Αγορά ενισχυτή για υπάρχοντα ηχεία

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

mrklekles

New member
4 October 2017
3
Καλησπέρα σας, όντας άσχετος επί του θέματος θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με την αγορά ενισχυτή για 5 υπάρχοντα ηχεία. Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, ούτε έχω σκοπό να βάζω μουσική στο τέρμα. Θέλω απλά κάτι να καλύπτει καθημερινές ανάγκες (καμιά ταινιούλα και μουσική).

Τα ηχεία είναι:

2 SONY SS-X7
Power handling capacity: Maximum input power 250 W -------- Rated Impedance 6Ω ------------ Sensitivity: 89 dB (1 W, 1 m) ------- Effective frequency range: 35 Hz - 25,000 Hz

2 SONY SS-SR37
Power handling capacity: Maximum input power 100 W -------- Rated Impedance 8Ω ------------ Sensitivity: 87 dB (1 W, 1 m) ------- Effective frequency range: 80 Hz - 20,000 Hz

1 SONY SS-CN35
Power handling capacity: Maximum input power 100 W -------- Rated Impedance 8Ω ------------ Sensitivity: 69 dB (1 W, 1 m) ------- Effective frequency range: 60 Hz - 20,000 Hz


Η αγορά του ενισχυτή πρέπει να γίνει αποκλειστικά από Κωτσόβολο, με budget γύρω στα 300 ευρώ.
Ρίχνοντας μια ματιά στο site το μόνο που βρήκα είναι αυτό. Πώς σας φαίνεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

dimosx

AVClub Enthusiast
29 September 2008
940
μια χαρα ειναι για αυτο που το θελεις hd υποστηριζει 5.1 καναλλια dts true hd και καλη τιμη απο την στιγμη που θελεις υποχρεωτικα κωτσοβολο αλλιως για μενα προσωπικα οι
harma kardon ειναι οι καλλυτεροι οχι σε ενταση αλλα σε πιστοτητα