Αγορα τηλεορασης 40"-43" για PS4 Pro

Amlet

New member
31 January 2010
50
Καλημερα παιδια!

Θελω να σας ρωτησω μιας και ειμαι αναμεσα σε καποιες τηλεορασεις για Playstation Pro . Ειδα τις LG 43UH603V και Samsung UE43KU6000 , μιας και με ενδιαφερουν τα παιχνιδια με το HDR πρωτοκολλο. Εαν υπαρχει καποια αλλη προταση ειμαι ανοιχτος !!
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Αγορά τηλεόρασης 40"-43" για PS4 Pro

Με εισαγωγικά 4K μοντέλα και δη με IPS panels, μην περιμένεις ουσιαστικό HDR. Επίσης, για θέαση 4K υλικού στις 40"-43", η απόσταση θέασης πρέπει να είναι περίπου ενάμισι μέτρο.
 

Spyros1980

Senior Member
24 June 2014
484
Ακριβώς αυτό που λέει ο φίλος Μιχάλης!Σε αυτά τα λεφτα αξίζει πολύ περισσότερο να πας σε gaming monitor,εάν σου άρεσει αυτή η λύση βέβαια!Είχα για 1 χρόνο περίπου monitor 27αρι της Asus και έδειχνε υπέροχα,άσε που είχε 9ms input-lag!Οτι πρεπει για fps δηλαδη!Τώρα βέβαια ξανά γύρισα σε τηλεόραση μόνο και μόνο επειδή πήρα oled..
 

Amlet

New member
31 January 2010
50
Με εισαγωγικά 4K μοντέλα και δη με IPS panels, μην περιμένεις ουσιαστικό HDR. Επίσης, για θέαση 4K υλικού στις 40"-43", η απόσταση θέασης πρέπει να είναι περίπου ενάμισι μέτρο.

Στο 1.5 μετρο ειμαι ουτος η αλλος! Οποτε δεν αξιζει καθολου? Κατι τουλαχιστον λιγο καλυτερο? Γιατι δεν θελω να δωσω παραπανω χρηματα
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Αγορά τηλεόρασης 40"-43" για PS4 Pro

Στο 1.5 μέτρο περίπου, οριακά είναι χρήσιμη η 4K ανάλυση. Αν δεν βιάζεσαι, μπορείς να περιμένεις για καλύτερη τιμή στην (50") LG UH635V. Σε κάθε περίπτωση, δεν έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους τα εισαγωγικά μοντέλα, όσον αφορά το HDR. Απλά επιλέγεις ανάμεσα σε τηλεοράσεις με VA (όπως η προαναφερθείσα) και IPS panels. Πιο πιθανό είναι να εμφανίζεται ένα τυπικό HDR στις πρώτες.
 

Amlet

New member
31 January 2010
50
Re: Απάντηση: Αγορά τηλεόρασης 40"-43" για PS4 Pro

Στο 1.5 μέτρο περίπου, οριακά είναι χρήσιμη η 4K ανάλυση. Αν δεν βιάζεσαι, μπορείς να περιμένεις για καλύτερη τιμή στην (50") LG UH635V. Σε κάθε περίπτωση, δεν έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους τα εισαγωγικά μοντέλα, όσον αφορά το HDR. Απλά επιλέγεις ανάμεσα σε τηλεοράσεις με VA (όπως η προαναφερθείσα) και IPS panels. Πιο πιθανό είναι να εμφανίζεται ένα τυπικό HDR στις πρώτες.

Καταλαβα. Ειμαι οριακα στο 1.5 μετρο και αν βαλω 50αρα νομιζω οτι θα πεταχτουν τα ματια μου εξω απο το κρανιο μου σε αυτην την αποσταση :p Οποτε σε κατι καλυτερο με λιγο περισσοτερα χρηματα δεν υπαρχει εαν πω πχ να δωσω μεχρι 500?
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Αγορά τηλεόρασης 40"-43" για PS4 Pro

Για θέαση 4Κ υλικού, στο 1.5 μέτρο, δεν είναι πολύ μεγάλη μια 50". Μπορείς να το δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα. Μέχρι τα 500 ευρώ, δεν υπάρχουν ουσιαστικά πολλές επιλογές. Πρόκειται για παραλλαγές βασικών μοντέλων, από τις αντίστοιχες εταιρείες.