Αγορά home cinema 5.1

tomaris3

New member
3 November 2017
21
[h=1] Νέος κάτοχος της LG B7V και πιστεύω ότι πρέπει να την συνοδεύω και με ένα καλο home cinema 5.1 και μελλοντικά γιατί όχι και με ηχεία οροφής( atmos).[/h] [h=1]Τώρα έχω ένα Samsung 5.1 έτοιμο το οποίο και αυτό δεν το ανοίγω όσο συχνά θα ήθελα… μένω σε διαμέρισμα και η ηχομόνωση είναι χάλια… μέχρι το καλοκαίρι όμως θα μετακομίσουμε σε μονοκατοικία οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα.[/h] [h=1] Για player σκεφτομαι να πάρω το xbox one x.[/h] [h=1]Για ηχεία και ενισχυτή τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω είναι 1000 -1200 ευρώ.[/h] [h=1]Τον ενισχυτή νομίζω ότι τον βρήκα. Είναι αυτός Denon AVR-X1200W [/h] [h=1]https://www.skroutz.gr/s/7221763/Denon-AVR-X1200W.html[/h] [h=1]εννοείται ότι αν υπάρχει άλλη πρόταση είναι συζητήσιμη.[/h] [h=1] Με τον παραπάνω ενισχυτή μένουν 500 -700 ευρώ για ηχεία. Που εδώ δεν έχω καταλήξει κάπου… κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη. [/h] [h=1]Θα προτιμούσα βιβλιοθήκης και όχι δαπέδου. (η γυναίκα μαλώνει) εκτός και αν δεν είναι θηρία και είναι <όμορφα;;> όλα θα μπουν στο σαλόνι οπότε καταλαβαίνεται… [/h] [h=1]Αν είναι να ανεβούμε κανα 100 για καλύτερο αποτέλεσμα… ε θα ανεβούμε. [/h]
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,419
Θεσσαλονίκη
Αυτον τον ενισχυτή δεν υπάρχει περιπτωση να σε αφήσουμε να τον πάρεις. Τον 1400 θα πάρεις, άντε τον 1300. Ο 1200 είναι παλιότερο μοντελο και η τιμή είναι ίδια με τα νέα.
Άσε που μάλλον πρόκειται για ξεχασμένη καταχώρηση σε κάποιο site.
Για ηχεία θα πρότεινα να κρατήσεις αυτά που εχεις με κάποιο οικονομικό δεκαιντσο sub. Ηχεία θα πάρεις αφού μετακομίσεις με το καλό.
Και ενισχυτή θα μπορούσες να πάρεις πιο μετα ίσως αλλα θα εχανες σε συνδεσιμότητα, 4κ passthrough, hd φορμάτ σε ηχους κλπ.