αγορα ηχειων την βοηθεια σας

sokratisk

New member
4 September 2017
4
καλησπερα σε ολους ειμαι νέο μελος και παντελώς άσχετος οτι εχω μάθει ειναι απο σας διαβάζοντας το φόρουμ εχω εναν pioneer 422k. Για να ακούσω ηχεια ειναι πολυ δυσκολο .Το σαλονι ειναι 4 ×6 χωρις επιπλα μονο ενα τραπεζακι και σαλονι.ειμαι αναμεσα σε dali zensor 3 μπροστα και zensor 1 πισω και μου πρότεινε φιλος polk t50 και polk t15 πισω .ευχαριστω
 

Sanvean

AVClub Enthusiast
30 March 2010
971
Athens
Καλή επιλογή τα Zensor. Polk δεν έχω ακούσει, έχω ακούσει όμως καλά λόγια...
Καλύτερα να τσεκάρεις ο ίδιος τον ήχο των δυο σειρών (Zensor, T), και να αποφασίσεις σύμφωνα με το γούστο σου.

(Σημ. Οι λεπτομέρειες για το σαλόνι είναι κάπως ακαταλαβίστικες).
 

sokratisk

New member
4 September 2017
4
Καλή επιλογή τα Zensor. Polk δεν έχω ακούσει, έχω ακούσει όμως καλά λόγια...
Καλύτερα να τσεκάρεις ο ίδιος τον ήχο των δυο σειρών (Zensor, T), και να αποφασίσεις σύμφωνα με το γούστο σου.

(Σημ. Οι λεπτομέρειες για το σαλόνι είναι κάπως ακαταλαβίστικες).

24 τετραγωνικά
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,422
Πειραιας
Για να ακούσω ηχεια ειναι πολυ δυσκολο .
Τότε φίλε μου θα πάρεις αυτό που αρέσει σε κάποιον άλλο.
Δεν νομίζεις ότι σε αδικεί λίγο αυτό?
Το ηχείο είναι τελείως προσωπικά υποθεση......ψάχτο λίγο παραπανω!
Αν δεν μπορείς έχω μια ιδέα (τελείως λαθος) για να πάρεις έστω μια μυρωδιά για αυτό που θα πληρώσεις ΕΣΎ αλλά θα αρέσει σε αλλον:flipout:
 

leo1964

AVClub Fanatic
12 May 2010
10,381
Νησί των Φαιάκων
καλησπερα σε ολους ειμαι νέο μελος και παντελώς άσχετος οτι εχω μάθει ειναι απο σας διαβάζοντας το φόρουμ εχω εναν pioneer 422k. Για να ακούσω ηχεια ειναι πολυ δυσκολο .Το σαλονι ειναι 4 ×6 χωρις επιπλα μονο ενα τραπεζακι και σαλονι.ειμαι αναμεσα σε dali zensor 3 μπροστα και zensor 1 πισω και μου πρότεινε φιλος polk t50 και polk t15 πισω .ευχαριστω

ZENSOR,πολύ καλή επιλογή και έχουν και καλή μεταπώληση,αν δεν σ'αρέσουν
 

sokratisk

New member
4 September 2017
4
Τότε φίλε μου θα πάρεις αυτό που αρέσει σε κάποιον άλλο.
Δεν νομίζεις ότι σε αδικεί λίγο αυτό?
Το ηχείο είναι τελείως προσωπικά υποθεση......ψάχτο λίγο παραπανω!
Αν δεν μπορείς έχω μια ιδέα (τελείως λαθος) για να πάρεις έστω μια μυρωδιά για αυτό που θα πληρώσεις ΕΣΎ αλλά θα αρέσει σε αλλον:flipout:
εδω στην ικαρια τα μονα ηχεια που εχουν να ακουσω ειναι στην κοινότητα
 

Sanvean

AVClub Enthusiast
30 March 2010
971
Athens
Έχω σταμπάρει κι ένα ζευγάρι Roister στον Κατσίριφο! :afro:

Αφού δεν έχεις δυνατότητα ακρόασης, πάρε τότε τα Zensor που παίζουν και τα ικαριώτικα ωραία (τσεκαρισμένο στα παλιά μου Zensor 7)