[Επίσημο] HTC U11+

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,090
Λιβαδειά

HTC_U11_avclub.gr.png




Ήρθε η ώρα και της HTC για μία bezel-less πρόταση. Το HTC U11+ μόλις παρουσιάστηκε, αποτελώντας μία συσκευή με
οθόνη Super LCD 6 με διάσταση 6 ιντσών ανάλυσης 2880 x 1440 pixels και με αναλογία 18:9, που υποστηρίζει DCI-P3
και μπορεί να απεικονίσει HDR10 περιεχόμενο.

Έρχεται με επεξεργαστή Snapdragon 835, 4 ή 6GB RAM, 64 ή 128GB αποθηκευτικό χώρο επεκτάσιμο μέσω κάρτας microSD,
κεντρική κάμερα 12MP με OIS, F1.7 aperture, και 1.4μm pixels, εμπρόσθια κάμερα 8MP και μπαταρία 3.930mAh με Quick
Charge 3.0. Διαθέτει επίσης 30% πιο ισχυρά BoomSound ηχεία, ενώ απουσιάζει η υποδοχή ακουστικών 3.5mm.
Χάρη στο Edge Sense μπορείτε να πιέζετε τις άκρες του κινητού για την εκτέλεση συγκεκριμένων λειτουργιών.

Διαθέτει πιστοποίηση IP68 για αντοχή στο νερό και τη σκόνη, ενώ θα διατεθεί σε Ceramic Black, Amazing Silver
και Translucent Black αποχρώσεις (η τελευταία προσφέρει ημιδιάφανη όψη!).

Το λειτουργικό του είναι το Android 8.0 Oreo με το HTC Sense, ενώ θα κυκλοφορήσει στην Ευρωπαϊκή αγορά
με κόστος από 799 ευρώ.





Οθόνη
- 6.0" QHD+ Super LCD5
- 2880 x 1440
- 18:9
- Gorilla Glass 5
Επεξεργαστής64bit octa-core Qualcomm Snapdragon 835
Επεξεργαστής
Γραφικών
Adreno 540
RAM
&
Storage
- 4GB / 64 GB
- 6GB / 128 GB
- microSD έως 2TB

Κάμερα
- 12.2Megapixel UltraPixel 3
- f/1.7 με O.I.S.
- E.I.S. και slow motion video 1080p/120fps
Εμπρόσθια
Kάμερα
- 8 Megapixel
- f/2.0
Μπαταρία3930mAh
dualSIMΝαι


Συνδεσιμότητα
- WiFi 802.11ac
- Bluetooth 4.2
- NFC
- GPS/GLONASS
- 4G LTE Cat.15
ΥποδοχέςUSB Type-C και για ακουστικά (δεν διαθέτει 3.5mm)
Λειτουργικό
Σύστημα
Android 8.0 Oreo με Sense UI και ενεργό περίγραμμα
ΠιστοποίησηΠιστοποιημένη στο πρωτόκολλο IP68 (προστασία από πιτσιλιές και σκόνη)

Χρώματα
- Ceramic Black
- Amazing Silver
- Translucent Black (ημιδιάφανη όψη)
Διαστάσεις158.5 x 74.9 x 8.5 mm
Βάρος188 γραμμαρια
Official
Page
HTC
Τιμή799 ευρώ





HTC_U11_avclub.gr.jpg

HTC_U11_plus_1.jpg

HTC_U11_plus_2.jpg

HTC_U11_plus_3.jpg

HTC_U11_plus_4.png









[via] . [via]
(Sent from Nexus 6P)
 
Last edited:

FSword

AVClub Enthusiast
19 June 2006
1,234
Φαίνεται εξαιρετικό. Πολύ καλή εναλλακτική στις γνωστές προτάσεις. Μόνο που άργησε λίγο...
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Η πλέον πλήρης και ολοκληρωμένη συσκευή απο καταβολής HTC.

