LG TV απο μακρυα και αγαπημενοι....

wolfgr

AVClub Enthusiast
18 September 2011
709
Αγορασα μια LG OLED55C6V καινουργια σφραγισμενη,μετα απο 8-10 μερες εβγαλε προβλημα οπως λεω σε αυτο το ποστ και το σερβις εδωσε αμεσως εντολη αντικαταστασης.Η LG λοιπον χρειαζεται 15!!!!!!!!!! εργασιμες για να μου δωσουν μια νεα τηλεοραση.Σε επικοινωνια μου με την υποστηριξη πελατων ειναι ετσι λεει η διαδικασια και το θεμα ειναι γραφειοκρατικο!!!2000 ευρω τηλεοραση επαιξε 10 μερες και τωρα θα πρεπει να περιμενουμε 1 μηνα για να την αλλαξουν γιατι εχουν γραφειοκρατια.Ωραια η LG αλλα απο μενα λεφτα δεν ξανα παιρνει καθως η εδω αντιπροσωπεια ειναι ελληναρες γραφειοκρατες!!!

Ξερει κανεις αν μπορω να κανω κατι να απευθηνθω καπου να πιεσω την κατασταση?
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,755
Βόλος
Δεν θα έχουν στοκ και περιμένουν παραλαβή μετά τον δεκαπενταύγουστο!
 

wolfgr

AVClub Enthusiast
18 September 2011
709
δεν το νομιζω απλα ειναι αργοσχολοι και τεμπελιδες και αν ημουν η "μαμα" LG θα τους ειχε παρει ο διαολος.Αλλα φανταζομαι εδω η αγορα ειναι μικρη ωστε να ασχοληθουν ....
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,755
Βόλος
Είναι η μαμά LG. Υπάρχει μια διαδικασία ελέγχου στις αντικαταστάσεις. Κάποια εργοστάσια θέλουν να επιστραφεί το προϊόν πριν στείλουν αντικαταστάτη, ειδικά σε ακριβά κομμάτια. Υπομονή! Σε εμένα μου άλλαξε πλυντήριο η LG επειδή δεν είχαν ανταλλακτικό display, δεν θα έλεγα λοιπόν ότι έχει κακο σέρβις.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,111
Νότια Μακεδονία
Υπομονη. Κακο service θα ηταν να μην αποδεχονταν την βλαβη ή μετα απο 15 εργασιμες να σου εδιναν πισω την ιδια χαλασμενη tv δηθεν επισκευασμενη αφου δεν θα μπορουσαν να αναπαραγουν το προβλημα στο εργαστηριο τους....
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
Για μένα απαράδεκτη η εταιρεία .. ο άνθρωπος έδωσε χρήματα σε μετρητά για μια τηλεόραση που είχε πρόβλημα ... είναι υποχρεωμένος να μένει
15-20 ημέρες για αντικατάσταση; Το θεωρείτε σωστό να είναι σχεδόν ενα μηνα χωρεις τηλεόραση; Έγω παντός οχι ... όταν έδωσε τα ωραία του χρηματά
ηταν καλά; Σε δυο μερες θα επρεπε να εχει η η αλλη, αλλα μονο στην ελαχισταν η γυνονται αυτα ....
 

wolfgr

AVClub Enthusiast
18 September 2011
709
Re: Απάντηση: LG TV απο μακρυα και αγαπημενοι....

Υπομονη. Κακο service θα ηταν να μην αποδεχονταν την βλαβη ή μετα απο 15 εργασιμες να σου εδιναν πισω την ιδια χαλασμενη tv δηθεν επισκευασμενη αφου δεν θα μπορουσαν να αναπαραγουν το προβλημα στο εργαστηριο τους....

καλα αυτο δεν ειναι απλα κακο σερβις αλλα εγκληματικο....σηκωνει αγωγη και δικηγορο!!!Εμενα το θεμα μου ειναι οτι εδωσα ενα σκασμο λεφτα για νεα σφραγισμενη τηλεοραση και τωρα θα ειμαι ενα μηνα χωρις με τα πιτσιρικια να τρελενονται χωρις "παιδικα" και την γυναικα να γρινιαζει χωρις σειρες και game of thrones επειδη η LG ειναι ανικανη για μια απλη αντικατασταση σε λογικο χρονικο διαστημα....
 

wolfgr

AVClub Enthusiast
18 September 2011
709
Ποτέ ήταν η ημερομηνία αγοράς?
Αν είσαι εκτός doa δεν μου φαίνεται κακή η περίπτωση σου.

ειμαι εκτος doa για 2 μερες δεδομενου οτι το πλαισιο εχει doa 7 ημερολογιακων ημερων.Οι 15 εργασιμες για αντικατασταση της LG ,απο την ημερα που τους εδωσε το σερβις εντολη δηλαδη 28/7,με εξοργιζουν καθως στις 28 ειμουν ηδη μια εβδομαδα χωρις tv.Αν προσθεσεις και τις 15 εργασιμες που θελει το ελαχιστο η lg για να κανονισει την αντικατασταση τοτε ....Τελος παντων δεν μπορω να κανω και πολλα,οποτε θα περιμενω σαν Ελληνας!
 

wolfgr

AVClub Enthusiast
18 September 2011
709
τελικα μετα απο πολυ επιμονη (τους τα επριξα κοινως ) καταφερα να μου στειλουν νεα τηλεοραση αυριο....το μονο "προβλημα" ειναι οτι δεν εχουν 55C6 οποτε θα μου στειλουν μια 55C7...αρα no curved panel και oxi 3D :(
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,462
Μεταμορφωση
τελικα μετα απο πολυ επιμονη (τους τα επριξα κοινως ) καταφερα να μου στειλουν νεα τηλεοραση αυριο....το μονο "προβλημα" ειναι οτι δεν εχουν 55C6 οποτε θα μου στειλουν μια 55C7...αρα no curved panel και oxi 3D :(

Για μενα καλύτερα που δεν ειναι κυρτή. Για 3D περι ορέξεως. Απλα επειδη ειναι LG, φανταζομαι οτι εχεις τσεκαρει τι πανελ φοράει η νεα που θα παρεις.
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,985
The Dutch Mountains
Απάντηση: Re: LG TV απο μακρυα και αγαπημενοι....

Ναι αλλά καλύτερη εικόνα...

Υπάρχουν βελτιώσεις στην διαχειριση σκοτεινών πλάνων, περιορισμός του φαινομένου banding, μεγαλύτερη φωτεινότητα και άλλες βελτιώσεις.

Επιπλέον σε αντίθεση με τη σειρά του 2016, η C7 φοράει το ίδιο panel με τις κορυφαίες της σειράς του 2017.

Τυχερός μες την ατυχία σου λοιπόν!!

Καλοθέατη