αγορα νεας τηλεορασης 60

manolo77

New member
14 November 2017
10
καλημερα θελω να αγορασω μια 60 tv ,τι λετε για τις oled ειναι τοσο καλες? με μια γρηγορη αναζητηση που εκανα πολα μελη λενε οτι ειναι αχριαστη αυτη η τεχνολογια προς το παρων,
επισης πολυς λογος γινεται με της curved πολυ λενε οτι ειναι καλες πολυ λενε οτι ειναι αχρηστες, με ολα αυτα εχω μπερδευτει αρκετα,
ψαχνω μια τηλεοραση στην οπια η γωνια θεασης θα ειναι 2,50 μετρα και το μπατζετ ειναι 1000-1200ευρω και η χρηση της θα ειναι ote tv,
και κατι τελευταιο και πιο σημαντικο πολυς λογος γινεται για την επομενη παρασκευη που ειναι η black friday εγω βρισκομαι επαρχια και δεν εχω την δυνατοτητα να βρισκομαι σε καπιο καταστημα αυτη την μερα θα μπορω να κανω αγορα απο το ιντερνετ ?και ποση διαφορα θα εχουν αυτη την παρασκευη οι τιμες ?
συγνωμη εαν σας κουρασα αλα καθε βοηθεια ευπροσδεκτη !
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
και απο ιντερνετ θυμαμαι περσι ειχαν βγει καλες προσφορές black friday. το μόνο που χρειάζεται είναι ταχύτητα... αν μια τηλεόραση βγει σε προσφορά, σε λίγες ώρες ή και λεπτά μπορεί να μην υπάρχει. γενικα το στοκ ειναι περιορισμενο εκείνη τη μέρα.
για τις curved, γενικά έχουν καταργηθεί. sony και lg δε βγάζουν. η samsung έχει λίγα μοντέλα ,σίγουρα λιγότερα απότι 2 χρόνια πριν που ήταν μόδα.
οι oled είναι πολύ καλές αλλά και πολύ ακριβές προς το παρόν, εκτός και αν αγοράσεις 55 ίντσες κάποιο full hd μοντέλο. https://www.skroutz.gr/s/11796288/LG-55EG9A7V.html.
επίσης 60 ιντσες σαν μεγεθος ειναι λιγο σπανιο. έχει 55 ή 65. 60 σαν μέγεθος βγάζει η lg βασικά, αλλά ενώ στις oled είναι κορυφή, στις lcd δεν είναι και κάτι φοβερό.
 

manolo77

New member
14 November 2017
10
σας ευχαριστω πες πως αφηνουμε της oled ,δειξ τε μου μετρικα μοντελα σε 60 βλεπω παρα πολυ σε samsung αλα και κατι αλο δεν θα με πειραζε εαν εχει να προτεινει καπιος,
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
Samsung , οι καλές είναι σειρά 7000 και πάνω, ενώ Sony 8500 και πάνω. Τώρα είναι κάπου 1800. Δεν είναι απίθανο να πέσουν κοντά στα 1500 που θες.
 

manolo77

New member
14 November 2017
10
καλημερα κοιταζω αυτην εδω τι λετε Samsung UE55MU7000 η να παω σε sony πια τα συν και τα πλυν εαν παρω samsung η εαν παρω sony,
ευχαριστω.
 

manolo77

New member
14 November 2017
10
SAMSUNG UE55MU7002TXXH και πια διαφορα εχει με αυτην εδω η οπια ειναι λιγο πιο φτηνη και εχει καπια γραματα παραπανω στον κωδικο του μοντελου,