Ελπίζω και αυτη την φορά να έβαλαν πιο φωτεινή οθονη που υστερούσε τελευταία έτη.

Εφοσον κυκλοφορησει Αγγλια η 6/128 θα την εχουμε στα υποψη αν το βρουμε σε κανα amazon.

Επιτέλους και μετά πολλά χρόνια μια όμορφη και ντινεζατη συσκευή θα πρόσθετα βάζοντας με σε δίλημμα ανάμεσα σε 11 plus και Matte 10 Pro.
HTC θα γούσταρα διοτι εχει double tap to wake που πάντα λάτρευα και θα ήθελα δοκιμάσω την παρακάτω λειτουργία οπως φαινεται φώτο.

One last tidbit that HTC has added is a new radial menu that can be triggered with a squeeze: it’s a rotatable wheel that serves as a sort of app palette under your thumb, and it reminds me of previous efforts at such designs from the likes of the First Else. It might be cool, it might not. It will take some time getting used to it to see if it actually speeds up use of the phone, but it’s certainly a refreshing and intriguing idea.
20171101_htc_u11_plus_vladsavov_00039.jpg

αλλά η Huawei έχει AOD(εστω νηπιακο σταδιο σε σχεση με κορεατες) που επίσης λατρεύω και προτιμώ OLED vs LCD λόγο και always on display.

Βέβαια θα περιμένω και Oneplus 5t που αν συνδυάζει και τα 2 και αν δεν κάνει κάποια πατάτα ίσως αφήσω στα κρύα του λουτρού both HTC and Huawei.

Άλλωστε εντος Δεκεμβριου θα κυκλοφορησουν και οι 3 συσκευές.
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Εβδομάδα Black Friday και η HTC όλη την νέα εβδομάδα θα έχει προσφορές στις συσκευές της.

Στην λίστα και η νέα ναυαρχίδα της στις 629 λίρες δηλαδή 700 ευρώ από 699 και 800 ευρώ αντίστοιχα.

https://www.androidheadlines.com/20...-sale-starts-monday-for-htc-club-members.html

Για να δούμε.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
https://www.youtube.com/watch?v=zP3satQHoek

Από τον ίδιο reviewer ερωτήσεις-απαντήσεις σχετικά με την συσκευή από χρήστες που απευθύνθηκαν.

https://www.youtube.com/watch?v=PpYgX9QS9O8

Κάτι που δεν είχα προσέξει σε προηγουμενα review-hands on ότι έχει ένα basic always on display feature.

Βέβαια δεν έχει το πλούτο customizations και επιλογών των Κορεατών αλλά από το τίποτα είναι σαφώς προτιμητέο.

Αρνητική εντύπωση μου έκανε η έλλειψη customization σε navigation bar σε σχέση με Samsung flagships 2017 και Mate 10 Pro σύμφωνα με το τελικό του review πάνω.

Θα έπρεπε η HTC να δώσει δυνατότητα απόκρυψης navigation bar με swipe gestures όπως και customization αυτού πχ να αλλάξεις θέσης των button.



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Έφυγε και η παραγγελία.:smile:
Να δούμε πότε θα γίνει η αποστολή.

Με κέρδισε περισσότερο σε σχέση με Mate 10 Pro:p



66639101b7ff1400ce0ea14a25b96a2e.jpg
 
22 June 2006
34,697
NEO HRAKLEIO
σε λιγο κανενα δεν θα εχει Τασο... αλλωστε wireless is the future.

Ηδη, εδω και χρονια μονο BT ακουστικα χρησιμοποιω .


YG... μεσα στη συσκευασια υπαρχουν usb c ακουστικα, οποτε δε θες ανταπτορα ετσι κι αλλιως.

YG2... απο android συσκευες, αυτη και το LG V30 θα ηταν οι επιλογες μου.
 

waroo

AVClub Addicted Member
20 April 2012
1,696
μεγειές!

μπορείς να το πάρεις χωρίς ΦΠΑ (ενδοκοινοτικές συναλλαγές)?
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Μεγειές.
Δεν σε ενοχλεί που δεν έχει 3.5 jack για ακουστικά; Μην μου πεις ότι θα κυκλοφορείς μόνιμα με ανταπτοράκι γιατί δεν το πιστεύω.

μεγειές!

μπορείς να το πάρεις χωρίς ΦΠΑ (ενδοκοινοτικές συναλλαγές)?
Ευχαριστώ παίδες.
Κοίταξε προσωπικά έχω στην κατοχή μου 4 Bluetooth handset από τα οποία τα 2 της LG υποστηρίζουν AptX HD άρα θα μπορώ να εκμεταλλευτώ την μέγιστη ποιότητα που προσφέρει Bluetooth HiFi audio codecs.

Και γενικά τελευταία 10ετια με Bluetooth την βγάζω :p

Με βολεύει η φορητότητα και ευκολία τους.

Τώρα αν θέλω να κάνω χρήση ακουστικά ενταξει κουμπώνω στα ακουστικά τον adaptor και βάζω στην usb c υποδοχή τα ακουστικά και τέλος.

Έτσι θα βόλευε περισσότερο όσοι κάνουν συστηματικά χρήση ενσύρματων ακουστικών.

Τώρα για ενδοκοινοτικές συναλλαγή μέσω HTC store έχω την εντύπωση δεν γίνεται.

Δεν το έψαξα πάντως και τόσο αναλυτικά να είμαι 100% σίγουρος.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 
17 June 2006
23,578
Αθήνα
Σορυ αλλα προσωπικα ουτε ειχα ποτε ουτε προκειται να εχω bluetooth ακουστικα ΔΕΝ θελω αλλη μια εγνοια να φορτιζω στην ζωη μου. Για τα αμαξι φυσικα εχω ενσωματωμενο bluetooth carkit.
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Ευχαριστώ!

Όταν με το καλό παραλάβω θα γράψω αναλυτικά εντυπώσεις μιας και 3ετια πέρασε από την τελευταία μου htc συσκευή να δούμε συνολικά τι ψάρια πιάνει.:p


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Εντωμεταξύ παρηγγειλα την παρακάτω θήκη μιας και είναι από Γερμανό πωλητή και έτσι θα παραλάβω γρήγορα μιας και δεν θέλω να μπλέκω με Κινες και 1 μήνα αναμονή.

Ήδη έγινε shipped μάλιστα σε διάστημα 2 ωρών από τη στιγμή που μπουμπουνισα!!!

https://www.ebay.com/itm/HTC-U11-Pl...993778?hash=item3d4f36c232:g:qfMAAOSwquVaCqLo

Έτσι να λύσουμε προσωρινά το θέμα προστασία έως βγουν skin που θέλω.
Η skinomi βλέπω θα κυκλοφορήσει από μέσα Δεκεμβρίου σε μαυρο Carbon διότι τα αλλά χρώματα μέσα Γενάρη 18.

Δυστυχως dbrand όπως και slickwarps και πολλές άλλες εταιρίες την έχουν χεσμενη την HTC μην βγάζοντας αξεσουάρ.


http://www.skinomi.com/htc-u11-plus.html
https://www.amazon.com/Skinomi-Tech...150&sr=8-8&keywords=Skinomi+skin+HTC+U11+plus


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Μεγειά αλλά έπρεπε να πάρεις το Mate 10 pro. Αν και κάτι μου λέει ότι θα το πάρεις και αυτό.-bye-
Ναι ναι το Mate αρχές επόμενης εβδομάδας θα το εχω εδω που τα λεμε μιας και βλέπω να παει η βαλίτσα μακριά με HTC εως αποσταλεί.:laugh::p

Δεν θα κάτσω να περιμένω και πολύ την HTC πέρα από τις 10 του μηνός.

Αλλιώς αν αποσταλεί θα τα τεστάρω και τα 2 και θα δούμε ποιο θα κρατήσω στο τέλος.