Aγορα Network Player

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Το network streamer ειναι αλλο πραμα? Ναι, ασχετος εδω....


Θελω ενα "μηχανακι" το οποιο να το συνδεσω στον ενισχυτη μου, μεσω του οποιου να μπορω να "παιζω" με spotify μεσω μιας ταμπλετας. Ας εχει και dac της προκοπης. Θελω να ειναι αξιοπιστο, και να μην κοστιζει μια περιουσια

Εχει κανεις καποια προταση ?
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,820
Είμαι παντού
στον δικαναλο επρεπε να το βαλεις.
Εγω γι αυτη τη δουλεια εχω το σκουιζ,το οποιο υπαρχει πλεον,μονο μεταχειρισμενο.
 

Γιώργος ΚΟΨ

AVClub Addicted Member
20 June 2006
2,887
GLYFADA
Ντινο καλημέρα, αν θες να streamareiς spotifiy , YouTube κλπ από tablet ή κινητό ....και με καλή ποιότητα , τότε δες το ifi iONE:
https://ifi-audio.com/portfolio-view/nano-ione/

Διάθεση στο
https://www.skroutz.gr/s/11604565/iFi-Audio-nano-iOne.html?keyphrase=ifi+ione

Ή σε οποίο κατάστημα σε εξυπηρετεί!

Μπορείς να το δοκιμάσεις στο South Sounds στη Γλυφάδα:
http://south-sounds.com/en/

Εκει θα βρεις και αλλά streamers/network players όπως Innuos, Bluesound, Aurender....
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Ευχαριστω πολυ Γιωργο θα το τσεκαρω
(Για το ifi μου το ειπε και ο Αντωνης Χ)
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,394
Αθήνα
Να πω εδώ ότι το app και το multiroom που χρησιμοποιεί το advance, είναι ανοιχτή πλατφόρμα και ως εκ τούτου είναι συμβατό και με συσκευές άλλων κατασκευαστών. Ακόμα και αν χρησιμοποιείς τo app άλλου κατασκευαστή. Το λογότυπο αλλάζει μόνο.

Για παράδειγμα εγώ το δοκίμασα και με το advance playstream αλλά και με το MUZO Player που χρησιμοποιεί η peachtree audio στον decco 125

Η πλατφόρμα που χρησιμοποιείται είναι της LinkPlay βασικά, και τη χρησιμοποιεί πλαιάδα κατασκευαστών.

:smile:
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Εγώ θα ηθέλα να ρωτήσω εαν υπάρχει συσκεύη η οποία να υποστηρίζει spotify connect & bluetooth με αναλογίκη έξοδο για ενισχυτή ή και ενεργά ηχεία.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,394
Αθήνα
Ψάξε τα προϊόντα MusicCast της Yamaha ή τα Heos της Denon που έχουν και Bluetooth. Spotify βασικά υποστηρίζουν όλα τα app.

To Bluetooth τι ακριβώς το θέλεις; Είναι αχρείαστο αν δουλεύεις app μέσω WiFi και έχει κάμποσα μειονεκτήματα.
 

tasanto

AVClub Addicted Member
31 August 2006
1,701
Athens
yamaha wxad-10 ,αυτη τη βδομαδα σε προσφορα στα 119 απο τον ΝΑΚΑ (κανονικη τιμη στα 149). Καλος ηχος και πολυ καλη application (musicast).
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,394
Αθήνα

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Να ρωτησω κατι ακομα παρακαλω

Αν πανω σε μια συσκευη σαν την παραπανω (το yamaha wx-c) συνδεσω δυο ενεργα ηχεια, ειναι ενα "ολοκληρωμενο" συστημα ?

----------------

Επισης, (εχω παντελη αγνοια...)

Ενα naim muso κανει οτι κανει ενα τετοιο + 2 ενεργα ηχεία ?
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,394
Αθήνα
Το Muso έχει και έλεγχο της έντασης. Θα πρέπει να ενεργά σου ηχεία να έχουν τη δυνατότητα ελέγχου της έντασης με κάποιο τρόπο (r/c ή μέσω app όπως το Muso). Επίσης το Muso έχει και αυτό τη δυνατότητα multiroom, ενώ το cambridge όχι, αν και αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να έχεις κι άλλα muso.

Στην πρώτη ερώτηση η απάντηση είναι ναι (yamaha wx-c+ενεργά).