Kodi και δορυφορικοί δέκτες

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Σκέφτηκα πως θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο ένα νήμα για το σεταρισμα του kodi σε δορυφορικούς δέκτες.
Μπορεί να είνια μάλλον εύκολη η εγκατάσταση, διαχείριση και λειτουργία του kodi σε διάφορες πλατφόρμες, αλλά στους δέκτες μας τα πράγματα δεν είναι ετσι.
Πιο συγκεκριμένα, εγώ ως χρήστης δεκτών vu+ και αποκλειστικά λειτουργικού blackhole διαπίσωστα ότι ακόμη και με ίματζ που έρχεται με προεγκατεστημένο το kodi (τελευταίες εκδόσεις του BH για vu+ uno4K) λείπει βασική υποδομή λειτουργίας υποτίτλων, ενώ γενικώς υπάρχει ζήτημα καλής λειτουργία media player που οδηγεί το πράγμα σε κρασαρίσματα κτλ κτλ
Εχετε λοιπό υπόψιν κάτι; Εχετε βρει σωστό σετάρισμα του vu και εν γένει του kodi; Ιδίως τώρα με τον uno4K που πάει σφαίρα, με εκνευρίζει αφάνταστα το να μην γίνειται σωστό σετάρισμα και να χάνεται ένα σοβαρό feature ενός μηχανήματος που δεν έχει πλέον να ζηλέψει τίποτα από άλλα "σκέτια" ¨κουτιά'
 

zbutlr

New member
5 October 2013
45
Εμένα το kodi σε νυ+ solo4k που έχω μου φαίνεται αργό. Χρησιμοποιώ magic build που πιστεύω ότι έχει την καλύτερη συλλογή addons σε vdsl σύνδεση. . Πάλι όμως έχει θέματα. Έχει δρόμο το kodi πιστεύω.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Την εγκατάσταση του kodi την βρήκες κάπου? Εμένα λειτουργεί μεν καλά, αλλά έχω θέμα με υπόιτλους που δεν ξέρω πως να προσθέσω.
ΕΠίσης, ποιόν video player χρησιμοποιείς; ΔΙάβασα ότι προτείνεται το κατέβασμα του media2 αλλά δεν ξέρω πως να τον κάνω να είναι η βασική εφαρμογή αναπαραγωγής..
Κάθε βοήθεια δεκτή