Audio-Technica SonicFuel ATH-AR3BT

sakampa

New member
15 March 2016
42
Καλημερα εχω βαλει στο ματι τα ακουστικά του τίτλου, τα εχει κανεις υπόψιν του??
ευχαριστώ.
 

Manosss

AVClub Addicted Member
7 June 2012
2,251
Πειραιάς
Δυστυχώς μάλλον δεν το γνωρίζουμε καθόλου. Μοιάζει πολύ σε στυλ, target group και τιμή με το Sennheisr HD-4.40-BT
Εχεις διαβάσει κάπου για το συγκεκριμένο Audio Technica?
Είναι ενδιαφέρον
 

sakampa

New member
15 March 2016
42
Οχι δεν εχω διαβάσει κατι , απλά στο ψάξιμο έπεσα επάνω τους..
Σε λίγες μέρες θα ξέρω !! Αφού κανείς δεν ξέρει τα παρήγγειλα να πω εγω εντυπώσεις.:Banane0:
 

sakampa

New member
15 March 2016
42
Eγινε παραλαβή και η πρώτη ακρόαση με άφησε πολυ ικανοποιημένο.

Για αρχή να πω οτι ευτυχώς εχουν διαφορά απο τα ακουστικά που ειχα κανει δώρο στην κόρη μου (στα 50 ευρω, που είναι αρκετά αξιόλογα για την τιμή τους).
Η διαφορά,παντα με τα δικα μου αυτια και τις εμπειρίες που εχω στον ήχο ειναι ,η ένταση στα Α T είναι μεγαλύτερη και η σημαντική διαφορά στο πόσο ποιο καθαρός ακούγετε ο ήχος.Στα του 50αρικου ειναι σαν να έχεις βάλει ενα σφουγγαράκι ενδιάμεσα ακουστικού και αφτιού. Οπότε θεωρώ οτι αξίζουν τα διπλά λεφτά τους.

Πολυ καθαρός ηχος σε ολο το φάσμα συχνοτήτων ακομα και οταν τα μπάσα είναι στο φόρτε τους.Δεν χάνεις τους υπόλοιπους ήχους και τα ακουστικά σε ταρακουνάνε στις χαμηλές αρκετά. Προσωπικά τα μπάσα τους ειναι άψογα. Μεσαίες και ψηλές συχνότητες πλούσιες και πεντακάθαρες.
Η Ποιότητα κατασκευής αρκετά καλη.Η στέκα φαίνεται στιβαρή και η ρύθμιση της έχει σκληρό χαρακτήρα και δεν μπορείς να την ρυθμίσεις εύκολα οταν τα φοράς.Ειναι ελαφριά και δεν με κούρασαν καθόλου τις 2 ωρες που τα φόραγα.(αυτο βέβαια μπορεί να ειναι λογο ενθουσιασμού) Για τα δικα μου γούστα πάντα ειναι πολυ καλα ακουστικά για τα λεφτα τους.

Η ακρόαση έγινε απο κινητό , σε διάφορα ειδη μουσικής σε mp3 και flac. Mε καλώδιο η bluetooth δεν κατάλαβα διαφορά.
 
Last edited:

Manosss

AVClub Addicted Member
7 June 2012
2,251
Πειραιάς
Eυχαριστούμε πολύ για τις εντυπώσεις!Ακούγονται αρκετά αξιόλογα μια κατηγορία ακουστικών (Bluetooth) για την οποία χρειαζόμαστε ενημέρωση και εμπειρίες! Να τα χαίρεσαι
 

md1032

New member
9 May 2011
67
Αθήνα
Αλόχες, τα αγόρασα από amazon.de και μου ήρθαν πριν λίγες ήμερες (μου βγήκαν κάπου στα 60 χωρίς ΦΠΑ και με μερικές εκπτώσεις που είχα).

Τα έχω συνδέσει με το HTC 10 (λογικά aptx) και τουλάχιστον τα αυτιά μου δεν έχουν παρατηρήσει κάποια "συμπίεση" ποιότητας σε flac/mp3-320 & netflix viewing και είναι προφανώς σε άλλα επίπεδα ακρόασης από τα silvercrest που χρησιμοποιούσα.
Κάθονται αρκετά καλά στο κεφάλι/αυτιά χωρίς να έχω κάποια ιδιαίτερη ενόχληση μετά από πολύωρη ακρόαση.

Επειδή θέλω να αλλάξω το καλώδιο που περιέχει, θα μπορούσατε να μου προτείνετε ποιοτικό flat/braided audio cable με μικρόφωνο (Ελλάδα/amazon)?

Thanx!
 

md1032

New member
9 May 2011
67
Αθήνα
Η υποδοχή στο ακουστικό για 3,5mm φαίνεται (τσέκαρε το και εσύ πρώτα).

Flat καλώδιο
Braided (πακέτο των δύο καλώδίων)
"Eπώνυμο" braided της v-moda αλλά δεν βλέπω τον λόγο...


Ναι είναι κλασσική υποδοχή 3.5mm. Ευχαριστώ για τις προτάσεις, να φανταστώ δεν παίζει κάτι αντίστοιχο σε angled? =p
 

Manosss

AVClub Addicted Member
7 June 2012
2,251
Πειραιάς
Σε angled είναι της vmoda αλλά είναι ακριβό.
Είχα βρει και αυτό αλλά δεν διαβάζω και πολύ καλές κριτικές

Εdit: Eπίσης τα controls της vmoda είναι για iphone και apple συσκευές γενικά. Αν έχεις android δεν ξέρω αν θα είναι πλήρως λειτουργικό.
 
Last edited: