Vodafone Αναπόσβεστο πόσο λόγω αντίστροφης φορητοτητας

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

koupa

AVClub Enthusiast
25 January 2014
1,091
Καλησπέρα, φίλος έκανε αίτηση από wind στη Vodafone στο σταθερό του. Έστειλε τα χαρτιά του για τη μη ενεργοποίηση της γραμμής του αλλά θεωρήθηκαν εκπρόθεσμα και συνδέθηκε σε αυτούς. Καπάκι πήγε πίσω Wind και σήμερα χρεώθηκε το τέλος διακοπής. Του είπαν λοιπόν πως οι 14 μέρες υπαναχωρησης ισχύουν μόνο για τηλεφωνικά συμβόλαια και όχι για τα καταστήματα που πήγε ο φίλος μου. Τι γίνεται; Πως θα ξεμπλέξει; Η απορία μου έχει να κάνει με το γεγονός πως σε προδεσμευουν αφού σου λένε πως το αργότερο 3 μερες πριν μπορείς να το κόψεις και η διπλή αντιμετώπιση κατάστημα - telemarketing.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Re: Vodafone Αναποσβεστο πόσο λόγω αντίστροφης φορητοτητας

Σωστά του είπαν τηλεφωνικά ή online ισχύει το 14ημερο.

Λογικα δεν ξεμπλέκει αν δεν πληρώσει εκτός κι αν απλά τους αγνοήσει.


Sent from my A0001 using Tapatalk
 

koupa

AVClub Enthusiast
25 January 2014
1,091
Απάντηση: Vodafone Αναποσβεστο πόσο λόγω αντίστροφης φορητοτητας

Η απορία μου όμως παραμένει. Γιατί αυτή η διπλή αντιμετώπιση; Δεν είναι ανήθικη για να μην πω παράνομη; Τι διαφορά έχει το που έκανες την αίτηση; και εδώ σου λένε για 3 ημέρες πριν τη σύνδεση ότι πρέπει να κάνει αίτημα ακύρωσης.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Vodafone Αναποσβεστο πόσο λόγω αντίστροφης φορητοτητας

Ανήθικη είναι και η προσπάθεια πολλών εκβιάζοντας για καλύτερη τιμή με το να αλλάζουν παρόχους σε διάστημα λίγων ημερών.
Από περιέργεια, για τι ποσό μιλάμε?
 

koupa

AVClub Enthusiast
25 January 2014
1,091
Απάντηση: Vodafone Αναποσβεστο πόσο λόγω αντίστροφης φορητοτητας

120 η ποινή σπασίματος συμβολαίου και 60 τα πάγια. Το θέμα είναι το 120. Τα υπόλοιπα τα αναγνωρίζει καθώς κάθισε κάποιες μέρες μέχρι να γυρίσει πίσω.

Κοίτα και εγώ διαφωνώ με τις φορητότητες. Προ μηνών συζητούσα με κάποιον και μου είπε πως το καλύτερο θα ήταν κανονικές τιμές χωρίς εκπτώσεις. Αλλά έτσι δυστυχώς θα έσπαγε το cartel. Τώρα όλοι έχουν τα ίδια και παίζουν στο για να σε πιάσουν.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Vodafone Αναποσβεστο πόσο λόγω αντίστροφης φορητοτητας

Δεν το βλέπω να τα γλιτώνει. Ουτε εγω θα ημουν ελαστικός μαζί του αν με "χρησιμοποιούσε" και με αλλαζε σε χρονο dt.
Η αλλη (οχι σωστή) λυση είναι να μην πληρώσει με οποιες συνέπειες (οι οποίες δεν ξερω ποιες είναι)
 

koupa

AVClub Enthusiast
25 January 2014
1,091
Απάντηση: Vodafone Αναποσβεστο πόσο λόγω αντίστροφης φορητοτητας

Και το λέω πως με προβληματίζει η "απαγόρευση" φυγής. Δηλαδή 3μερες πριν ενεργοποιηθεί και τέλος. Ουσιαστικά σε δεσμεύουν πριν καν πάρεις υπηρεσία.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk