Αγορά Denon AVR-X1300W

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
Καλησπέρα.
Αγόρασα τον Denon AVR-X1300W http://www.skroutz.gr/s/9107832/Denon-AVR-X1300W.html

Και μαζί για ηχεία ένα ζευγάρι Dali zensor 1 και για κεντρικό το Dali zensor vokal. Και θα ήθελα να ρωτήσω αρχικά αν μπορώ τα zensor 1 να τα χρησιμοποιήσω σαν μπροστινά μέχρι να μαζέψω χρήματα για να αγοράσω τα zensor 5.

Τι ρύθμιση θα πρέπει να κάνω στις ταινίες όσο διάστημα θα το δουλεύω με 3 ηχεία μόνο?
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,377
Θεσσαλονίκη
Κατ αρχήν καλοακουστα.
Φυσικά μπορείς να τα βάλεις ως front για αρχή. Ως προς τις ρυθμίσεις τρέξε με τα ηχεία συνδεδεμένα και στις θέσεις τους το συστημα ισοστάθμισης και θα τα κανει όλα αυτό.
 

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
ευχαριστω για την απαντηση. Οταν θα δουλευει δηλαδη μονο με τα 3 ηχεια στις ταινιες οι διαλογοι θα ακουγονται απο το κεντρικο και τα 2 μπροστηνα θα παιζουν ολους τους αλλους ηχους κανονικα απλα δεν θα εχω surround?
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ευχαριστω για την απαντηση. Οταν θα δουλευει δηλαδη μονο με τα 3 ηχεια στις ταινιες οι διαλογοι θα ακουγονται απο το κεντρικο και τα 2 μπροστηνα θα παιζουν ολους τους αλλους ηχους κανονικα απλα δεν θα εχω surround?

Ακριβώς. Υπογούφερ υπάρχει στο σύστημα;
 

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
οχι δεν υπαρχει ακομα. επειδη ειναι σαλονι και ειναι δυσκολο για τα πισω ηχεια σκεφτομουν ισως την λυση μηπως για καποιες κολονες που ειναι ασυρματες... δεν ξερω ακομα ειμαι σε σκεψη
 

Nikos Floros

New member
16 January 2011
43
Eρωτηση...
Ο χ1300 μπορει να καλυψει τα Zensor 5? Μαλλον θα στησω και εγω παρομοιο set up.
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,377
Θεσσαλονίκη
Δε νομιζω να τα έχει άνετα. Καλυτερα ο 2300 και ακόμα καλυτερα ένας τελικος μελλοντικά.
Αν δεν είσαι καφρος, στον πολυκάναλο τα δηλώσεις small και στο στερεο καταπιεις λίγη ασάφεια παραπανω στο χαμηλό μια χαρά θα είσαι.
 

Nikos Floros

New member
16 January 2011
43
Δε νομιζω να τα έχει άνετα. Καλυτερα ο 2300 και ακόμα καλυτερα ένας τελικος μελλοντικά.
Αν δεν είσαι καφρος, στον πολυκάναλο τα δηλώσεις small και στο στερεο καταπιεις λίγη ασάφεια παραπανω στο χαμηλό μια χαρά θα είσαι.
Τα 3αρια ομως τα εχει ανετα ετσι?