..... και τωρα τι ::::

tuscani7

New member
20 October 2017
22
Καλημερα σε ολους ,
ειχα αγορασει πριν 6 μηνες την lg 65uh850v και ημουν στα ουρανια μιας και ηταν για τα δικα μου στανταρ παρα πολυ καλη .
Αλλα δεν ειχα υπολογισει την κακια στιγμη και εγινε ανεπανόρθωτη ζημια ......

Πλεον ειμαι στην αναζητηση καινουργιας και τουτη τη φορα θα χρειαστω παλι την βοηθεια σας και τα φωτα σας .

Το μονο που μπορω να σας πω οτι θελω παλι να ειναι 65" μιας και ο χωρος μου ειναι καλος .

Η χρηση ειναι καναλια απο nova , ps4 και ταινιες εβλεπα συνδέοντας το laptop με hdmi στην τηλεοραση .
Για το μπατζετ θα ηθελα να μην περναει τα 4.000 ευρω .

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας .
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Καλωσόρισες. Εφόσον δεν τίθεται θέμα χρησιμοποίησης της εγγύησης, με αντικατάσταση ή επιδιόρθωση, μπορείς να πας σε κάποια OLED στις 65", αφού σου το επιτρέπει το budget. Κάνε και μια επέκταση εγγύησης, άμα θέλεις, στην καινούργια.
 

tuscani7

New member
20 October 2017
22
Μιχαλη σ' ευχαριστω για την γρηγορη σου απαντηση επι ευκαιριας βγηκαν καινουργιες αποριες .... oled , qoled , nano η curved για την χρηση παντα που προανεφερα και παλι σ ευχαριστω .

Απο εταιρεια ποια θα μου πρότεινες ?
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Στην αγορά υπάρχουν πλέον δύο τεχνολογίες τηλεοράσεων: LCD και OLED. Οι πρώτες, έχουν διάφορες παραλλαγές (LED, QLED κλπ). Για εταιρεία, εφόσον θα πας σε OLED, η LG είναι ουσιαστικά η μοναδική επιλογή, αφού οι υπόλοιπες εταιρείες δεν ήταν, μέχρι προσφάτως, στον συγκεκριμένο χώρο, ενώ οι προτάσεις τους είναι ακριβότερες. Οπότε, άμα μπορείς να περιμένεις μερικές εβδομάδες, βάλε υπό παρακολούθηση την τιμή για την (φετινή και επίπεδη) 65" LG B7V. Ίσως γλιτώσεις μερικές εκατοντάδες ευρώ, στις προσεχείς εκπτώσεις (πρώτο μισό Νοεμβρίου και "Black Friday" περίοδος στο τέλος του ίδιου μήνα).
 

tuscani7

New member
20 October 2017
22
Πολύτιμες οι πληροφορίες σου και θα της κοιταξω σε καποιο καταστημα αλλα και σιγουρα θα περακουλουθγσω της τιμες !!!!
 

tuscani7

New member
20 October 2017
22
Να ρωτησω κατι ακομα ειναι μεγαλες οι διαφορες μεταξυ LG B7V με την LG C7V ? Ολες οι Oled ειναι curved ? Συγνωμη για την ζαλαδα που δημιουργω αλλα δεν το εχω καταλαβει μαλλον .
Μιλαω παντα για την χρηση nova , ps4 και ταινιες απο το laptop .
 

tuscani7

New member
20 October 2017
22
συγνωμη αλλα πιο κατω ειδα ενα thread που λεει για της διαφορες οποτε θα διαβασω αυτο ....
Αλλα εαν υπαρχουν και καποιες αλλες ιδέες ευχαρίστως να της ακουσω .