιαφέρεσαι για καποια μοντελα του 16.
 

chriskourou

Senior Member
24 December 2009
381
ωραια η oled αλλα κοστιζει 1500....1100 ειναι το ταβανι μου...

Νομίζω ότι μπορείς να τη διαπραγματευτείς ώστε να έρθει στα λεφτά που τη θέλεις. Πριν 1 - 1,5 μήνα έκανε 1100 και κάποια στιγμή είχε πέσει και στα 1000