Δύο σήματα σε ένα καλώδιο

mitnik

Established Member
20 June 2006
266
Καλησπέρα σε όλους.
Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να περάσω τα δύο κόκκινα σήματα στο μοναδικό καλώδιο rf που συνδέει το διαμέρισμα με την ταράτσα;
Αν ναι με ποιο τρόπο; Τι θα χρειαστώ;
Οι κόκκινες διαδρομές δεν υπάρχουν, τις σχεδίασα για να καταλάβετε τι θέλω να κάνω.
Ευχαριστώ.

image.jpg
 
Last edited:

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλους.
Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να περάσω τα δύο κόκκινα σήματα στο μοναδικό καλώδιο rf που συνδέει το διαμέρισμα με την ταράτσα;
Αν ναι με ποιο τρόπο; Τι θα χρειαστώ;
Οι κόκκινες διαδρομές δεν υπάρχουν, τις σχεδίασα για να καταλάβετε τι θέλω να κάνω.
Ευχαριστώ.

image.jpg

Αν κατάλαβα καλά θες να πάρεις την έξοδο απο τον δέκτη της νόβα να την στείλεις στην ταράτσα να το συνδέσεις στον splitter έτσι ώστε να πηγενει σήμα της νόβα σε όλες της τηλεοράσεις που συνδέονται στο splitter?
 

mitnik

Established Member
20 June 2006
266
Ακριβώς αυτό θέλω να κάνω.
Θέλω όμως να κατεβάσω και επίγειο σήμα για να βλέπω τα τοπικά κανάλια που φυσικά δεν είναι στο πακέτο της Νόβα.
Τώρα τα βλέπω μόνο στις άλλες δύο τηλεοράσεις.
 

mitnik

Established Member
20 June 2006
266
Αυτή τη στιγμή στο μοναδικό καλώδιο rf έχω τη σύνδεση 2 βλέποντας παντού Νόβα αλλά δεν έχω τα τοπικά στην κεντρική τηλεόραση.
 

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Θέλω πολύ να σε βοηθήσω αλλά δεν μπορώ καθώς απαγορεύεται από την ιδία την Nova ο διαμοιρασμός του σήματος ενός δεκτή σε άλλες τηλεοράσεις ακόμα και μέσα στο ίδιο σου το σπίτι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις νόμιμα είναι να περιμένεις την νέα υπηρεσία multiview που μέσα στο χρόνο θα επεκταθεί σε περισσότερες από μια τηλεοράσεις και έτσι θα λύσεις το πρόβλημα σου.
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,752
Βόλος
Θέλω πολύ να σε βοηθήσω αλλά δεν μπορώ καθώς απαγορεύεται από την ιδία την Nova ο διαμοιρασμός του σήματος ενός δεκτή σε άλλες τηλεοράσεις ακόμα και μέσα στο ίδιο σου το σπίτι.
Θα μπορούσα απλά να πάρω τον αποκωδικοποιητή και να τον πάω σε άλλο δωμάτιο. Αφού το ίδιο κανάλι θα βλέπω, ποια είναι η διαφορά αν στέλνω το σήμα (και μάλιστα με κακή ποοιότητα) στο διπλανό δωμάτιο;
 

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Εσυ καλά το λες και εγώ μαζί σου ειμαι το θέμα δεν ειναι ομως πως το βλέπουμε εμείς το θέμα ειναι πως το βλέπει η Nova.
 

apojohn

New member
14 November 2015
92
Σήμα επίγειο όμως και παλμό για σύνδεση 2χ831 μπορούμε να στείλουμε και εάν ναι πως;
Ευχαριστώ
 

G X 2

New member
20 July 2012
17
Με μια εσωτερική κεραία θα βλέπεις και τα επίγεια μια χαρά.

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk