Αναζήτηση 32άρας χωρίς αποτέλεσμα

gramacar

Senior Member
22 June 2006
316
Προσπαθώ να βρω μια 32άρα για υπνοδωμάτιο και δυστυχώς λόγω χώρου δεν μπορώ να πάω σε μεγαλύτερη. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να βρω κάποια που να ικανοποιεί τα κριτήρια μου τα οποία είναι τα ακόλουθα:

- Ψηφιακός δέκτης DVB-T2 με υποστήριξη HEVC
- Να είναι Full HD
- Να έχει μέχρι 300

Αν μπορείτε να βοηθήσετε θα το εκτιμούσα, αλλά μάλλον η τομή των 3 παραπάνω κριτηρίων είναι προς το παρόν το κενό σύνολο. :bigcry:
Παρεπιπτόντως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος φίλος την εμμονή εν έτει 2017 των εταιρειών με το HD-Ready πρότυπο στις 32 ίντσες?
Δυστυχώς η πλειοψηφία των τηλεοράσεων στις 32άρες είναι hd ready. Ασχολείται ακόμα ο κόσμος με 1366*768? Αν είναι δυνατόν.
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,754
Βόλος
Σε τυπικές αποστάσεις θέασης (από το κρεβάτι τον απέναντι τοίχο) δεν νομίζω να καταλάβεις διαφορά σε τηλεοπτικό πρόγραμμα με HD ready. Όσο για HVEC, μη βιάζεσαι. Ότι και να λέει η Digea μέχρι να ληφθούν αποφάσεις θα έχει βγει και νέο πρότυπο!
 

gramacar

Senior Member
22 June 2006
316
Σε τυπικές αποστάσεις θέασης (από το κρεβάτι τον απέναντι τοίχο) δεν νομίζω να καταλάβεις διαφορά σε τηλεοπτικό πρόγραμμα με HD ready. Όσο για HVEC, μη βιάζεσαι. Ότι και να λέει η Digea μέχρι να ληφθούν αποφάσεις θα έχει βγει και νέο πρότυπο!

Πολύ πιθανό αυτό που λες φίλε μου αλλά γιατί να μην το έχω το hevc τη στιγμή που θα πάω σε νέα τηλεόραση? Όσο πιο εξοπλισμένη τόσο περισσότερες οι πιθανότητες να μην χρειαστώ εξωτερικό αποκωδικοποιητή. Την τηλεόραση την έχω στο τοίχο απέναντι από το γραφείο επομένως πολλές φορές βλέπω και από σχετικά κοντά. Εκτός αυτού μπορεί κάποια στιγμή να τη χρειαστώ και σαν monitor οπότε το full HD είναι προυπόθεση για την αγορά της.