Προβλημα με pioneer vsx d-510

panhassiotis

New member
30 November 2011
44
Καλησπερα στην παρεα. Εχω τον εν θεματι ενισχυτη, του οποιου το SL ηχειο, αραια και που, δεν παιζει! Αν δυναμωσω αποτομα την ενταση απ το ποτενσιομετρο, «ξεμπουκωνει» κι ολα καλα! Μετα απο λιγο ομως, παλι τα ιδια! Γνωριζει κανεις κατι σχετικα..;
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
15,003
Αγιοι Αναργυροι
Αλλαξες τα περιφεριακα μεταξυ τους; να δει αν το προβλημα ειναι στο ηχειο η στον ενισχυτη..
 
Last edited by a moderator:

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
15,003
Αγιοι Αναργυροι
panoramix, με παρεξηγησεϛ. σε καμια περιπτωση δεν ειχα προϴεση να φανω επιϴετικοϛ και τα ;;!! εκφραζουν μονο απορια. εχω δει στο site προσπαϴειεϛ επιλυσηϛ δυσκολων προβληματων και η μη ανταποκριση στο προβλημα του φιλου, μου φανηκε παραξενη. (με την καλη εννοια. σαν να βαριοντουσαν να απαντησουν). κατα καποιο τροπο ηϴελα να τουϛ παρακινησω και οχι να φανω αγενηϛ. εδω καλα-καλα,δεν μπορω να διαχειριστω ενα κειμενο. αλλα συμβολα παταω,αλλα βγαινουν στο κοινο... δεν εχω καταλαβει την διαφορα του thread με του post. αν εχειϛ διαϴεση και χρονο να μου εξηγησειϛ ϴα σου ημουν υποχρεοϛ. τελοϛ,καλα εκανεϛ και διορϴωσεϛ το κειμενο αφου δημιουργουσε λανϴασμενεϛ εντυπωσειϛ.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Thread ειναι το νημα δλδ. το θεμα που ανοιγεις για να ρωτησεις και συμπεριλαμβανεται το συνολο των απαντησεων , οι απαντησεις αυτες ειναι τα post, ειναι αριθμημενα κι εχουν και το συμβολο της διεσης διπλα π.χ. 4# δλδ. η απαντηση (post) 4.
Οσο για το θεμα των απαντησεων θα πρεπει να κανετε υπομονη, δεν ειναι chat να βλεπουμε αμεσα τι γραφει ο καθενας, αλλοι δουλευουν, αλλος λειπει οπως εγω που ειμαι εκτος και το ειδα κατα λαθος απο κινητο, αλλος δεν ξερει, θελω να πω δεν ειμαστε κι υποχρεωμενοι ν απανταμε ολοι αμεσα, εχει ο καθενας τις υποχρεωσεις του, υπομονη κι οι απαντησεις θα ρθουν, δε βαζουμε χερι στα μελη ουτε στο δικο μας νημα ποσο μαλλον σε ξενο.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

vlad66

Moderator
Staff member
29 October 2017
15,003
Αγιοι Αναργυροι
σιγα σιγα τα καταλαβα (χε,χε) ..οχι χερι σε κανεναν..αλιμονο.. Σοφη κουβεντα εγραψε ο panoramix: το πληκτρολογιο αφηνει πολυ χωρο για παρεξηγησειϛ.(οποτε ϴελει προσοχη..)
 

Αντώνης-Κ

AVClub Addicted Member
22 June 2007
2,057
Φίλε μου ο ενισχυτής σου έχει τεχνικό θέμα πιθανότατα με τα transistors, οπόταν χρειάζεται τεχνικό. Αν συμφέρει η επισκευή του, η είναι καλύτερα να τον αντικαταστήσεις είναι ένα άλλο θέμα που πρέπει να σε απασχολήσει.