Media Player με DVB tuner. Χρειάζομαι βοήθεια!

Coleslaw

New member
26 August 2017
2
Τα τελευταία 3-4 χρόνια χρησιμοποιώ το Appstreamer TV της Crystal Audio για να βλέπω τηλεόραση και ταινίες σε ένα monitor ή/και έναν projector (πολύ καλή συσκευή - συγχαριτήρια στην Crystal Audio). Δυστυχώς ο Appstreamer βρίσκεται στα τελευταία του και η Crystal Audio έχει σταματήσει την παραγωγή. Ψάχνοντας να βρω μία αντίστοιχη συσκευή στα Ελληνικά e-shop και το Amazon βρίσκω μόνο DVB decoders με αστείες εφαρμογές media player. Μάλλον κάνω κάτι λάθος, γιατί δεν πιστεύω ότι σταματήσαν να παράγωνται τέτοιες συσκευές. Αν μπορεί κάποιος ας υποδείξει κάτι ανάλογο, δηλαδή, media player με DVB tuner (2 κατά προτίμηση), εσωτερικό σκληρό, δίκτυο, HDMI, digital & analog audio, USB και bit torrent client.
Ευχαριστώ
 

Coleslaw

New member
26 August 2017
2
Re: Απάντηση: Media Player με DVB tuner. Χρειάζομαι βοήθεια!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το κοιτάζω το Wetek Play 2, αλλά διαβάζω ότι ο TV tuner έχει προβλήματα συγχρονισμού.
 

japetus

Senior Member
22 March 2011
409
Εγώ χρησιμοποιώ το κινέζικο kii pro. Ειναι android αλλά εχει και δυο tuners, επιγειο και δορυφορικο. Ενα φτηνο boxακι ειναι, καμια σχεση ποιοτικά με crystal audio, τη δουλεια ομως που θελω την κάνει και με το παραπάνω.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,443
Μεταμορφωση
Τα τελευταία 3-4 χρόνια χρησιμοποιώ το Appstreamer TV της Crystal Audio για να βλέπω τηλεόραση και ταινίες σε ένα monitor ή/και έναν projector (πολύ καλή συσκευή - συγχαριτήρια στην Crystal Audio). Δυστυχώς ο Appstreamer βρίσκεται στα τελευταία του και η Crystal Audio έχει σταματήσει την παραγωγή. Ψάχνοντας να βρω μία αντίστοιχη συσκευή στα Ελληνικά e-shop και το Amazon βρίσκω μόνο DVB decoders με αστείες εφαρμογές media player. Μάλλον κάνω κάτι λάθος, γιατί δεν πιστεύω ότι σταματήσαν να παράγωνται τέτοιες συσκευές. Αν μπορεί κάποιος ας υποδείξει κάτι ανάλογο, δηλαδή, media player με DVB tuner (2 κατά προτίμηση), εσωτερικό σκληρό, δίκτυο, HDMI, digital & analog audio, USB και bit torrent client.
Ευχαριστώ

Με εξαίρεση τον εσωτερικό δίσκο, κοιτάς εδω.
 

SurfDrifter

Established Member
25 July 2007
159
Υπαρχει κ το Dune Solo 4K. Αυτο εχω αλλα δεν ξέρω αν εχει BitTorrent client. Σκληρό δίσκο, USB και κεραία έχει. Και φυσικά Αρίστος media player.


Sent from my iPhone using Tapatalk