Προβλημα με ηχο απο ενισχυτή συνδεδεμενο με τιβι

slk200gr

Established Member
6 May 2011
185
Εχω συνδεσει τον ενισχυτή μου Yamaha rx 2050 με την τιβι lg oled με hdmi, ολα τα παραμφερει μηχανηματα τα εχω συνδεσει στον ενισχυτή, το προβλημα μου ειναι το εξής οταν παταω αποκωδικοποιητή στον ενισχυτη παίζει απο τα ηχρια ,δεν μπορω να βρω ποια είσοδο είναι για το τηλεοπτικό προγραμμα και για το YouTube ,παραθετω και μια φωτο με τις εισόδους που εχω στον ενισχυτη
 

Attachments

  • Screenshot_20170730-165824.jpg
    Screenshot_20170730-165824.jpg
    65.9 KB · Views: 84

slk200gr

Established Member
6 May 2011
185
Φαινονται τα κειμενα τωρα?
Εχω συνδεσει τον ενισχυτή μου Yamaha rx 2050 με την τιβι lg oled με hdmi, ολα τα παραμφερει μηχανηματα τα εχω συνδεσει στον ενισχυτή, το προβλημα μου ειναι το εξής οταν παταω αποκωδικοποιητή στον ενισχυτη παίζει απο τα ηχρια ,δεν μπορω να βρω ποια είσοδο είναι για το τηλεοπτικό προγραμμα και για το YouTube ,παραθετω και μια φωτο με τις εισόδους που εχω στον ενισχυτη
 

nikosr6

Senior Member
26 November 2010
398
Καλησπερα...
Δηλαδι το προβλημα στον αποκωδικοποιητη ειναι?
Αυτο καταλαβαινω.
Οι υπολοιπες εισοδοι εχουν ηχο?Για τσεκαρε τις ρυθμισεις του!!
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,594
Αθήνα
Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις της εξόδου ήχου της TV. Πρέπει να είναι στο HDMI ARC/Οπτική στην LG και να είναι ενεργοποιημένο το simplink.
 

slk200gr

Established Member
6 May 2011
185
Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις της εξόδου ήχου της TV. Πρέπει να είναι στο HDMI ARC/Οπτική στην LG και να είναι ενεργοποιημένο το simplink.
Οοοο ευχαριστω πολυ ,αυτο ηταν,ουτε του ποτε δεν το εβρισκα ,νασαι καλα
 

slk200gr

Established Member
6 May 2011
185
Ο ηχος δουλεύει κανονικα αλλα εχω αλλο προβλημα τωρα,οταν παιζω youtube μετα απο μερικα δευτερολεπτα κανει διακοπη ο ηχος για περιπου 1 δρυτερολεπυο και μετα συνεχίζει, ιντερνετ εχω πολυ δυνατο και η μπαρα σε κλασματα δευτερολεπτου γεμιζει οποτε δεν ειναι απο εκει ,ηθελα να ανεβαζω ενα αρχειο να το ακουσετε αλλα μου λεει invalid file ( το αρχειο εινσι way)]