PS3 FAT

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Καλησπερα.
Έχω την πρώτη έκδοση της κονσόλας. Προσπαθώ να κάνω update μεσω usb και οταν φτανει στο 80% πεταει σφαλμα και κανει απο την αρχη την αναβαθμιση. Οσες φορες και να γίνει αυτό, δεν μπορεί να πάρει την αναβαθμιση.
Καμία ιδέα ?
 

Attachments

  • 20170729_191609.jpg
    20170729_191609.jpg
    59.5 KB · Views: 114

panos_adgr

Supreme Member
24 October 2007
4,573
Πειραιάς
Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις το update μήπως υπάρχει κάποιο corrupted αρχείο ή σφάλμα και ξανακάνε το update.

Μου έχει τύχει αρκετές φορές να κατεβάσω update ή πρόγραμμα και να μου συμβεί.
 

psyx

New member
24 November 2016
10
Προσπαθησε να κανεις update απο recovery menu αν δεν προχωρησει στο update ξανα κατεβασε το αρχειο,μπορει να ειναι κατεστραμενο.

Γιατι δεν κανεις μέσω ιντερνετ?


https://www.youtube.com/watch?v=PxmXLnCFtHQ
 
Last edited:

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Απάντηση: Re: PS3 FAT

Δοκίμασε να ξανακατεβάσεις το update μήπως υπάρχει κάποιο corrupted αρχείο ή σφάλμα και ξανακάνε το update.

Μου έχει τύχει αρκετές φορές να κατεβάσω update ή πρόγραμμα και να μου συμβεί.

Το έχω δοκιμάσει . Μα με τίποτα λεμε... Στο 80% βγάζει σφάλμα.
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Προσπαθησε να κανεις update απο recovery menu αν δεν προχωρησει στο update ξανα κατεβασε το αρχειο,μπορει να ειναι κατεστραμενο.

Γιατι δεν κανεις μέσω ιντερνετ?


https://www.youtube.com/watch?v=PxmXLnCFtHQ

Από αυτό το μενού προσπαθώ να περάσω την αναβαθμιση.
Μετά από επισκευή (YLOD) είδε πάλι φως το ps3 . Μία χαρά λειτουργούσε και να σου πω την αλήθεια δεν το περιμενα. Μου ζήτησε να κάνω αναβάθμιση μέσω internet και εκεί είναι που κόλλησε και έβγαλε το σφάλμα ου έχω ανεβάσει στην φωτο. Υποχρεωτικά προσπαθώ τώρα να κάνω αναβάθμιση από το recovery menu αλλά τζίφος ....
 

psyx

New member
24 November 2016
10
Δοκιμασε αυτο που σου εστειλε ο φιλος απο πανω,αν δεν εχεις δευτερο δισκο αναγκαστικα πας για φορματ σε αυτον που εχεις.

Υ.Γ. Ελπιζω να εκανες reballing και οχι reflow...Αν εκανες reflow συγνωμη φιλε μου αλλα δεν θα κρατησει,Στο λεω απο προσωπικη πειρα.
 

GEORGE M.

Supreme Member
3 April 2009
4,205
ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Καλησπέρα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Δοκίμασα αλλά δεν έκανα δουλειά ούτε έτσι.

When its done installing the new firmware on your temp hardrive and gets to the language selections, internet settings, etc screen,...

Εμένα δεν έφτασε ποτέ σε αυτό το σημείο .
 

nikosr6

Senior Member
26 November 2010
398
Re: Απάντηση: PS3 FAT

Καλησπέρα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Δοκίμασα αλλά δεν έκανα δουλειά ούτε έτσι.



Εμένα δεν έφτασε ποτέ σε αυτό το σημείο .

Καλησπερα....δοκιμασε αλλο σκληρο να δεις.....
Συγνωμη τωρα το ειδα οτι εχεις ηδη απαντησει!!
 

rebirthsp

Senior Member
25 November 2009
364
Θεσσαλονικη
απο hardware ολα καλα? παρομοια κατασταση ειχα αντιμετωπισει και εγω και τελικα ηταν η καλωδιοταινια του blu ray που δεν ειχε κουμπωσει σωστα στην μητρικη...