Γν ωμες για oled

kaltsodetas

New member
9 November 2017
10
Γεια σας σκεφτομαι για αγορα μια τηλεορασης OLED απλα θα ηθελα την γνωμη σας κυριως απο εσας που ηδη εχετε μια oled. Η κυρια ανησυχια μου εχει να κανει καθαρα με το λεγομενο burn in και ποσο ευαισθητες ειναι σε αυτο. Ειναι τοσο ευαισθητες οσο λενε δηλαδη με μια καθημερινη χρηση κατα μεσο ορο 6 ωρες και τα ΣΚ περισσοτερο θα ανετεξει στο χρονο? Επισης Το burn in αφορα μονο τις lg oled η και της sony ? Το αναφερω αυτο επειδη δεν βρισκω καμμια ανακοινωση για παραπονα για το burn in για oled sony.
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Παιζω στην oled τανιες/σειρες πολλες ωρες χωρις προβλημα, αφου δεν υπαρχουν Logos.
Eπισης σερφαρω (οπως τωρα που σου γραφω) με τον Browser να κανει που και που Minimize ή full screen καποια youtube videos, οποτε ουτε εκει εχω δει καποιο προβλημα.
Απο τηλεοπτικα προγραμματα εχει μεινει και 4 ωρες στο ιδιο καναλι, δεν ειδα image retention.
Προσφατως ανανεωνοντας την καρτα γραφικων μου, επαιξα και ενα παιχνιδι για 5.5-6 ωρες περιπου, δεν ειδα ουτε εκει κατι.
Ομως σερι σε games συνεχομενα στο χρονο, δεν εχω δοκιμασει ακομη.
 

kaltsodetas

New member
9 November 2017
10
Re: Απάντηση: Γν ωμες για oled

Παιζω στην oled τανιες/σειρες πολλες ωρες χωρις προβλημα, αφου δεν υπαρχουν Logos.
Eπισης σερφαρω (οπως τωρα που σου γραφω) με τον Browser να κανει που και που Minimize ή full screen καποια youtube videos, οποτε ουτε εκει εχω δει καποιο προβλημα.
Απο τηλεοπτικα προγραμματα εχει μεινει και 4 ωρες στο ιδιο καναλι, δεν ειδα image retention.
Προσφατως ανανεωνοντας την καρτα γραφικων μου, επαιξα και ενα παιχνιδι για 5.5-6 ωρες περιπου, δεν ειδα ουτε εκει κατι.
Ομως σερι σε games συνεχομενα στο χρονο, δεν εχω δοκιμασει ακομη.

ποσο καιρο περιπου την εχεις¨?