Αγορα ενισχυτή για ταινίες

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

takeshy27

New member
11 November 2010
28
Καλησπερα σε όλους. Μετα απο 3 χρονια με τον pioneer vsx 827 ο οποίος καηκε, λεω να παω σε αγορά νέου ενισχυτή, καποια γνώμη, εως 400 ευρω, χρήση 90% ταινίες 7.1 εχω ήδη τα ηχεια ( τα suprime magnet) ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

thanasiskokk

Established Member
27 January 2007
235
Athens
Καλός ο «Πρωτοπόρος» αλλα εγώ θα σου έλεγα Yamaha με κλειστά μάτια. Η σχέση τιμής απόδοσης απλά δεν υπάρχει και δεν συγκρίνετε με τίποτα!!!
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,377
Θεσσαλονίκη
Re: Απάντηση: Αγορα ενισχυτή για ταινίες

Καλός ο «Πρωτοπόρος» αλλα εγώ θα σου έλεγα Yamaha με κλειστά μάτια. Η σχέση τιμής απόδοσης απλά δεν υπάρχει και δεν συγκρίνετε με τίποτα!!!

Ποια είναι τα σημεία μεταξύ αντίστοιχων κοσμολογικά μοντέλων των δυο εταιριών που σου έχουν δημιουργήσει αυτή την εντύπωση;

Η αλήθεια είναι πως έχω ακούσει αρκετές γκρινιες στο παρελθον για τον αντιπρόσωπο της pioneer και ειδικα τώρα που έγινε συγχώνευση με την ονκυο πιθανολογείται οτι μπορεί να κληρονομήσουν και οι pioneer κάποια προβλήματα που στο παρελθον είχαν εμφανίσει οι ονκυο.

Στα λεφτα αυτά πάντως, δες και καμια προσφορά του eshop.
 

takeshy27

New member
11 November 2010
28
Υπάρχει καποια προτίμηση σε μαρκα αν η χρήση θα είναι για ταινίες, η δεν εχει καποια διαφορά?
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,570
Αθηνα
O 577 είνα μοντέλο 3 ετιας και θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να τον κοιτάς. Δες είτε τον 481 είτε τον 681. Διαφορά μεταξυ481 και 581 είναι ότι ο μεγαλύτερος έχει δύο εξόδους για subwoofer και δυνατότητα για 7 καναλια. Αν αυτά δεν σε ενδιαφερουν τότε ο 5 μάλλον δεν έχει νόημα. Δες και ποια μοντέλα υποστηρίζουν musicast που είναι το ασύρματο multiroom της Yamaha. Για pioneer δεν γράφω γιατί δεν έχω καθόλου εικόνα.
 

takeshy27

New member
11 November 2010
28
Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση, το δεύτερο sub δεν με ενδιαφέρει αλα τα 7 ηχεια ναι διοτι εχψ ήδη στειμενο το σετ με 7.1, υπάρχει κάποιος ενίσχυτης που να ενδείκνυται για ταινίες, surround ποιο πολύ
 

takeshy27

New member
11 November 2010
28
Μετα απο λίγο ψάξιμο ειμαι ανάμεσα απο τους παρακάτω 4
Denon avrx1300
Yamaha rx-v679 h Yamaha rx v581
Pioneer vsx923
Καποια γνώμη παιδιά...