Accuphase -video παρουσίαση

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,505
Θεσσαλονικη
Για το δεύτερο το υποψιαζόμασταν ,για το πρώτο μάλλον θα πρέπει να πάρουν κάποιον από το σούμο για να ρίχνει καλύτερη <φάπα> στο μηχάνημα
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,413
Θεσσαλονίκη
Μην τους βλέπεις έτσι μαζεμένους αυτούς. Είναι νίντζα. Ξέρουν να διοχετεύουν ενέργεια μέσω των Τσάκρα σε κρίσιμα σημεία.
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Ενα ονειρο μου... αν καποτε ξαναπαρω αλλο ενισχυτη η εναν Accuphase θα παρω, η εναν McIntosh. Γιατι δεν με βλεπω με τιποτα να ασχολουμε με Updates και συγχρονισμους στα δικτυα για κανα Devialet.

Λιγουρευομαι ηδη καποια Ακιουφαζ μεταχειρισμενα στο ιντερνετ.
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,505
Θεσσαλονικη
Απάντηση: Re: Accuphase -video παρουσίαση

Πανέμορφα μηχανήματα και με ωραιότατο ήχο.

Και έχουν βγάλει τον επετειακό -για τα 40 χρόνια -ολοκληρωμένο τον 470 ,με πλήρως ανεξάρτητο στάδιο πρό και τελικού και πλήρως ισορροπημένη σχεδίαση .
Εχει ένα σοβαρό μειονέκτημα ,τη τιμή του .
Βρε ψήνω τον Νίκο [Λάιο] ότι κάτι πρέπει να κάνει για να βοηθήσει τη κατάσταση ,αλλά δυστυχώς είναι πολύ το χρήμα.
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,505
Θεσσαλονικη
Απάντηση: Re: Accuphase -video παρουσίαση

Ενα ονειρο μου... αν καποτε ξαναπαρω αλλο ενισχυτη η εναν Accuphase θα παρω, η εναν McIntosh. Γιατι δεν με βλεπω με τιποτα να ασχολουμε με Updates και συγχρονισμους στα δικτυα για κανα Devialet.

Λιγουρευομαι ηδη καποια Ακιουφαζ μεταχειρισμενα στο ιντερνετ.

Το άπιαστο δικό μου όνειρο είναι ο Accuphase A50V ,αν μπούν και δύο να παίζουν μονοφωνικά ακόμη καλύτερα
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Ειμαστε ονειρευετες..αστα... καημους δημιουργουμε.

Βλεπεις εκτος απο τον ηχο καθαυτο και την αξιοπιστια υπαρχει και αυτη η ομορφια.
 

chrisssb

Μέλος Σωματείου
26 August 2008
29,785
Kingdom of Rain
Re: Απάντηση: Re: Accuphase -video παρουσίαση

Και έχουν βγάλει τον επετειακό -για τα 40 χρόνια -ολοκληρωμένο τον 470 ,με πλήρως ανεξάρτητο στάδιο πρό και τελικού και πλήρως ισορροπημένη σχεδίαση .
Εχει ένα σοβαρό μειονέκτημα ,τη τιμή του .
Βρε ψήνω τον Νίκο [Λάιο] ότι κάτι πρέπει να κάνει για να βοηθήσει τη κατάσταση ,αλλά δυστυχώς είναι πολύ το χρήμα.

Υπέροχο μηχάνημα.

Αν δεν έπαιρνα τα classe (τα λατρεύω) Accuphase θα έπαιρνα.

Σου εύχομαι από καρδιάς να το αποκτήσεις!
 

MakisM

Μέλος Σωματείου
12 May 2009
5,360
Είχα γράψει παλιότερα...Θέλετε να μάθετε την αλήθεια για τα ενισχυτικά σας ρίξτε στο παιχνίδι ομοκεντρικό ηχείο είναι τόσο αποκαλυπτικά που δεν θα συχωρέσουν.
Ορθώς ο Πέτρος εχει γίνει φαν της Accuphase και εγώ μαζί του,δηλωμένος άλλωστε φαν εγώ με την Denon και γενικά της ιαπωνικής σχολής :grinning-smiley-043

https://www.youtube.com/watch?v=NPiwWurIO3s
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,413
Θεσσαλονίκη
Η marantz-denon έχει αρκετά διαφορετικό χαρακτήρα από την accuphase.
Από τις βιομηχανίες της χώρας νομίζω ότι η Yamaha είναι πιο κοντά σα χαρακτήρα.
 

MakisM

Μέλος Σωματείου
12 May 2009
5,360
Η marantz-denon έχει αρκετά διαφορετικό χαρακτήρα από την accuphase.
Από τις βιομηχανίες της χώρας νομίζω ότι η Yamaha είναι πιο κοντά σα χαρακτήρα.

Από την ουδετερότητα ΠΑΣ στην μουσικότητα, ψηφίζω το δεύτερο καμία σχέση με Av στην ουσία οι εταιρίες αυτές τόσο ηχητικά και κατασκευαστικά σαφώς ανήκουν στην λεγόμενη Ιαπωνική σχολή και όσο αντέχεις να πληρώνεις προσεγγίζουν πιο γήινα τον ήχο και το αντιλαμβάνεσαι άμεσα από την άρθρωση του τραγουδιστή.