Συναγερμός σε ενοικιαζόμενο διαμέρισμα

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

FragoulisNaval

Supreme Member
4 November 2009
7,820
Δίπλα στον Pseiras.....
Οπως αναφέρεται στο τίτλο, ζώ σε ενοίκιο και σκεφτομαι να εγκαταστήσω ένα συναγερμό. Ακριβώς επειδή θα φύγω κάποια στιγμή, τείνω προς κάτι του στύλ nest alarm system, δλδ κάτι που μπορώ να εγκαταστήσω μόνος μου, να συνδέεται στο Internet, να μπορώ να το ελέγχω από το κινητό κλπ.

Εχω ήδη google home mini.

Εχει κάποιος ανάλογη εμπειρία να μοιραστεί; Χρησημοποιείτε κάτι ανάλογο άλλης εταιρείας;

:ears:

Ευχαριστώ!!!
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,410
Μεταμορφωση
Οπως αναφέρεται στο τίτλο, ζώ σε ενοίκιο και σκεφτομαι να εγκαταστήσω ένα συναγερμό. Ακριβώς επειδή θα φύγω κάποια στιγμή, τείνω προς κάτι του στύλ nest alarm system, δλδ κάτι που μπορώ να εγκαταστήσω μόνος μου, να συνδέεται στο Internet, να μπορώ να το ελέγχω από το κινητό κλπ.

Εχω ήδη google home mini.

Εχει κάποιος ανάλογη εμπειρία να μοιραστεί; Χρησημοποιείτε κάτι ανάλογο άλλης εταιρείας;

:ears:

Ευχαριστώ!!!


Επικα ευχρηστη η Nest. Αλλα αντιστοιχα επικο νταβατζηλικι. Αν δεν πληρώσεις σου δειχνει μονο φωτογραφιες η κατι τετοιο.
3 καμερες να βάλεις, το ετησιο κόστος συνδρομής ειναι υπολογίσιμο πολύ.

Επίσης αλλο συναγερμός, και αλλο Nest. Δεν ξερω τι ειδοποιήσεις θελεις να εχεις. Σκεψου τη λύση ασύρματου συναγερμού σε συνδιασμό με ασύρματες παγίδες, πληκτρολόγιο ή και radar. Και η συνδεση με ενα κεντρο λήψεως σηματων παρεούλα με ενα gsm backup (σε περιπτωση που σου κοψουν τη γραμμή) ειναι πολύ πιο ασφαλής λύση απο καθε nest cam.
 

FragoulisNaval

Supreme Member
4 November 2009
7,820
Δίπλα στον Pseiras.....
Σας ευχαριστώ όλους.

Τώρα δεν έχω τίποτα, οπότε όπου και να καταλήξω θα είναι πρόοδος.

επίσης θέλω κάτι με το ελάχιστο κόστος (οπότε οτιδήποτε με συνδρομές αποκλείεται από τη λίστα) και κόπο εγκατάστασης, να μπορώ να συνδέομαι από το internet να βλέπω τί γίνεται και ειδοποίηση στο κινητό αν τυχόν γίνει κάτι.

Εννοείται ότι στο δικό μου σπίτι θα πάμε σε κλασική λύση όπως αναφέρει ο vadegr
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,410
Μεταμορφωση
Σας ευχαριστώ όλους.

Τώρα δεν έχω τίποτα, οπότε όπου και να καταλήξω θα είναι πρόοδος.

επίσης θέλω κάτι με το ελάχιστο κόστος (οπότε οτιδήποτε με συνδρομές αποκλείεται από τη λίστα) και κόπο εγκατάστασης, να μπορώ να συνδέομαι από το internet να βλέπω τί γίνεται και ειδοποίηση στο κινητό αν τυχόν γίνει κάτι.

Εννοείται ότι στο δικό μου σπίτι θα πάμε σε κλασική λύση όπως αναφέρει ο vadegr

Αν επιλέξεις ασυρματη συμβατική λύση, και πολυ φθηνα θα σου ερθει, και θα εχεις πιο σοβαρή λύση που θα μπορείς αυριο μεθαυριο να την παρεις και στο σπιτι σου.
Επιπροσθετα βαζεις και καμερες c1 της foscam και εισαι βασιλιας.