Αγορά LG OLED65C7V

mkvdf

New member
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα

Με την πολύτιμη συνδρομη των δημοσιευσεων σας εχω καταληξει στην αγορα της LG OLED65C7V την οποια βρισκω σήμερα στα 2699 στο Public.
Θεωρειται καλη η συγκεριμενη τιμή ? Μήπως σε λίγο καιρο, τις γιορτες, θα πέσει κι άλλο?
Τι λέτε? Να την μπουμπουνησω? :)

Ευχαριστω πολυ.

(η αποσταση μου ειναι στα 2,60 με 2,90. Ειναι ΟΚ?)
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Re: ΑΓΟΡΑ LG OLED65C7V

Μήπως να την μπουμπουνήσεις απόψε? Δεν μπορώ να ξέρω αν θα υπάρξει άλλη προσφορά μέχρι τις χειμερινές εκπτώσεις, αλλά σήμερα ειναι "Cyber Monday" και δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση αν μετά τις 12:00 η τιμή επιστρέψει στις περίπου 4.000 που ήταν πριν μια εβδομάδα.
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
Re: ΑΓΟΡΑ LG OLED65C7V

Αν έχεις όρεξη για βόλτες σε μαγαζιά να ρωτάς τι έχουν στις αποθήκες ίσως στους επόμενους μήνες κατά την απόσυρση να βρεις... αλλά έχει ψάξιμο και θέλει και τύχη.
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
Re: ΑΓΟΡΑ LG OLED65C7V

Στις περσινές 65άρες oled η καλύτερη τιμή που έπαιξε ήταν νομίζω το καλοκαίρι στα 2400 αλλά πιθανότατα τέτοια τιμή θα δεις μετά το πασχα.
 

mkvdf

New member
Re: ΑΓΟΡΑ LG OLED65C7V

Αγαπητοί καλημερα σας.

Την μπουμπουνησα!!!

Ducksong είχες δίκιο, μετά τις 00:00 στο Public η τιμή επανήλθε στις 3999 ! Την βρήκα στο Πλαίσιο στα 2699 και διαθέσιμη και την χτύπησα.

Θα την παραλάβω μέχρι την Πέμπτη και θα επανέλθω με εντυπώσεις.
Σίγουρα θα χρειαστώ την βοήθεια σας για το καλιμπράρισμα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Παρακολουθώ τι τιμές των OLED. Φέτος είναι περίπου 500 ευρώ πιο κάτω από πέρσι. Αν λάβουμε υπόψη ότι Μάιο του 17 η LG 65B6V ήταν γύρω στα 2600 δεν το αποκλείω η B7 να είναι κοντά στις 2000.
 

mkvdf

New member
Γεια σας και παλι
Το παρέλαβα το θηρίο χθες το απόγευμα!!! Λόγω περιορισμένου χρονου ισα που προλαβα να στησω τα βασικά. Είναι απίστευτη!!
Δικαιώνει όλα τα σχόλια ολων σας στο forum αλλά και τα ratings!

Η Pioneer PDP-4270 της οποιας την θέση πέρνει στο σαλόνι, μόνο αυτήν θα αποδεχόταν για άξιο αντικαταστάτη!

Προς το παρόν παιζει μονο otetv (δεν έχω άλλο τηλεοπτικο), και παρα το οτι ειναι εμφανες οτι χρεαζεται το σχετικο καλιμπραρισμα είναι εντυπωσιακή!

Αρα παλι θα χρειαστω την βοήθεια σας καθότι εγώ....τα βασικά.

Αν υπάρχει κάποιο σχετικό topic παρακαλώ ενημερωστε με, ή αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει....

Σας ευχαριστώ.
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
Η άποψη μου είναι ότι δεν υπάρχει ένα calibration που να ταιριάζει σε όλα...
αλλίως εκπέμπουν τα τηλεοπτικά στο digea..αλλιώς τα συνδρομητικά...αλλίως θα φανεί ένα bluray...και αλλίως ένα 4K αρχείο με HDR
οπότε είναι λίγο αόριστο το calibration για μένα...
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,735
ΑΘΗΝΑ
Η άποψη μου είναι ότι δεν υπάρχει ένα calibration που να ταιριάζει σε όλα...
αλλίως εκπέμπουν τα τηλεοπτικά στο digea..αλλιώς τα συνδρομητικά...αλλίως θα φανεί ένα bluray...και αλλίως ένα 4K αρχείο με HDR
οπότε είναι λίγο αόριστο το calibration για μένα...

..και αλλιως το καθε πανελ,ανεξαιρετως εαν ειναι ιδιο ακριβως μοντελο.
ολες αυτες οι ρυθμισεις ειναι εδεικτικες και απλα περνουμε μια βαση.
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
Γιατί το κάθε κανάλι εκπέμπει με δίκη του φωτεινότητα , κόντραστ και χρωμα κλπ