lg55uj670v ή Sony KD55XE7005BAEP

Georbap

Senior Member
3 September 2012
330
Παιδιά πείτε γρήγορα γνώμες γιατί έχω παραγγείλει την lg και οριακά προλαβαίνω να αλλάξω παραγγελία. Να το κάνω ή να πάω για την lg?

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Georbap

Senior Member
3 September 2012
330
Μόνο λόγο λειτουργικού ή και panel?
Αξίζει η διαφορά 100 ;
Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Georbap

Senior Member
3 September 2012
330
Να το κάνεις!
Αν μπορείς διευκρινίσε μου λίγο καλύτερα τις διαφορές. Ευχαριστώ για την βοήθεια

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,985
The Dutch Mountains
Το λειτουργικό είναι υποκειμενικό, το panel όχι! Και 100 και 200 και 300 παραπάνω αξίζει:2thumb22sup:

Το λειτουργικό σήμερα είναι αύριο δεν... (σταματά η υποστήριξη απο την εταιρία, αλλάζουν οι ανάγκες σου κλπ) Υπάρχουν πάντα εξωτερικές συσκευές που προσφέρουν κάτι νεότερο και καλύτερο.

Το panel θα είναι πάντα το ίδιο και αν δεν έχει μια αξιοπρεπή αντίθεση, δεν θα είναι ίδια η απόλαυση, ιδιαίτερα σε θέαση με χαμηλό ή καθόλου φως. Οπότε πάρε την TV με το VA panel και βλέπεις μετά τα υπόλοιπα.
 
Last edited:

Georbap

Senior Member
3 September 2012
330
Το λειτουργικό είναι υποκειμενικό, το panel όχι! Και 100 και 200 και 300 παραπάνω αξίζει:2thumb22sup:

Το λειτουργικό σήμερα είναι αύριο δεν... (σταματά η υποστήριξη απο την εταιρία, αλλάζουν οι ανάγκες σου κλπ) Υπάρχουν πάντα εξωτερικές συσκευές που προσφέρουν κάτι νεότερο και καλύτερο.

Το panel θα είναι πάντα το ίδιο και αν δεν έχει μια αξιοπρεπή αντίθεση, δεν θα είναι ίδια η απόλαυση, ιδιαίτερα σε θέαση με χαμηλό ή καθόλου φως. Οπότε πάρε την TV με το VA panel και βλέπεις μετά τα υπόλοιπα.
Νόμιζα ότι το ips panel της lg είναι προτιμότερο. Μάλλον έκανα λάθος!!!

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: LG UJ670V ή Sony XE7005

50 Hz ρυθμό ανανέωσης και οι δύο, πάντως. Οπότε, αν προορίζεται για θέαση αθλητικών, καλύτερα από σειρά 8 και πάνω, για Sony.
 

Georbap

Senior Member
3 September 2012
330
Ποιό πολύ οι ταινίες και σειρές με ενδιαφέρουν.Ο λόγος που πηγα lg είναι καθαρά το ips panel.Στο θέμα τηλεόραση δεν έχω γνώση και ψάχνοντας διάβαζα πως οι ips υπερτερούν. Γι αυτό βοηθήστε λίγο να καταλάβω σε τι πρέπει να εστιάζω σε μια αγορά τηλεόρασης.

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: LG UJ670V ή Sony XE7005

Για ταινίες, πας σε VA panel και όσο το δυνατόν πιο μεγάλη διαγώνιο. Για 2.5 μέτρα περίπου, είναι καλό μέγεθος οι 55".