R-BOX 4K HD Smart Android Box

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Εχω την εν λόγω συσκευή που την κέρδισα στα γεννέθλια του φόρουμ και κυριολεκτικά δεν έχω ιδέα πως να την χειριστώ, έχω ερωτήσεις - απορίες αλλά πολύ φοβάμαι ότι από δω δύσκολα θα καταλάβω και πολλά οπότε αν κάποιος έχει και την ευγενή καλοσύνη και μπορεί να βρει χρόνο να περάσει απ τον χώρο μου να μου δείξει κόλπα και γενικά να το χειρίζομαι θα του ήμουν ευγνώμων αν επικοινωνούσε με π.μ. να τα πούμε από κοντά.
Πάμε στις ερωτήσεις - απορίες απαγορεύονται αυστηρά τα γέλια και το δούλεμα :Banane0:
α) Μπορεί να παίξει 1080p-24hz, mkv κατεβασμένα από τόρρεντ όπως κάνει και το media player που έχω; Απ ό,τι είδα στο μενού η ανάλυση είναι μέχρι 1080p 60hz, γιατί δεν έχει τα 24; Το 4κ τι σημαίνει, ότι παίζει και 4κ ανάλυση, αν ναι που είναι και δεν μπορώ να τη βρω; Αν ναι πως τα πάει σε σχέση με το netgear NTV 550, αξίζει τον κόπο η μπα; Ηχο; Παίζει έως 7,1 master audio ή μπα κι αυτό;
β) Αναβαθμίζεται με κάποιο τρόπο; Γιατί δεν βρήκα κάτι στο μενού. Πρέπει να του βάλω τον λογαριασμό μου gmail?
γ) Τηλεόραση μπορεί να παίξει; Εννοώ κάπου διάβαζα ότι μπορεί να παίξει 1000 τόσα κανάλια, πως τα βάζω αυτά και με τι περιορισμούς; Προς το παρόν vdsl δεν έχω αλλά το περιμένω, με 4mbps που έχω τώρα τι γίνεται;
δ) Τι άλλες δυνατότητες έχει ή μπορεί να έχει μελλοντικά; Υπάρχει κάτι must που θα πρέπει να κατεβάσω απ το μάρκετ για να είναι πιο ολοκληρωμένο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.