Samsung HT-BD2R

ThanosLai

New member
15 November 2017
2
Καλησπέρα στο forum και καλώς σας βρήκα. Είμαι κάτοχος εδώ και 10 χρόνια ενός ολοκληρωμενου συστήματος 7.1 της Samsung HT-BD2R. Η κεντρικη μοναδα καηκε και μου εχουν μεινει τα ηχεια μονο. Στο service μου ειπαν οτι δεν αξιζει η επισκευη του. Υπαρχει περιπτωση τα ηχεια να τρεξουν με αγορα ενισχυτη ηχου η δυστυχως βγηκαν και αυτα αχρηστα;
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Δυστυχώς δεν μπορώ με μία πρόχειρη όμως ματιά στο διαδίκτυο να βρω τεχνικά χαρακτηριστικά των ηχείων σου κατά 99% όμως δεν θα χεις πρόβλημα με τους av. Αν έχεις εσύ κάποιο εγχειρίδιο που να γράφει τα τεχνικά χαρακτηριστικά θα ήταν ευχής έργον για να μπορέσουμε να το επιβεβαιώσουμε. Τώρα τι μπάτζετ έχεις διαθέσιμο; Επίσης θα χρειαστείς και blue ray player μιας κι η μονάδα σου το είχε ενσωματωμένο οπότε θα πρέπει να υπολογίσεις κι αυτό στο μπάτζετ, ραδιόφωνο έχουν όλοι οι ενισχυτές οπότε δεν θα χρειαστείς.
 

Panoramix

Moderator
Staff member
31 January 2012
11,412
Θεσσαλονίκη
Συνήθως δεν υπάρχει θέμα με τα ηχεία. Με το sub λογικά θα υπάρχει. Οι avr υποστηρίζουν αυτοενισχυομενα sub ενω τα all in one παθητικά.
 

alexia.

New member
13 April 2021
2
Καλησπέρα στο forum και καλώς σας βρήκα. Είμαι κάτοχος εδώ και 10 χρόνια ενός ολοκληρωμενου συστήματος 7.1 της Samsung HT-BD2R. Η κεντρικη μοναδα καηκε και μου εχουν μεινει τα ηχεια μονο. Στο service μου ειπαν οτι δεν αξιζει η επισκευη του. Υπαρχει περιπτωση τα ηχεια να τρεξουν με αγορα ενισχυτη ηχου η δυστυχως βγηκαν και αυτα αχρηστα;
Καλησπέρα....έχω ενα ακριβώς ίδιο με το δικό σας...Δυστυχώς στο δικό μου χαλάσε το τηλεχειριστήριο και δεν μπορώ να κάνω τις ανάλογες ρυθμίσεις με το τηλεχειρίστηριο της τηλςεόρασης...Το δικό σας το χρειάζεστε ή μήπως το πουλάτε; Ευχαριστώ.