ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΧΟ

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

monomaxos

New member
19 August 2017
4
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.
ΕΧΩ ΤΟ HOME CINEMA SAMSUNG HT-H5550.
ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ DVD ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΕ ΗΧΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ ΔΙΑΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΒΟΥΙΤΟ,ΕΚΑΝΑ RESTART ΤΟ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΑ ΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΝ ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΟΣΤΙΖΕ?
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ, κατανοητό ότι σ έχει αγχώσει το πρόβλημά σου αλλά προσπάθησε μη γράφεις με κεφαλαία, πέραν ότι είναι κουραστικό για τους αναγνώστες τα κεφαλαία στο διαδίκτυο σημαίνει ότι μας φωνάζεις.
Τώρα όσον αφορά το πρόβλημά σου, σε τι τηλεόραση είναι συνδεδεμένο, με τι καλώδιο, πόσο καιρό το έχεις και πότε έπαιξε τελευταία φορά σωστά;
 

monomaxos

New member
19 August 2017
4
Συγγνωμη για τα κεφαλαια ! το εχω 2,5 χρονια χωρις κανενα προβλημα μεχρι και χθες . Το εχω συνδεσει με hdmi σε τηλεοραση Lg
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Θα πρέπει να κοιτάξεις τις ρυθμίσεις, κάπου εκεί νομίζω ότι θα βρεις τη λύση, μπορεί να είναι και κάτι απλό.
 

monomaxos

New member
19 August 2017
4
Τελικα ουτε απο τις ρυθμισεισ γινεται κατι .Δεν ξερω αν αξιζει να γινει service (κοστος και αποτελεσμα)
 

thanasiskokk

Established Member
27 January 2007
235
Athens
Δες αν όλα τα καλώδια είναι σωστά στη θέση τους και δεν έχει κουνηθεί κάποιο μετά από καθάρισμα ή και τυχαία και ειδικά του sub (αφού λες ότι δεν είναι κάτι στις ρυθμήσεις) αν όχι, βγάλτω τελείως από την μπρίζα για πέντε λεπτά και ξαναδοκίμασε. Αν και πιστεύω κι εγώ ότι κάτι στις ρυθμίσεις θα είναι... (αχ έχεις παιδί, τότε ξέρεις και την αιτία του προβλήματος :p)
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Είσαι σίγουρος ότι έχεις επιλέξει σωστά την πηγή και την έξοδο ήχου απ την πηγή σου; Εικόνα έχεις κανονικά; Δοκίμασες να βάλεις άλλο καλώδιο μήπως έχει πρόβλημα το υπάρχον με τον ήχο και σου βγάζει μόνο εικόνα;