Πρόβλημα με scraping για movies στο zidoo X10

FrankyGR

Established Member
25 March 2008
172
Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα παρέλαβα τον Χ10 και προερχόμενος από MED 1000X3D τα έχω φέρει λίγο μπαστούνια.
Προσπαθώ εδώ και ώρα να προσθέσω τις ταινίες μου μέσω NFS στο ZDMC και αφού του βάζω σωστά τον folder δεν μου βρίσκει καμία ταινία.
Προσπαθώντας να βάλω τα TV Shows μου τα έβαλε κανονικά. Μετά από χίλια ζόρια τελικά κατάφερα να προσθεσω μία ταινία και αυτό γιατί πρόσθεσα ένα nfo με το url από IMDB.
Δηλαδή τώρα πρέπει να προσθέσω χειροκίνητα σε 500 ταινίες ένα ένα τα nfos ?
Το naming είναι σωστό και δούλευε τέλεια στον X3D και στο plex που επίσης έχω.
Ξέρει κανείς να με βοηθήσει ?
 

FrankyGR

Established Member
25 March 2008
172
Επίσης ένα άλλο μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν μου παίζει τις 4Κ αλλά το γυρνάει αυτόματα σε 1080p 60p.
Όπου και αν έψαξα εδώ και ώρες δεν υπάρχει κάπου βοήθεια για αυτό.
 

FrankyGR

Established Member
25 March 2008
172
Ναι ενώ τα TV Series μου τα βρίσκει κανονικά. Επίσης έχω πρόβλημα με τα TV Series γιατί π.χ. To Marco Polo μου βρίσκει το παλιό του 1982 είναι του 2014.
Λένε ότι βάζεις στο root dir του Marco Polo ένα nfo αρχείο με το url από THETVDB π.χ. http://www.thetvdb.com/?tab=series&id=266091
Το βάζω αλλά τα ίδια ξέρει κανείς τι ακριβώς πρέπει να κάνω?

Τι μπέρδεμα είναι αυτό ρε γαμώτο μια χαρά ήμουν με τον X3D τόσα χρόνια κανένα πρόβλημα όλα μια χαρά.
Εδώ πήραμε μηχάνημα του 2017 και δεν μπορεί να κάνει τα βασικά...................................ΕΛΕΟΣ
 

lord

AVClub Enthusiast
18 November 2010
1,219
ξανθη
και εγω εχω το χ9s και μου βγαζει λαθος εξωφυλλα...υπομονη θα το στρωσουν
 

vertical

Supreme Member
15 November 2011
3,337
Επειδή έχω δοκιμάσει μόνο μέσω Kodi (που υπάρχουν και άπειρα video tutorials), ποια η διαδικασία scrapping με το x9s; Να κάνω και μια δοκιμή με αυτό. Επίσης, τα εξώφυλλα τα σώζει τοπικά μαζί με τα info (εννοώ στο ίδιο folder με την ταινία όπως το Med; Στο Med την είχα καταβρεί με το Yadis και το Yadis2Mede8er. Τα προτιμούσα από το build in scrapper.
 
17 June 2006
23,735
Αθήνα
Σχετικά με το λάθος εξώφυλλο που φέρνει σε μερικές ταινίες, ποιό είναι το κριτήριο για το scrapping ; Τι κοιτάει; Το όνομα του folder ή το όνομα του αρχείου;

Μήπως μπερδεύεται με τις άχρηστες πληροφορίες που έχουν τα file names ;
 
Last edited: